Sprzęt medyczny
PON. - SOB. 10:00 - 20:00 +48 22 370 29 60

Sprzęt medyczny

Sprzęt to absolutna podstawa.

W Bejda Medical korzystamy tylko ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych. Naszym głównym filarem są lasery oraz urządzenia medyczne niemieckiej firmy Asclepion.

Prezentacja Asclepion Laser Technologies:

 

Certyfikaty:

 

Asclepion MultiPulse CO2

Asclepion Multipulse CO2 to najnowszej generacji ablacyjny laser medyczny emitujący wiązkę o długości fali 10600 nm. Jest wyjątkowo precyzyjnym i skutecznym narzędziem w rękach chirurga oraz dermatologa w walce z licznymi przypadłościami dermatologicznymi.

Stworzenie lasera MultiPulse jest wynikiem bogatych doświadczeń medycznych firmy Asclepion zdobytych w ciągu wielu lat badań w dziedzinie chirurgii. Laser CO2, który w chirurgii stosowany jest od ponad 30 lat, do dzisiaj jest najbardziej wszechstronnym i powszechnie stosowanym laserem w chirurgii plastycznej. Energia lasera błyskawicznie po dotarciu do poddawanej zabiegowi tkanki wywołuje efekt termalny, prowadzący do jej ablacji lub waporyzacji, podczas gdy otaczające ją zdrowe tkanki narażone są jedynie na minimalne efekty uboczne. Główną zaletą, dającą laserowi przewagę nad tradycyjną chirurgią, jest wykonywanie cięć i zabiegów ablacji bez wywoływania krwawienia. Jest to możliwe dzięki jednoczesnej fotokoagulacji, która zamyka małe naczynia krwionośne.

Laser działa w dwóch trybach – frakcyjnym oraz chirurgicznym.

TECHNOLOGIA SKANERA FRAKCYJNEGO

Laser Asclepion Multipulse CO2 w trybie frakcyjnym działa w oparciu o najnowszą technologię dostarczania energii laserowej w postaci strumienia impulsów o mikroskopijnej średnicy rozłożonych równomiernie na skórze tak, by tkanka z mikrourazami sąsiadowała z każdej strony ze zdrową (efekt po zabiegu przypomina siateczkę). Dzięki temu proces gojenia i ryzyko efektów niepożądanych są zminimalizowane, a proces leczenia może postępować bardzo szybko. Skóra z mikrouszkodzeniami uruchamia procesy regeneracyjne, które powodują wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. Procent zapełnienia powierzchni skóry przy każdym zabiegu ustala lekarz. Badania wykazały, że laser frakcyjny CO2 zapewnia pełen efekt terapeutyczny zwykle po 3 – 5 zabiegach.

Moduł skanera TopScan MicroPulse posiada pełną synchronizację z modułem sterującym impulsem lasera. Niezwykle istotną cechą tego rozwiązania jest fakt, że czas przesuwu lustra w skanerze jest powiązany z czasem trwania impulsu lasera.  Na rynku istnieje bowiem wiele laserów CO2, do których wprawdzie można dokupić skaner, ale ten równie często nie radzi sobie z prawidłową synchronizacją tych elementów, co powoduje wprowadzenie wiązki lasera nawet pod kątem 45 stopni w głąb tkanek.

Skaner TopScan MicroPulse pozwala na pracę w trybie normalnym (długi czas impulsu lub tryb ciągły) lub frakcyjnym. Pole powierzchni działania wynosi 2 x 2 cm. TopScan MicroPulse może pracować w trzech trybach rozrzutu wiązki. W trybie AutoFill mamy możliwość w pełni losowego pokrycia pola zabiegowego i tym samym zminimalizowanie efektu termicznego w czasie trwania ablacji do minimum.

SPOSÓB DZIAŁANIA GŁOWICY CHIRURGICZNEJ

Laser emituje pojedynczą wiązkę niewidzialnego dla oka światła o długości fali 10 600 nm (głęboka podczerwień), absorbowaną przez wewnątrz- i zewnątrzkomórkową wodę. Pochłonięcie energii lasera przez uwodnioną tkankę, prowadzi do jej odparowania i wytworzenia w tym miejscu strefy koagulacji, dzięki czemu w trakcie zabiegu nie występuje krwawienie. Zmiana zostaje usunięta.

