Leczenie nadpotliwości
PON. - SOB. 10:00 - 20:00 +48 22 370 29 60

Leczenie nadpotliwości

Gdy Twoje ciało buntuje się przeciwko Tobie.

Pocenie się jest naturalną reakcją fizjologiczną organizmu, odprowadzającą nadmiar ciepła z ustroju. Nadpotliwość stwierdza się w przypadku, w którym wydzielanie potu występuje w nadmiernych ilościach – takich, które przewyższają ilość niezbędną do utrzymania właściwej termoregulacji ciała, niezależnie od wykonywanych czynności i temperatury otoczenia.

Nadmierna potliwość ma swoją nazwę – hiperhydroza i dotyczy 2-3% populacji. Jest wynikiem zbyt niskiego progu stymulacji gruczołów, które reagują nawet na minimalne bodźce. Występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet i w znacznym stopniu utrudnia codzienną aktywność oraz obniża jakość życia ludzi nią dotkniętych, stając się źródłem frustracji oraz społecznego wycofania.

Stres nie pomaga.

Czynnikiem wzmagającym przypadłość jest stres. Niestety tworzy się tutaj błędne koło – osoby dotknięte nadpotliwością w kontaktach towarzyskich i profesjonalnych stają się niepewne, zakłopotane i zestresowane, co powoduje zwiększenie pocenia, co powoduje większy stres i tak dalej.

Problem jest złożony.

Wyróżnia się dwa rodzaje nadpotliwości:

 • hiperhydrozę miejscową, która dotyczy pach (ok. 30-40% przypadków), stóp, dłoni i czoła – to odmiana którą spotyka się częściej, jest chorobą uwarunkowaną genetycznie polegającą na nadmiernej stymulacji gruczołów potowych przez układ współczulny
 • oraz hiperhydrozę uogólnioną, która obejmuje całe ciało, występuje znacznie rzadziej i zwykle jest następstwem współistniejącej choroby.

Nadmierną potliwość charakteryzuje się dosłownie spływaniem potu strużkami. W zależności od umiejscowienia schorzenia dotknięci nim są zmuszeni do zmiany odzieży lub obuwia wielokrotnie w trakcie dnia. Jest to niezmiernie krępujące i może powodować liczne zaburzenia psychologiczne, jak wycofywanie się społeczne, zamknięcie w sobie i frustrację, nawet nerwicę lękowo-depresyjną i natręctw ruchowych. Choroba może ograniczać wybór niektórych profesji – zwłaszcza tych wymagających częstych kontaktów międzyludzkich.

Z przypadłością można walczyć.

Istnieje kilka sposobów leczenia nadmiernej potliwości:

 • zmiana diety,
 • dezodoranty ze zwiększoną zawartością chlorku glinu,
 • farmakoterapia,
 • leczenie z użyciem toksyny botulinowej polegające na serii iniekcji na obszarze dotkniętym zbyt obfitą potliwością,
 • chirurgiczne usunięcie gruczołów potowych.

Jak działa wydzielanie potu?

Za wydzielanie potu odpowiadają gruczoły potowe, pobudzane przez impulsy nerwowe. Impuls z informacją dla gruczołu, by zaczął wydzielać, pochodzi z mózgu i jest przesyłany dalej, aż dotrze do odpowiednich nerwów, które bezpośrednio informują gruczoły. Nerwy komunikują się, przekazując sobie impulsy za pośrednictwem neuroprzekaźnika – acetylocholiny. Bez niej nie są w stanie porozumieć się i przesłać impulsu dalej.

Poznaj kolejne zastosowanie toksyny botulinowej.

Toksyna botulinowa działa na zasadzie zahamowania uwalniania acetylocholiny (dokładnie: przez związanie się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej). Jej brak blokuje połączenia między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie gruczołami. Następuje zablokowanie tzw. synaps nerwowo – gruczołowych. W ten sposób impuls nie dociera do gruczołu i nie następuje wydzielanie potu. Rezultaty terapii utrzymują się kilka miesięcy do roku, pozbawiając chorego dyskomfortu i kompleksów.

Metoda ta jest skuteczna i bezpieczna, ale należy mieć świadomość, że nie jest to sposób leczenia samego schorzenia, a jedynie blokowanie jego objawów.

Przy pomocy toksyny botulinowej można zniwelować wzmożoną potliwość:

 • dłoni,
 • stóp,
 • pach,
 • czoła,
 • owłosionej skóry głowy.

