Leczenie bruksizmu (zgrzytania zębami)
PON. - SOB. 10:00 - 20:00 +48 22 370 29 60

Leczenie bruksizmu (zgrzytania zębami)

Ból i zgrzytanie zębów.

Niekontrolowane zaciskanie i zgrzytanie zębami to problem całkiem dużej ilości ludzi. Według statystyk może on dotyczyć nawet 20% populacji. Przypadłość jest poważniejsza, niż mogłoby się wydawać, ponieważ nieleczona prowadzi do poważnych powikłań.

Bruksizm w obrębie twarzoczaszki skutkuje:

 • zaostrzeniem rys twarzy u kobiet i mężczyzn
 • pękaniem szkliwa – pojawieniem się tzw.tarczki wytarcia,
 • ścieraniem i bólem zębów,
 • obnażeniem korzeni zębowych,
 • krwawieniem z dziąseł,
 • zmianami w stawach skroniowo-żuchwowych,
 • bólem i przerostem mięśnia żwacza oraz mięśnia skroniowego.

Oprócz powyższych problemów, u cierpiących na bruksizm mogą pojawić się dolegliwości bólowe karku, głowy i mięśni obręczy barkowej oraz ograniczenia ruchomości w trakcie rozwarcia szczęki.

Na czym polega bruksizm?

Przypadłość definiuje się jako nadmierne zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi poprzez tarcie ruchami żuchwy. Pojawia się nieświadomie i poza kontrolą. Przyczyn jest wiele. Może wystąpić w sytuacjach stresowych, a nawet w nocy. Może być również następstwem chorób układu nerwowego (np. udaru mózgu).

Problem często pozostaje niezauważony przez wiele lat, aż dolegliwości towarzyszące stają się wystarczająco uciążliwe

Wystarczy się rozluźnić.

Za zgrzytanie odpowiadają mięśnie. Dokładnie są to mięśnie żwaczy i skroniowe. Skurcze tych mięśni są pobudzane przez impulsy nerwowe. Byśmy mogli w ogóle poruszyć żuchwą, najpierw musimy o tym pomyśleć (albo mieć bezwarunkową reakcję emocjonalną, ale to bardziej złożona kwestia). W obu przypadkach impuls z informacją „zaciśnij zęby” pochodzi z mózgu i jest przesyłany dalej, aż dotrze do odpowiednich nerwów. Nerwy komunikują się, przekazując sobie impulsy za pośrednictwem neuroprzekaźnika – acetylocholiny. Bez niej nie są w stanie porozumieć się i przesłać impulsu dalej.

Toksyna botulinowa działa na zasadzie zahamowania uwalniania acetylocholiny (dokładnie: przez związanie się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej). Jej brak blokuje połączenia między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami (odpowiedzialnymi za nieświadome zaciskanie zębów). Następuje zablokowanie tzw. synaps nerwowo – mięśniowych.

W następstwie tego działania mięśnie rozluźniają się (ponieważ nerwy nie są już tak czułe na impulsy z mózgu), a szczęka rozluźnia. Zmniejsza się napięci i ból, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, ale, co najważniejsze, ogólna funkcjonalność zostaje zachowana. Inne funkcje nerwowe – takie jak wrażliwość skóry na dotyk – nie ulegają zmianie. Skutki zabiegu są odwracalne, po upływie około 4 – 6 miesięcy kontakty synaptyczne odnawiają się.

Co to jest Botox?

Botox to nazwa preparatu firmy Allergan, który zawiera toksynę botulinową. Na rynku istnieje mnóstwo innych produktów zawierających toksynę botulinową, ale to właśnie Botox jest najlepiej przebadany. Jest produktem leczniczym, który nabywać mogą wyłącznie podmioty lecznicze (zarejestrowane placówki medyczne) oraz lekarze.

Zgodnie z prawem, toksyny botulinowej nie mają prawa nabywać gabinety kosmetyczne oraz pozostałe, niezarejestrowane jako podmiot leczniczy, placówki, a także kosmetolodzy, kosmetyczki i inni nie-lekarze. Niestety zakaz ten często nie jest przestrzegany, dlatego jeśli nie masz pewności, czy miejsce lub osoba mająca wykonać zabieg są bezpieczne, sprawdź linki poniżej:

Klikając tutaj możesz sprawdzić czy dana placówka jest zarejestrowana, jako podmiot leczniczy.

Klikając tutaj możesz sprawdzić czy dana osoba jest lekarzem.