CO TO JEST ABLACJA?

Ablacja oznacza odparowanie tkanki. W przypadku lasera CO2 efektem jego pracy jest również koagulacja. Oznacza to, że w przeciwieństwie do np. Fraxel DUAL 1550/1927 zabiegi nie wywołują krwawienia. Zabieg laserem ablacyjnym jest o wiele skuteczniejszy i dużo szybciej daje widoczne efekty niż przy zabiegach laserem nieablacyjnym. Efekt po jednym zabiegu z jego użyciem porównywany jest to efektu po ok. 3-5 zabiegach laserem nieablacyjnym. Dzięki temu całkowite koszty terapii laserem ablacyjnym są niższe, przy jednoczesnej oszczędności czasu.

BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGÓW

Multipulse CO2 wyposażony jest w wewnętrzny miernik energii, który monitoruje rzeczywistą wartość mocy emitowanej z lasera CO2. Pomiar mocy i kalibracja przeprowadzona przy emisji lasera CO2 w sposób ciągły. Użytkownik może określić emitowaną moc w zakresie zależnym od wybranego trybu pracy. Za każdym razem gdy zmieniamy wartość mocy, system wykonuje procedurę sprawdzenia i kalibracji mocy. Podczas tej procedury wyłącznik nożny nie działa i nie można prowadzić zabiegu. Po zakończeniu procedury dopasowania mocy system informuje o gotowości do pracy.

PARAMETRY ZABIEGOWE

MultiPulse operuje wiązką lasera w dalekiej podczerwieni – 10600 nm. Wiązka ta jest wysoko absorbowana w wodzie i jej penetracja w tkance ogranicza się średnio do 80um, gdzie strefa przegrzania tkanek może sięgać do 150um. Maksymalna moc lasera to 30W.

SPECYFIKACJA

 • Typ lasera: laser gazowy CO2 10600 nm (klasa 4);
 • Moc: 2 – 30W (tryb ciągły), 0,5 – 25 W (tryb impulsowy), 0,5 – 12 W (tryb superpulse);
 • Tryb pracy: ciągły, pojedynczy puls 0,1 – 0,9 s, powtarzanie: 0,1 – 0,9/0,4 s interval;
 • Głowica standardowa: moc do 30 W; czas 0,2 – 2 ms; powierzchnia max. 1,5 x 1,5 cm; głebokość 350 µm;
 • Głowica Micropulse: moc do 30 W; czas 0,2 – 2 ms; powierzchnia max. 1,5 x 1,5 cm; głebokość 350 µm (pole 200 µm – 2 mm);

 

Asclepion QuadroStarPro Yellow

Asclepion QuadroStarPro Yellow jest najnowszym przełomem w świecie dermatologicznych laserów medycznych i największą innowacją w leczeniu problemów naczyniowych na świecie. Jest niemieckiej produkcji technologicznym następcą lasera zielonego i posiada wyższe powinowactwo absorpcji fali przez hemoglobinę i tym samym – wyższą skuteczność. Laser żółty o długości fali 577 nm jest najnowocześniejszym urządzeniem do leczenia wszelkiego rodzaju zmian naczyniowych oraz precyzyjnym narzędziem chirurgicznym. Dzięki specjalistycznemu skanerowi frakcyjnemu, może być wykorzystywany do leczenia dużych obszarów zmienionych chorobowo. Metoda frakcyjna umożliwia szybkie i efektywne leczenie przypadków, w których zastosowanie końcówki 1-1,5 mm wiązałoby się z bardzo długimi zabiegami w przypadku np. rozległych naczyniaków.

Jesteśmy pierwszą placówką medyczną w Polsce, która wprowadziła kompaktowy laser żółty o zastosowaniu dermatologicznym.

JAK DZIAŁA LASER ŻÓŁTY?