Jak przebiega leczenie?

W pierwszej kolejności lekarz musi przeprowadzić rozpoznanie nadpotliwości. W tym celu stosuje próbę jodowo-skrobiową (tzw. test Minora), która polega na posmarowaniu miejsc narażonych na wzmożoną potliwość jodyną, a następnie posypanie ich skrobią. Jeśli dany obszar w ciągu kilkunastu sekund ulegnie ściemnieniu – schorzenie zostaje potwierdzone, jednocześnie wskazując lekarzowi miejsca wprowadzenia toksyny.

Zabieg nie należy do przyjemnych, ale w celu ograniczenia dyskomfortu stosuje się znieczulenie miejscowe maścią Emla. Zabieg na obszarze pach wymaga usunięcia owłosienia. Osoby ze skłonnościami do podrażnień powinny usunąć owłosienie dzień przed zabiegiem. Pacjenci z nadpotliwością stóp dzień przed terapią powinni wykonać pedicure.

Obszar zabiegowy dzieli się na kwadraty o boku 1,5 cm. W każdy kwadrat wstrzykiwana jest niewielka dawka preparatu przy pomocy bardzo cienkiej igły płytko pod skórę. Ostrzykiwanie zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Toksyna zaczyna działać po ok. 72 godzinach, pełny efekt zabiegu jest widoczny po 7-14 dniach i utrzymuje się przez ok. 6-9 miesięcy. Rezultaty utrzymują się najdłużej w przypadku pach. Powtarzanie zabiegu wydłuża czas działania preparatu.

Po zabiegu możesz wrócić do pełnej aktywności, miejscowa bolesność, zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie skóry znika po upływie kilku dni.

Masz pytania? Wątpliwości? Wyjaśnimy wszystko!

Jeśli nie uzyskałeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na naszej stronie – zadzwoń lub napisz do nas.

– „W Internecie napisali, że…”

Nie czytaj niepotwierdzonych informacji na forach. Pamiętaj, że rzadko kiedy piszą osoby, które są zadowolone. Większość opinii to opinie osób, które miały złe doświadczenia, więc obraz medycyny estetycznej jest zakłamany. Nie oczekuj też informacji naukowych od zwykłych użytkowników Internetu. Od tego jest kadra podmiotu leczniczego albo podręczniki medyczne.

– „Są tańsze miejsca.”

Tak. Radzimy jednak uważać na te miejsca. Utrzymanie placówki na najwyższym poziomie kosztuje, podobnie jak praca lekarza i najwyższej klasy preparat. Jeżeli zabieg o średniej rynkowej cenie 800 zł kosztuje w jakimś miejscu 200 zł, to na czymś to miejsce oszczędza. W ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że oszczędza na zdrowiu klienta.

– „Nie mogę sobie pozwolić w tej chwili na zabieg.”

Oferujemy liczne rabaty, także indywidualne oraz MediRaty. Jesteśmy elastyczni.

Dlaczego warto zainwestować w siebie i wykonać zabieg?

Jeżeli chociaż jeden z wymienionych powyżej powodów dotyczy Ciebie, zastanów się nad bezkonkurencyjnymi korzyściami:

 1. Rezultaty są błyskawiczne. Toksyna botulinowa daje najszybsze efekty w leczeniu nadpotliwości.
 2. Zabieg, w przeciwieństwie do chirurgii jest małoinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.
 3. Wystarczy wykonać jeden zabieg, by zauważyć diametralną różnicę – ograniczenie pocenia.
 4. Przestaniesz się stresować podczas kontaktów z ludźmi.
 5. Zapomnisz o konieczności częstej zmiany ubrań..
 6. Będziesz miała większą pewność siebie, by każdego dnia ruszać na podbój świata.
 7. Zlikwidowanie Twojego problemu sprawi Ci nieporównywalnie większą przyjemność niż nowe buty.

Dołącz do grona zadowolonych pacjentów.

Nie zwlekaj z pozytywnymi zmianami. Życie jest krótkie.

Uważaj na zagrożenia!

Bezwzględnie unikaj placówek, które budzą w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, np. dotyczące czystości lub przestrzegania procedur medycznych. Sprawdź, czy kadra wykonuje zabiegi w rękawiczkach i sterylizuje narzędzia. Nie daj się także nabrać na nierealne promocje. Pamiętaj, że nawet promocja „-99%” musi się opłacać. Być może placówka chce pozbyć się przeterminowanego preparatu.

