Inflammaging – czyli słów kilka o zanieczyszczeniu powietrza i starzeniu skóry.
PON. - SOB. 10:00 - 20:00 +48 22 370 29 60

Inflammaging – czyli słów kilka o zanieczyszczeniu powietrza i starzeniu skóry.

Co to jest Inflammaging?

Termin ten został po raz pierwszy użyty przez francuskiego lekarza Claude Franceschi w celu określenia związku pomiędzy starzeniem się a zapaleniem. Inflammaging to proces znacznie przyspieszonego starzenia się tkanki wywołany ciągłą ekspozycją na szkodliwe czynniki zewnętrzne powodującą zapalenie tej tkanki.

Franceschi  odkrył, że nieprzerwana ekspozycja na działanie substancji chemicznych, czynników fizycznych lub antygenów biologicznych wywołuje stałą stymulację układu immunologicznego i wzrost cytokin prozapalnych (IL-6, IL-15 i IL-8).

Nadmierne pobudzanie układu immunologicznego powoduje obniżenie jego reaktywności, co za tym idzie przejście z ostrej fazy zapalenia w stan przewlekły. Procesy przewlekłe powodują szereg nieodwracalnych zmian komórkowych, tkankowych, są przyczyną wystąpienia istotnych, skórnych objawów klinicznych.

 

bejda-medical-blog-inflammaging

 

Czy wiesz, jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na Twoją skórę?

Ostatnio w mediach pojawia się bardzo dużo informacji na temat smogu oraz jego szkodliwego oddziaływania na organizm. Nikogo nie dziwi już fakt, że smog stanowi poważne zagrożenia dla zdrowia a nawet życia. Przyczynia się do zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, może powodować paraliż układu krwionośnego bądź niewydolność oddechową, wpływa również na zwiększoną zapadalność na raka płuc. Wdychanie smogu przez kobietę ciężarną przyczynia się do zmniejszenia wagi urodzeniowej niemowlęcia oraz do wystąpienia autyzmu.

Nikt jednak nie porusza tematu, jak zanieczyszczenia powietrza negatywnie wpływają również na Twoją skórę, a obecne w powietrzu pyły PM2,5 oraz PM10 mogą prowadzić do:

 • odwodnienia,
 • podrażnień,
 • zmian trądzikowych,
 • przebarwień,
 • nierównomiernego kolorytu skóry,
 • utraty elastyczności.

Poznaj 5 5 głównych czynników spowodowanych oddziaływaniem środowiska, które mogą być przyczyną problemów Twojej skóry.

 1. Pyły – popiół z pożarów, kurz z działalności rolniczych i budowlanych, sadza z samochodów, przyczyniają się do starzenia się skóry, obejmującego m.in. wzrost pigmentacji i powstawanie przebarwień (nierówny koloryt skóry).
 2. Tlenki – Dwutlenek azotu (NO2) oraz dwutlenki siarki (SO2) emitowane ze źródeł przemysłowych i komunalno – bytowych, mogą generować wolne rodniki, które niszczą lipidy (tłuszcze) naskórka, uszkadzając jego naturalną barierę ochronną.
 3. Ozon w dolnej warstwie atmosfery – troposferze (O3) – inaczej smog fotochemiczny, przyczynia się do zmniejszenia naturalnego poziomu witamin w skórze, zaledwie po kilku godzinach ekspozycji.
 4. Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) – zanieczyszczenia organiczne ze spalania odpadów, spalin samochodów (zwłaszcza oleju napędowego), które powodują wzrost pigmentacji i zmarszczek.
 5. Dym tytoniowy – zawiera około 4 tys. Szkodliwych substancji, w tym 40 silnie trujących i rakotwórczych. Wpływ dymu papierosowego na skórę jest wielokierunkowy, m.in. powoduje suchość skóry, zmniejszenie jej sprężystości i jędrności. Palenie warunkuje wystąpienie stresu oksydacyjnego  i powstanie groźnych dla skóry wolnych rodników, zwiększa wiotkość skóry oraz nasila kruchość naczyń krwionośnych.