Leczenie zmian naczyniowych za pomocą tego lasera wykorzystuje zjawisko fotokoagulacji i fototermolizy selektywnej. Wiązka światła emitowana przez laser absorbowana jest głównie przez hemoglobinę oraz inne chromofory. Światło lasera o odpowiednio dobranej długości przenika przez skórę nie uszkadzając jej, a po zetknięciu z hemoglobiną następuje koagulacja oraz obkurczenie i zamknięcie naczynia poddawanego zabiegowi. Resorpcja trwa od 4 do 8 tygodni.

Laser żółty może pracować w trybie frakcyjnym oraz precyzyjnym

PIERWSZY NA ŚWIECIE ŻÓŁTY LASER DERMATOLOGICZNY ZE SKANEREM FRAKCYJNYM

Skaner frakcyjny lasera Asclepion QuadroStarPro Yellow stanowi innowacyjne podejście do zabiegów naczyniowych. Umożliwia efektywne leczenie rozległych zmian naczyniowych z precyzyjnym systemem dostarczania impulsu o kontrolowanej gęstości energii i zabezpieczeniami przed „strzałem” dwa razy w to samo miejsce. Asclepion QuadroStarPro Yellow to pierwszy na świecie żółty laser dermatologiczny ze skanerem frakcyjnym.

GŁOWICA PRECYZYJNA

Głowica precyzyjna lasera Asclepion QuadroStarPro Yellow służy do zamykania pojedynczych naczyń krwionośnych. Umożliwia dotarcie do trudno dostępnych zmian i dostarczenie precyzyjnej dawki energii. Żółty laser naczyniowy posiada najwyższe powinowactwo absorpcji fali przez hemoglobinę, co oznacza najwyższą skuteczność i większe bezpieczeństwo zabiegu w związku z niższymi skutecznymi parametrami.

BEZPIECZEŃSTWO

Są to bezpieczne metody, które nie pozostawiają śladów, a dolegliwości bólowe są zredukowane do minimum. Laser żółty dzięki swojej technologii umożliwia zastosowanie niższych mocy przy takim samym efekcie terapeutycznym, a jednocześnie zminimalizowanym dyskomforcie pacjenta.

 

Asclepion TattooStar Effect Ruby

W Bejda Medical laser Asclepion TattooStar Ruby stosowany jest do usuwania tatuaży, makijażu permanentnego oraz przebarwień. Jest obecnie najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym urządzeniem do wytrącania niechcianych barwników ze skóry. W przeciwieństwie do większości technologii obecnych na rynku nie powoduje on uszkodzeń skóry ani ryzyka powstawania blizn.

Laser Asclepion TattooStar Ruby to najnowszej generacji rubinowy laser medyczny Q-switched niemieckiej produkcji emitujący wiązkę o długości fali 694 nm. Q-switched oznacza technologię kumulowania impulsu w ultrakrótkim czasie, liczonym w nanosekundach. Od długości fali zależy gdzie (w jakiej strukturze tkankowej) wyzwoli się energia lasera. Przełącznik Q-switch wyzwala dynamikę zdarzenia, dzięki której cząsteczki barwnika zostają fizycznie rozdrobnione (mikroeksplozja).

DLACZEGO LASER RUBINOWY JEST NAJLEPSZY?

Dotychczas używane lasery klasyczne (czas trwania impulsu liczony w milisekundach) jedynie podgrzewają i odparowują tkanki. Natomiast popularne na rynku służące do usuwania barwników (tatuaże, zmiany pigmentowe) lasery Q-switch Neodymowo-Yagowe generują falę świetlną pochłanianą przez naturalne barwniki skóry (zmiany pigmentowe), barwniki tatuaży ale również zawartą we krwi hemoglobinę. Pochłanianie impulsu laserowego przez hemoglobinę jest zjawiskiem niekorzystnym i podwyższa ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Laser rubinowy Asclepion TattooStar Ruby generuje długość fali, której hemoglobina nie absorbuje. Dzięki temu laser jest bezpieczny dla naczyń krwionośnych a tym samym procedura zabiegowa niesie za sobą minimalne ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych bądź bliznowacenia. Laser Asclepion TattooStar Ruby jest również wyposażony w unikalny opatentowany przez firmę Asclepion system optyczny tzw. mikromacierz, dzięki czemu uzyskano plamkę kwadratową o ostrych brzegach co ułatwia równomierne pokrycie powierzchni zabiegowej.