Zastanów się również, czy na pewno chcesz wykonać zabieg w większej „klinice”. Ich minusem jest tzw. „masowy przerób”, gdzie każdy pacjent traktowany jest bezosobowo jako np. „zabieg na 15:00”. U nas będziesz VIP’em.

Zabieg może wykonać tylko lekarz. Unikaj kosmetyczek jak ognia.

Pamiętaj, że zabiegi ostrzykiwania toksyną botulinową mogą wykonywać tylko lekarze. Prawo zakazuje przerywania ciągłości skóry np. kosmetyczkom, czy nawet doktorom kosmetologii, nawet jeśli mają certyfikaty. Dlaczego tak jest? By wykonywać zabiegi inwazyjne to, oprócz umiejętności, trzeba mieć również odpowiednio wysokie ubezpieczenie, które jest oferowane tylko lekarzom. Nie-lekarz nie wykupi takiego ubezpieczenia. Jeśli podczas zabiegu, przeprowadzanego przez nieuprawnioną kosmetyczkę po kursie, coś poszłoby nie tak (np. zakażenie) – pacjent będzie zostawiony sam sobie.

Zainteresuj się produktem, w szczególności jego terminem przydatności.

Jako pacjent masz pełne prawo poprosić o pokazanie opakowania produktu, którym będzie wykonywany zabieg. Bądź świadomym pacjentem!

Uważaj na pseudokliniki!

Podejmując decyzję o wyborze miejsca, w którym wykonamy zabieg, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

 1. Czy zabiegi inwazyjne wykonują lekarze? Nikt inny nie ma uprawnień i odpowiedniego ubezpieczenia. Tutaj możesz sprawdzić lekarza: Centralny Rejestr Lekarzy RP.
 2. Czy zabiegi nieinwazyjne wykonują magistrzy kosmetologii z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem?
 3. Czy lekarze i kosmetolodzy wykonują zabiegi w placówkach będących podmiotami leczniczymi. Każdy podmiot leczniczy ma nadany nr księgi rejestrowej podmiotu leczniczego, po którym można go zweryfikować. Nasz to: 000000165700. Podmioty lecznicze są przygotowane medycznie na każdą ewentualność, posiadają zestawy ratunkowe i antywstrząsowe, przestrzegają rygorystycznych norm i procedur oraz są ubezpieczone. Tutaj możesz sprawdzić placówkę: Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.
 4. Czy urządzenie laserowe jest renomowanej marki?
 5. Czy preparat zabiegowy jest renomowanej marki?
 6. Czy ktoś proponuje Ci dziwne zabiegi np. połączenie silnych kwasów i mikrodermabrazji? Nigdy nie decyduj się na takie hybrydy! Grożą one poważnymi powikłaniami i poszkodowani trafiają później do nas, by ich ratować.

 

uwazaj-na-niebezpieczne-pseudokliniki

 

Wybierz nas i uśmiechnij się. Jesteś w dobrych rękach.

Bejda Medical to przedsiębiorstwo medyczne, ale i podmiot leczniczy. Oznacza to, że podlegamy takim samym surowym rygorom, jak szpitale. Dla pacjenta oznacza to, że niezależnie od tego czy przyszedł na zabieg chirurgiczny, czy na maseczkę, zawsze może oczekiwać takiego samego, najwyższego standardu. Nie wszystkie „kliniki” są podmiotami leczniczymi.

Naszą filozofią jest zastosowanie nowoczesnej medycyny w najmniej inwazyjny dla pacjenta sposób, w kameralnym zaciszu oraz bezpieczeństwie godnym VIP’a. Pacjent jest dla nas najważniejszy, a usługi zawsze „szyte na miarę”. Możecie czuć się bezpiecznie i pewnie, że efekt zabiegów estetycznych będzie zawsze najbardziej zbliżony do naturalnego, jak tylko jest to możliwe.

Od wielu lat skutecznie pomagamy Wam z walce z problemami, które odciskają piętno na wyglądzie. Jednocześnie kultywujemy nową jakość w polskiej medycynie estetycznej, pokazując że nie musicie wybierać między zacofanymi i niebezpiecznymi przychodniami a’la PRL, a „modnymi klinikami”, których lekarze-celebryci odgrywają medialnych błaznów i zdradzają Wasze sekrety w telewizji.

Poznaj naszą kadrę – Twoich osobistych doradców w dziedzinie zdrowia.