Przedstawiamy Daily Superfoliant – Twoją tarczę ochronną na zanieczyszczenia obecne w środowisku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w laboratorium Dermalogica stworzony został wysoce aktywny puder złuszczający, który skutecznie niweluje skutki negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń środowiska na skórę, pomaga eliminować przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry a także przeciwdziała powstawaniu zmarszczek.

W skład preparatu wchodzą substancje adsorbujące zanieczyszczenia oraz hamujące przyleganie cząsteczek zanieczyszczeń, które pomagają zachować jędrność oraz młodzieńczą promienność skóry.

Znajdziesz w nim:

 • Aktywny węgiel Binchotan – przylega oraz łączy się z dodatnio naładowanymi toksynami, widocznie usprawniając proces oczyszczania skóry, wspomagając usuwanie osiadających na skórze zanieczyszczeń oraz stymulując proces odnowy komórkowej.
 • Ekstrakt z ryżu siewnego – zawierający kwas fitowy, który w kontakcie z wodą wykazuje podwójne działanie, obejmujące chemiczne i fizyczne złuszczanie.
 • Trzy enzymy (papaina, lipaza, subtylizyna) – rozpuszczają białka w skórze, głęboko oczyszczają oraz przyspieszają proces złuszczania.
 • Kwas jabłkowy i kwas mlekowy – złuszczają i odsłaniają ultra-gładką skórę.
 • Kompleks antyadherencyjny – (czerwone algi, ekstrakt z owoców Tara) pomaga zachować naturalną barierę ochronną skóry, pełniąc nieokluzyjna siatkę cząsteczkową, która hamuje penetrację i przyczepność substancji zanieczyszczających środowisko.
 • Niacydamid – dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwutleniającym zapobiega przywieraniu cząsteczek zanieczyszczeń i zapobiega oznakom starzenia się skóry.

 

*Pamiętaj, im bardziej zanieczyszczone powietrze występuje w środowisku w którym żyjesz, tym większe ryzyko starzenia się skóry!

Wpływ zanieczyszczenia powietrza na Twoją skórę możesz kontrolować na : https://www.skinpollution.com

Znajdziesz tam odpowiednie wskazówki jakie działania należy podjąć, aby zminimalizować skutki negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń powietrza na Twoją skórę.

Daily Superfoliant kupisz stacjonarnie w Bejda Medical lub naszym sklepie internetowym, tu: http://sklep.bejda.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz naszą galerię
NIE PRZEGAP!

Poleć nas swoim znajomym i otrzymaj
złotówki na zabiegi

kliknij i dowiedz się więcej

Obdaruj bliską Ci osobę naszą
kartą prezentową

kliknij i dowiedz się więcej

W grupie taniej
przyprowadź znajomych i zgarnij zniżki

kliknij i dowiedz się więcej

Masz firmę? Nagradzaj pracowników
zabiegami SPA

kliknij i dowiedz się więcej

Zaufaj specjalistom,
nie forom internetowym

Odpowiadamy
rzetelnie na pytania

Umów się na wizytę bezpośrednio

Zadzwoń do nas:

Napisz do nas:

Odwiedź nas:

ul. Sokołowska 9
lokal U28,
01-142 Warszawa
zapraszamy
od poniedziałku do soboty
w godzinach 10:00 - 20:00

Napisz szybką wiadomość:

tło trójkątne pod guzikiem - bejdamedical
Umów się na wizytę przez naszych partnerów

Znany lekarz

Bejda Medical

Tourmedica

Tourmedica - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical
Opinie pacjentów o nas
Znajdź nas na mapie
Bestsellery w sklepie
Nasz Instagram
Mediraty - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical

instagram logo /bejdamedical

Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej "Bejda Medical sp. z o.o." sp. k.

wróć na górę
umów się na wizytę
Potwierdzenie zapisu na newsletter - bejdamedical