JAK DZIAŁA LASER RUBINOWY?

Światło lasera jest silnie pochłaniane przez melaninę, a słabo pochłaniane przez hemoglobinę i wodę (zminimalizowane ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Ciemnoczerwone długość fali 694 nm pozwala dotrzeć do głęboko położonej melaniny (skóra właściwa), lub barwnika sztucznego. Barwnik niszczony jest natychmiast, odparowanie wody wywołuje zbielenie skóry na ok. 10 min. Rozbite cząstki usuwane są przez naskórek i układ limfatyczny. Procedura jest szybka, bezkrwawa, w większości przypadków bezbolesna, i wyjątkowo efektywna.

Uszeregowana mikromacierz Asclepion Laser Technologies umożliwia uzyskanie jednorodnej plamki zabiegowej przy wszystkich rozmiarach plamki i gęstościach energii oraz jednorodne efekty dzięki płaskiemu profilowi wykresu energii (brak obszarów wyższej i niższej energii w obrębie plamki). Oznacza to, że energia lasera dystrybuowana jest równomiernie, bez niebezpieczeństwa wystąpienia przegrzanych miejsc na skórze (które są skutkiem ubocznym wielu laserów obecnych na rynku) oraz, że do wykonania zabiegu z zapełnieniem obszaru podlegającego terapii w 100% wystarcza jedno przejście.

BEZPIECZEŃSTWO

Zabiegi laserem Asclepion TattooStar Ruby nie pozostawiają blizn na skórze. Jedyne blizny jakie mogą stać się widoczne, to te powstałe w wyniku wykonania tatuażu (liczne nakłucia skóry w celu dostarczenia barwnika). Blizny, które zostawił na ciele tatuażysta można również skutecznie leczyć w naszym centrum laserem frakcyjnym Asclepion Multipulse CO2, po zakończeniu terapii usuwania barwników ze skóry.

 

Asclepion MeDioStar NeXT

Asclepion MedioStar NeXT to laser diodowy najnowszej generacji o długości fali 800 – 950 nm. Jest wszechstronnym urządzeniem medycznym, używanym zarówno przez dermatologów do leczenia głębiej położonych zmian naczyniowych, jak i przez kosmetologów do epilacji, fotoodmładzania oraz leczenia zmian trądzikowych.

EPILACJA

Epilacja to zabieg kosmetologiczny, w którym włos usuwany jest wraz z korzeniami (cebulkami) w odróżnieniu od depilacji, gdzie cebulki zostają w skórze.

Podczerwone światło lasera przechodzi przez powierzchowne warstwy skóry nie uszkadzając ich, a melanina znajdująca się w mieszkach włosowych absorbuje jego energię. Powstająca w wyniku absorpcji energia cieplna powoduje uszkodzenie otoczenia mieszków włosowych odpowiedzialnego za odrastanie włosa. Należy pamiętać, że na energię lasera reagują włosy, które są w fazie wzrostu, czyli ok. 30% widocznego owłosienia. Dlatego konieczny jest cykl minimum 3 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach około miesiąca, aby pozostałe włosy, będące w fazie zaniku i spoczynku weszły w fazę wzrostu i zareagowały na działanie światła lasera.

FOTOODMŁADZANIE

Zabieg fotoodmładzania polega na precyzyjnym i kontrolowanym podgrzaniu włókien kolagenowych w skórze w celu zainicjowania procesu regeneracji. Do uzyskania pełnego efektu terapeutycznego wykonuje się 3 do 4 zabiegów w odstępach 3 do 4 tygodni.