Zabiegi toksyną botulinową wykonują u nas lekarze z wieloletnim doświadczeniem, eksperci w swoich dziedzinach oraz esteci. Każdy pacjent jest otoczony indywidualną opieką. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i razem zaplanujemy zabieg pod kątem oczekiwanych efektów.  Nie pozwolimy na brak zadowolenia.

Poznaliśmy temat na własnej skórze. Dosłownie.

Tworzenie najlepszej placówki medycznej zaczęliśmy od znalezienia najlepszych metod na rynku i wprowadzenia ich do naszego Centrum. W jaki sposób oceniliśmy, które metody są skuteczne? Testując je na sobie – od powstania Centrum, każdy członek naszej kadry miał wykonany na sobie niemal każdy zabieg, więc znakomicie wiemy o czym mówimy.

Oferujemy tylko to, co najlepsze. Nie wykonujemy nieskutecznych zabiegów. Dane na temat naszych metod i urządzeń mówią same za siebie. W grę wchodzi jedynie najwyższa jakość usług i najlepszy możliwy efekt.

Zaplanujmy razem nowy etap w Twoim życiu.

W naszym centrum medycznym profesjonalna kadra lekarzy umożliwi Ci pozbycie się problemu nadpotliwości dzięki zabiegowi toksyną botulinową.

Podczas rozmowy z przedstawicielem naszej kadry, telefonicznej lub na miejscu w Centrum, zostaniesz poinformowany o wszystkich wskazaniach, przeciwwskazaniach, etapach zabiegu, zaleceniach pozabiegowych itd.. Umówimy Cię na dogodny termin i poinstruujemy, jak przygotować się na dzień zabiegowy.

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

Tuż przed zabiegiem zaoferujemy Ci dobrą kawę, herbatę lub coś zimnego do picia i będziemy gotowi na wszystkie pytania, które zadasz, wypełniając dokumenty. Nie przejmuj się – słyszeliśmy już wszystko.

Podczas zabiegu lekarz kilkukrotnie wkłuje się w obszar zabiegowy i wprowadzi preparat. Jeśli będzie potrzebna przerwa z przyjemnością w międzyczasie porozmawiamy z Tobą na wybrany temat. Po zabiegu poinformujemy Cię, jak postępować w drodze do i w domu. Tuż po zabiegu Twoja skóra w miejscach poddanych zabiegowi będzie wrażliwa. Pamiętaj, by wstrzymać się z aktywnością fizyczną na kilka dni.

Toksyna zaczyna działać po ok. 72 godzinach, pełny efekt zabiegu jest widoczny po 7-14 dniach i utrzymuje się przez ok. 6-9 miesięcy, co zależy od indywidualnych cech organizmu. Rezultaty utrzymują się najdłużej w przypadku pach. Powtarzanie zabiegu wydłuża czas działania preparatu.

 

Nadal się wahasz?

Przyjdź na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.

Jeśli masz dodatkowe pytania – przyjdź do nas. Nasi kosmetolodzy widzieli i asystowali przy niezliczonej ilości zabiegów. Doradzą i poinformują Cię o wszystkim, co dotyczy zabiegu. Przy okazji mogą wykonać bezpłatną analizę stanu skóry i doradzić pielęgnację.

>Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wagę złota.

My dzielimy się nią z Tobą za darmo.

 

bejda-medical-poradnik-estetyczny-demo-01

 

Ciekawostki o toksynie botulinowej.

Toksyna botulinowa stosowana najczęściej jest do usuwania zmarszczek, ale ma również działanie hamujące wydzielanie gruczołów potowych i zmniejszające bóle. Szczególnie  przydatna jest w leczeniu zespołów bólowych połączonych z napięciem mięśni np. napięciowych i migrenowych bólów głowy.

Hamuje nie tylko uwalnianie acetylocholiny, ale też innych neurotransmiterów i neuropeptydów, takich jak substancja P oraz kalcytoninowy gen uwalniający białko. Działa ona na centralny układ nerwowy poprzez substancję P i enkefaliny, wpływając na ich poziom w rdzeniu kręgowym, w wyniku czego dochodzi do zablokowania bólu migrenowego.

Ponieważ wykazuje działanie blokujące przewodnictwo w układzie autonomicznym poprzez włókna czuciowe oraz redukuje większość substancji działających na receptory bólowe (nocyceptory), badany jest jej wpływ na bóle neuropatyczne.

Obecnie toksynę botulinową stosuje się w leczeniu:

 • zmarszczek,
 • „uśmiechu dziąsłowego”,
 • bruksizmu (zgrzytania zębami),
 • nadpotliwości dłoni, stóp i pach,
 • migrenowych, napięciowych i chronicznych bólów głowy,
 • spazmowych bólów mięśniowych głównie szyi, karku i pleców,
 • blizn pooperacyjnych i napięcia mięśni piersiowych (np. po wprowadzeniu protez powiększających biust).

Podejmij decyzję, a resztę zostaw nam.

Jesteśmy Twoim najlepszym wyborem, bo wiemy jak ważny jest dla Ciebie bezkompromisowy profesjonalizm, ale również niepowtarzalna atmosfera. U nas poczujesz, że technologia w połączeniu ze wspaniałymi ludźmi to przyszłość medycyny.

Gwarantujemy, że przekonasz się do medycyny estetyczniej i wrócisz do nas na zabiegi jeszcze nie raz.

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wyślij nam maila!

 

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

 

Przetestuj nas. Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną!

Nadal nie wiesz, jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie? Potrzebujesz diagnozy stanu skóry? Nie możesz dobrać dla siebie kosmetyków? Może chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o pielęgnacji?

Zadzwoń do nas lub przyjdź i zapisz się na konsultację u profesjonalisty. Wizyta u kosmetologa jest całkowicie bezpłatna. Nawet jeśli nie wykonasz zabiegu, wyjdziesz od nas z kompleksową wiedzą i informacjami z zakresu interesujących Cię tematów.

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Wybierają nas pacjenci z całej północnej półkuli.

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski, krajów UE, Bliskiego Wschodu. Wykonaliśmy już tysiące zabiegów na wszystkich fototypach.

Jesteśmy najlepsi w medycynie estetycznej.

 • do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie,
 • nasze terapie są kompleksowe,
 • zapewniamy realistyczne efekty, nie wykonamy zabiegu jeśli nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom pacjenta,
 • oferujemy bezkompromisowy, najwyższy standard usług,
 • pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie i preparatach,
 • zabieg wykonują lekarze z wieloletnim doświadczeniem,
 • nasi pacjenci są zadowoleni z efektów, wracają na kolejne zabiegi i polecają nas swoim bliskim i znajomym.

Organizujemy liczne akcje promocyjne:

 • promocje tematyczne,
 • zniżki na hasło,
 • zniżki happy hours,
 • zniżki dla stałych pacjentów,
 • złotówki na zabiegi za przyprowadzenie przyjaciół/kolegów/znajomych,
 • zniżki grupowe.

 

Nie pozwól, by wątpliwości hamowały Twój rozwój. Nie zwlekaj. Zadzwoń teraz. Czas zacząć zmiany.

Umów się na na zabieg już dziś!

+48 22 370 29 60

 

Zaprenumeruj nasz newsletter!

Otrzymasz nasz bezpłatny Profesjonalny Poradnik Estetyczny i już nigdy nie przegapisz specjalnych promocji na zabiegi leczenia nadpotliwości.

 

Polub nas na Facebooku i bierz udział w konkursach!

Obserwuj nas na Instagramie i poznawaj nowości, jako pierwszy!

Instagram

 

Wskazania Wskazania

Przy pomocy toksyny botulinowej można zniwelować wzmożoną potliwość:

 • dłoni,
 • stóp,
 • pach,
 • czoła,
 • owłosionej skóry głowy.
Przeciwskazania Przeciwskazania
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
  — aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.),
  — aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina),
  — D-penicylamina (Cuprenil),
  — cyklosporyna,
  — tubokuraryna, pankuronium, galamina,
  — sukcynylocholina,
  — linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu,
 • nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze,
 • ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie,
 • opryszczka,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • stany zapalne skóry,
 • zakażenia grzybiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).
Czy zabieg jest bolesny? Czy zabieg jest bolesny?

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem.

Jak długo trwa zabieg? Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa zazwyczaj do 20 minut. W przypadku zastosowania znieczulenia miejscowego maścią należy doliczyć 30 – 45 minut.