LECZENIE TRĄDZIKU

Zabieg laserowy przy użyciu lasera diodowego MeDioStar NeXT stanowi alternatywna metodę leczenia. Energia lasera, początkowo opracowanego dla celów epilacji, przenika głęboko do skóry i osiąga skutek dzięki absorpcji szczególnie przez pigment lub podobne substancje światłoczułe. Pierwsze efekty działania dotykają mieszków włosowych, które po kilku zabiegach ulegają inwolucji poprzez występujące uszkodzenia termiczne. W tym procesie zniszczeniu ulegają także bakterie tworzące porfiryny i grzyby, które uznaje się za lokalnie wywołujące chorobę trądziku. Przy normalnym zabiegu epilacji objawia się to zmniejszonym powstawaniem zapachu w okolicy pach. Początkowo na obszarze dotkniętym choroba przeprowadza się jeden zabieg. Najbardziej korzystne byłoby przeprowadzenie zabiegu w pierwszej fazie pojawienia się krostki lub ropnia przed powstaniem blizn.

Należy pamiętać, że leczenie trądziku jest procesem wyjątkowo złożonym i niezbędne jest podejście kompleksowe do kuracji. Plan leczenia ustala specjalista w każdym przypadku indywidualnie. Częstą procedurą jest jednoczesne leczenie problemów naczyniowych, występujących razem z trądzikiem, autoimmunologicznych (uczuleniowych), infekcji oraz skutków zmian w postaci blizn i przebarwień skóry. Terapie łączone składają się z leczenia farmakologicznego, laserowego, terapii światłem, zdiagnozowania i wykluczenia z diety substancji uczulających oraz kompleksowej pielęgnacji skóry kosmoceutykami dobranymi indywidualnie dla każdego pacjenta.

ZAMYKANIE NACZYŃ

Laser diodowy Asclepion MedioStar NeXT dzięki głowicy 940 nm umożliwia bezpieczne nie-endowaskularne (nieinwazyjne) zamykanie głębiej położonych zmian naczyniowych, np. niebieskich pajączków naczyniowych na nogach oraz leczenie naczyniaków. Zabiegi są nieinwazyjne i nie wymagają znieczulenia.

W przypadku typowych rozszerzonych naczyń kończyn dolnych, które są większe i znajdują się głębiej pod powierzchnią skóry w większości przypadków stosuje się lasery działające w podczerwieni, takie jak laser diodowy MedioStar NeXT. Emitowana przez nie wiązka energii dociera głębiej, jest absorbowana przez hemoglobinę, znajdującą się w naczyniach krwionośnych i zamieniana na energię cieplną, która powoduje zamknięcie naczynia. Przeciętnie do uzyskania wyraźnej poprawy problemów naczyniowych wystarcza jeden zabieg.

BEZPIECZEŃSTWO I CHŁODZENIE

Głowica Asclepion MedioStar NeXT do zabiegów epilacji została wyposażona w efektywny system chłodzenia pola zabiegowego z czujnikiem i automatyczną kontrolą temperatury skóry, bazujący na ogniwach Peltiera. Umożliwia to bezpieczną pracę z wyższymi parametrami i mniejszym dyskomfortem dla pacjenta. Plamka zabiegowa ma kształt kwadratu i charakteryzuje się wysoką oraz jednorodną fluencją (gęstością energii) na całym obszarze, generowaną przez wiązki włókien kwarcowych (technologia TAPER). Oznacza to, że do równomiernego pokrycia całej powierzchni, na której chcemy pracować wystarcza jedno przejście lasera.

 

Asclepion APL

Asclepion APL (IPL) to impulsowe źródło światła znane na rynku urządzeń jako urządzenie typu IPL. Firma Asclepion bazując na najlepszych tego typu konstrukcjach, stworzyła własny, bardzo innowacyjny produkt. Działanie APL polega na produkcji szerokiego spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina). Tkanki zawierające poszczególne chromofory zostają uszkodzone w efekcie zjawiska fototermolizy selektywnej, czyli bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Potrzebną do danej terapii długość fal świetlnych uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnych, wymiennych filtrów.

PRZEWAGA NAD INNYMI URZĄDZENIAMI NA RYNKU

 1. Asclepion daje możliwość pracy bardzo krótkim, a przez to wysoce energetycznym impulsem 5ms z możliwością złagodzenia działania i wydłużenia impulsu do 35ms. Drugi tryb daje możliwość rozłożenia całej gęstości energii na 3 mikroimpulsy o dłuższym czasie trwania od 35 do 80ms z właściwą przerwą 10ms (idealna dla relaksacji temperaturowej naskórka).
 2. Idealnie rozłożona energia w czasie trwania impulsu, daje wysoką skuteczność wykonania zabiegu (równomierne grzanie) oraz niską bolesność (brak szpilki wysokoenergetycznej).
 3. Równomierny rozkład energii na całej powierzchni kryształu. Dzięki zastosowaniu lampy w kształcie litery U producent opracował reflektor optyczny który równomiernie rozkłada energię na całej powierzchni filtra. Płaskie reflektory klasycznych głowic dają minimalny efekt ogniskowania światła w środku pola filtra.
 4. Podwójne filtry APL. Filtry pojedyncze zostawiają niebezpieczne okno UV w okolicy 360nm. Zastosowanie podwójnego filtra (każdy inne) daje bardziej równomierny rozkład energii w całym zakresie widma.
 5. Chłodzenie. Standardowy APL chłodzony jest poprzez dwa ogniwa chłodzące Peltier które chłodzą wystający kryształ z boku. Asclepion nie stosuje wystających kryształów, który mają dużą tendencję do pękania (jakiekolwiek skaleczenie kryształu kumuluje w danym miejscu większą energię i sprawia że kryształ z czasem odpryskuje). Asclepion zastosował płaskie filtry pomiędzy którymi przepływa ciecz z bardzo efektywnego systemu chłodzenia CoolStar, dzięki temu temperatura rozłożona jest idealnie na całej powierzchni filtra.

 

Asclepion Radiofrequency

Asclepion Radiofrequency – bipolarny emiter fal radiowych jest urządzeniem służącym do nieinwazyjnej terapii najwyższych warstw skóry. Najlepsze efekty osiągane są w połączeniu z falą akustyczną (Asclepion Acoustic Waves).

SPOSÓB DZIAŁANIA

Na skórę nakładany jest specjalny żel. Po przyłożeniu głowicy skóra w miejscu poddawanym zabiegowi jest zasysana i traktowana falami wysokiej częstotliwości, emitowanymi między bipolarnymi elektrodami. System chłodzenia głowicy zapewnia kontrolę nad temperaturą zabiegu i zabezpiecza tkanki przed przegrzaniem. Efektem działania fal radiowych o wysokiej częstotliwości jest gromadzenie się energii cieplnej wewnątrz tkanek. Różne typy tkanki wykazują różne poziomy oporności elektrycznej. W rezultacie skóra właściwa nagrzewa się silniej niż pozostałe tkanki. Efektem zabiegu jest zmniejszenie gruczołów łojowych i przebudowa struktur skóry, w tym załagodzenie trądziku pospolitego, regeneracja kolagenu oraz ujędrnienie skóry.

 

Asclepion Acoustic Wave

Asclepion Acoustic Wave – emiter fal akustycznych jest doskonałym narzędziem stosowanym do leczenia cellulitu i rozbijania tkanki tłuszczowej. Działa on skutecznie i natychmiastowo – efekty są zauważalne już przy pierwszym zastosowaniu – wzrost elastyczności skóry może sięgać 50%. Po 6 zabiegach elastyczność wzrasta o 100%. Pierwsze zauważalne efekty w leczeniu cellulitu widoczne są już po 3-4 zabiegach. Jest to bezpieczna, bezbolesna, szybka i skuteczna metoda pozbycia się cellulitu i rozbijania tkanki tłuszczowej. Podczas gdy w tradycyjnym chudnięciu w 90% przypadków zmniejsza się tylko objętość komórek tłuszczowych organizmu, fale akustyczne powodują ich zniszczenie i tym samym zmniejszenie ich ilości, dzięki czemu nie występuje efekt jo-jo. Fale akustyczne wspomagają również metabolizm, cyrkulację krwi i limfy oraz zmniejszają napięcie mięśni.