Przygotowanie do zabiegu Przygotowanie do zabiegu
 • zabieg na obszarze pach wymaga usunięcia owłosienia,
 • osoby ze skłonnościami do podrażnień powinny usunąć owłosienie dzień przed zabiegiem,
 • pacjenci z nadpotliwością stóp dzień przed terapią powinni wykonać pedicure,
 • zaleca się nie spożywać alkoholu ani leków takich jak aspiryna co najmniej 24h przed zabiegiem,
 • przygotuj ubrania na zmianę w zależności od obszaru: bluzkę/koszulkę, bawełniane rękawiczki, skarpetki i buty,
 • jeśli chorujesz lub przyjmujesz jakiekolwiek leki, nawet witaminy, poinformuj o tym lekarza,
 • należy również tak zaplanować najbliższe kilka godzin, aby unikać wysiłku fizycznego oraz przeciążania organizmu.
Jak wygląda gabinet zabiegowy? Jak wygląda gabinet zabiegowy?
Opis zabiegu Opis zabiegu
 • W pierwszej kolejności lekarz musi przeprowadzić rozpoznanie nadpotliwości. W tym celu stosuje próbę jodowo-skrobiową (tzw. test Minora), która polega na posmarowaniu miejsc narażonych na wzmożoną potliwość jodyną, a następnie posypanie ich skrobią. Jeśli dany obszar w ciągu kilkunastu sekund ulegnie ściemnieniu — schorzenie zostaje potwierdzone, jednocześnie wskazując lekarzowi miejsca wprowadzenia toksyny.
 • Zabieg nie należy do przyjemnych, ale w celu ograniczenia dyskomfortu stosuje się znieczulenie miejscowe maścią Emla.
 • Obszar zabiegowy dzieli się na kwadraty o boku 1,5 cm. W każdy kwadrat wstrzykiwana jest niewielka dawka preparatu przy pomocy bardzo cienkiej igły płytko pod skórę.
 • Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych  zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.
Jak wygląda zabieg? Jak wygląda zabieg?

wkrótce…

Efekty zabiegu Efekty zabiegu

Toksyna zaczyna działać po ok. 72 godzinach, pełny efekt zabiegu jest widoczny po 7-14 dniach i utrzymuje się przez ok. 6-9 miesięcy. Rezultaty utrzymują się najdłużej w przypadku pach. Powtarzanie zabiegu wydłuża czas działania preparatu.

Ile zabiegów jest potrzebnych? Ile zabiegów jest potrzebnych?

Już po jednym zabiegu jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony efekt. Aby go podtrzymać, zabieg należy powtórzyć, najczęściej nie wcześniej niż po 6 miesiącach.

Zalecenia pozabiegowe Zalecenia pozabiegowe
 • należy unikać masażu w miejscach wstrzyknięć,
 • nie spożywać alkoholu i nie palić tytoniu przez 24h po zabiegu (słabsze działanie toksyny botulinowej),
 • unikać różnicy ciśnień (latanie samolotem, nurkowanie) przez 24h po zabiegu.
Występujące skutki uboczne Występujące skutki uboczne
 • ból w momencie iniekcji,
 • małe krwiaki w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie,
 • mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji,
 • miejscowa bolesność, zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie skóry, które ustępują po upływie kilku dni.
Możliwe działania niepożądane Możliwe działania niepożądane
 • bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach,
 • zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny).
Zobacz naszą galerię
NIE PRZEGAP!

Poleć nas swoim znajomym i otrzymaj
złotówki na zabiegi

kliknij i dowiedz się więcej

Obdaruj bliską Ci osobę naszą
kartą prezentową

kliknij i dowiedz się więcej

W grupie taniej
przyprowadź znajomych i zgarnij zniżki

kliknij i dowiedz się więcej

Masz firmę? Nagradzaj pracowników
zabiegami SPA

kliknij i dowiedz się więcej

Zaufaj specjalistom,
nie forom internetowym

Odpowiadamy
rzetelnie na pytania

Umów się na wizytę bezpośrednio

Zadzwoń do nas:

Napisz do nas:

Odwiedź nas:

ul. Sokołowska 9
lokal U28,
01-142 Warszawa
zapraszamy
od poniedziałku do soboty
w godzinach 10:00 - 20:00

Napisz szybką wiadomość:

tło trójkątne pod guzikiem - bejdamedical
Umów się na wizytę przez naszych partnerów

Znany lekarz

Bejda Medical

Tourmedica

Tourmedica - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical
Opinie pacjentów o nas
Znajdź nas na mapie
Bestsellery w sklepie
Nasz Instagram
Mediraty - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical

instagram logo /bejdamedical

Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej "Bejda Medical sp. z o.o." sp. k.

wróć na górę
umów się na wizytę
Potwierdzenie zapisu na newsletter - bejdamedical