Najlepsze efekty osiągane są w połączeniu z falą radiową (Asclepion Radiofrequency).

 

Inne urządzenia medyczne

Aparat elektrochirurgiczny Bechtold Eltron 120 jest używany do zabiegów dermatochirurgicznych. Termin elektrochirurgia odnosi się do grupy zabiegów, w których do zniszczenia tkanek wykorzystuje się prąd elektryczny. Ablacja jest związana z zamianą energii elektrycznej na cieplną, uwarunkowaną istnieniem oporu elektrycznego tkanek. W metodzie tej wykorzystuje się specjalne noże elektryczne lub żegadła elektryczne o różnym kształcie. Wysoka temperatura wpływa na białka zawarte w tkance powodując ich koagulację. Ponadto działa na drobne naczynia krwionośne skóry, tkanki podskórnej i błon śluzowych powodując zmykanie ich światła.

Aparat kriochirurgiczny Brymill Cryogenic Systems CRY-AC-3 B-800 stosowany jest do zabiegów chirurgicznych. Zabieg kriochirurgii polega na silnym zamrożeniu i uszkodzeniu tkanki zmienionej chorobowo. Wymrożona tkanka w następnych dniach oddziela się od skóry i odpada, czasem razem z wytworzonym pęcherzykiem. Ranka goi się zdrową tkanką, przez pewien czas po wygojeniu miejsce jest zaczerwienione. Miejsce poddane zabiegowi goi się bez pozostawienia blizn, gdyż mrożenie nie powoduje włóknienia. Przy kriochirurgii nie stosuje się znieczulenia miejscowego i dlatego jest to zabieg chirurgiczny dobrze tolerowany i wybierany przez pacjentów, którzy nie lubią igieł.

System ewakuacji dymu Buffalo ViroVac™ stosowany jest w trakcie elektrochirurgicznego cięcia lub koagulacji tkanek gdy wytwarzany jest dym. Tworzące go gazy powstają na skutek efektu waporyzacji, który towarzyszy elektrochirurgii lub chirurgii laserowej. Dym ten może ograniczać widoczność pola operacyjnego oraz powodować nieprzyjemny zapach. Niektóre zabiegi operacyjne obciążone są ryzykiem uwalniania i rozprzestrzeniania się wirusów lub bakterii. Efektywne odprowadzanie dymu za pomocą Buffalo® ViroVac™, pomaga w znaczący sposób zredukować niepożądane dla zespołu chirurgicznego efekty uboczne, towarzyszące dermatochirurgii.

 
 

Wystrzegaj się pseudo-klinik!

Podejmując decyzję o wyborze miejsca, w którym wykonamy zabieg, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

 1. Czy zabiegi inwazyjne wykonują lekarze? Nikt inny nie ma uprawnień i odpowiedniego ubezpieczenia. Tutaj możesz sprawdzić lekarza: Centralny Rejestr Lekarzy RP.
 2. Czy zabiegi nieinwazyjne wykonują magistrzy kosmetologii z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem?
 3. Czy lekarze i kosmetolodzy wykonują zabiegi w placówkach będących podmiotami leczniczymi. Każdy podmiot leczniczy ma nadany nr księgi rejestrowej podmiotu leczniczego, po którym można go zweryfikować. Nasz to: 000000165700. Podmioty lecznicze są przygotowane medycznie na każdą ewentualność, posiadają zestawy ratunkowe i antywstrząsowe, przestrzegają rygorystycznych norm i procedur oraz są ubezpieczone. Tutaj możesz sprawdzić placówkę: Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.
 4. Czy urządzenie laserowe jest renomowanej marki?
 5. Czy preparat zabiegowy jest renomowanej marki?
 6. Czy ktoś proponuje Ci dziwne zabiegi np. połączenie silnych kwasów i mikrodermabrazji? Nigdy nie decyduj się na takie hybrydy! Grożą one poważnymi powikłaniami i poszkodowani trafiają później do nas, by ich ratować.

 

uwazaj-na-niebezpieczne-pseudokliniki

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wyślij nam maila!

 

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

 

Przetestuj nas. Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną!

Nadal nie wiesz, jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie? Potrzebujesz diagnozy stanu skóry? Nie możesz dobrać dla siebie kosmetyków? Może chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o pielęgnacji?

Zadzwoń do nas lub przyjdź i zapisz się na konsultację u profesjonalisty. Wizyta jest całkowicie bezpłatna. Nawet jeśli nie wykonasz zabiegu, wyjdziesz od nas z kompleksową wiedzą i informacjami z zakresu interesujących Cię tematów.

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne
 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wagę złota.

My dzielimy się nią z Tobą za darmo.

 

bejda-medical-poradnik-estetyczny-demo-01

 

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Wybierają nas pacjenci z całej północnej półkuli.

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski, krajów UE, Bliskiego Wschodu. Wykonaliśmy już tysiące zabiegów na wszystkich fototypach.

Jesteśmy najlepsi w medycynie estetycznej.

 • do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie,
 • nasze terapie są kompleksowe,
 • zapewniamy realistyczne efekty, nie wykonamy zabiegu jeśli nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom pacjenta,
 • oferujemy bezkompromisowy, najwyższy standard usług,
 • pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie i preparatach,
 • zabieg wykonują mgr kosmetologii,
 • nasi pacjenci są zadowoleni z efektów, wracają na kolejne zabiegi i polecają nas swoim bliskim i znajomym.

Organizujemy liczne akcje promocyjne:

 • promocje tematyczne,
 • zniżki na hasło,
 • zniżki happy hours,
 • zniżki dla stałych pacjentów,
 • złotówki na zabiegi za przyprowadzenie przyjaciół/kolegów/znajomych,
 • zniżki grupowe.

 

Nie pozwól, by wątpliwości hamowały Twój rozwój. Nie zwlekaj. Zadzwoń teraz. Czas zacząć zmiany.

Umów się na konsultację lub zabieg już dziś!

+48 22 370 29 60

 

Zaprenumeruj nasz newsletter!

Otrzymasz nasz bezpłatny Profesjonalny Poradnik Estetyczny i już nigdy nie przegapisz specjalnych promocji na zabiegi i kosmetyki.

 

Polub nas na Facebooku i bierz udział w konkursach!

Obserwuj nas na Instagramie i poznawaj nowości, jako pierwszy!

Instagram

Zobacz naszą galerię
NIE PRZEGAP!

Poleć nas swoim znajomym i otrzymaj
złotówki na zabiegi

kliknij i dowiedz się więcej

Obdaruj bliską Ci osobę naszą
kartą prezentową

kliknij i dowiedz się więcej

W grupie taniej
przyprowadź znajomych i zgarnij zniżki

kliknij i dowiedz się więcej

Masz firmę? Nagradzaj pracowników
zabiegami SPA

kliknij i dowiedz się więcej

Zaufaj specjalistom,
nie forom internetowym

Odpowiadamy
rzetelnie na pytania

Umów się na wizytę bezpośrednio

Zadzwoń do nas:

Napisz do nas:

Odwiedź nas:

ul. Sokołowska 9
lokal U28,
01-142 Warszawa
zapraszamy
od poniedziałku do soboty
w godzinach 10:00 - 20:00

Napisz szybką wiadomość:

tło trójkątne pod guzikiem - bejdamedical
Umów się na wizytę przez naszych partnerów

Znany lekarz

Bejda Medical

Tourmedica

Tourmedica - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical
Opinie pacjentów o nas
Znajdź nas na mapie
Bestsellery w sklepie
Nasz Instagram
Mediraty - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical

instagram logo /bejdamedical

Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej "Bejda Medical sp. z o.o." sp. k.

wróć na górę
umów się na wizytę
Potwierdzenie zapisu na newsletter - bejdamedical