Masz pytania? Wątpliwości? Wyjaśnimy wszystko!

Jeśli nie uzyskałeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na naszej stronie – zadzwoń lub napisz do nas.

– „Nie chcę nienaturalnego efektu.”

Zaciskanie zębów powoduje nienaturalny przerost mięśni w okolicy szczęki. Zabieg przywróci Twój prawdziwy wygląd. Jesteś w dobrych rękach. Obiecujemy.

– „W Internecie napisali, że…”

Nie czytaj niepotwierdzonych informacji na forach. Pamiętaj, że rzadko kiedy piszą osoby, które są zadowolone. Większość opinii to opinie osób, które miały złe doświadczenia, więc obraz medycyny estetycznej jest zakłamany. Nie oczekuj też informacji naukowych od zwykłych użytkowników Internetu. Od tego jest kadra podmiotu leczniczego albo podręczniki medyczne.

– „Są tańsze miejsca.”

Tak. Radzimy jednak uważać na te miejsca. Utrzymanie placówki na najwyższym poziomie kosztuje, podobnie jak praca lekarza i najwyższej klasy preparat. Jeżeli zabieg o średniej rynkowej cenie 800 zł kosztuje w jakimś miejscu 200 zł, to na czymś to miejsce oszczędza. W ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że oszczędza na zdrowiu klienta.

– „Nie mogę sobie pozwolić w tej chwili na zabieg.”

Oferujemy liczne rabaty, także indywidualne oraz MediRaty. Jesteśmy elastyczni.

Poznaj 8 powodów, dla których zabieg toksyną botulinową jest idealny właśnie dla Ciebie.

 1. Prowadzisz stresujący tryb życia i często zdarza Ci się zaciskać i zgrzytać zębami.
 2. Zgrzytasz zębami w nocy.
 3. Jesteś kobietą i rysy Twojej twarzy w obrębie szczęki są zdecydowanie za ostre.
 4. Twoje zęby są starte lub mają popękane szkliwo.
 5. Obnażone korzenie zębowe powodują u Ciebie ból podczas mycia zębów.
 6. Odczuwasz permanentny ból w okolicy żuchwy.
 7. Masz tendencje do zgrzytania zębami i często boli Cię kark, głowa lub obręcz barkowa.
 8. Rozwarcie szczęki powoduje u Ciebie ból lub jest ograniczone.

Dlaczego warto zainwestować w siebie i wykonać zabieg?

Jeżeli chociaż jeden z wymienionych powyżej powodów dotyczy Ciebie, zastanów się nad bezkonkurencyjnymi korzyściami:

 1. Rezultaty są błyskawiczne. Toksyna botulinowa daje najszybsze efekty w leczeniu bruksizu.
 2. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Stanowi znakomitą alternatywę dla szyn stomatologicznych.
 3. Wystarczy wykonać jeden zabieg, by zauważyć diametralną różnicę – brak zgrzytania zębami i odświeżony wygląd twarzy.
 4. Wygładzisz rysy swojej twarzy, a jej wyraz stanie się łagodniejszy.
 5. Jakość Twojego życia ulegnie znaczącej poprawie.
 6. Zdobędziesz większą pewność siebie, by każdego dnia ruszać na podbój świata.

Dołącz do grona zadowolonych pacjentów. Zrób kolejne selfie ze bardziej przyjaznym uśmiechem.

Nie zwlekaj z pozytywnymi zmianami. Życie jest krótkie.

Uważaj na zagrożenia!

Bezwzględnie unikaj placówek, które budzą w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, np. dotyczące czystości lub przestrzegania procedur medycznych. Sprawdź, czy kadra wykonuje zabiegi w rękawiczkach i sterylizuje narzędzia. Nie daj się także nabrać na nierealne promocje. Pamiętaj, że nawet promocja „-99%” musi się opłacać. Być może placówka chce pozbyć się przeterminowanego preparatu.

Zastanów się również, czy na pewno chcesz wykonać zabieg w większej „klinice”. Ich minusem jest tzw. „masowy przerób”, gdzie każdy pacjent traktowany jest bezosobowo jako np. „zabieg na 15:00”. U nas będziesz VIP’em.

Zabieg może wykonać tylko lekarz. Unikaj kosmetyczek jak ognia.

Pamiętaj, że zabiegi ostrzykiwania toksyną botulinową mogą wykonywać tylko lekarze. Prawo zakazuje przerywania ciągłości skóry np. kosmetyczkom, czy nawet doktorom kosmetologii, nawet jeśli mają certyfikaty. Dlaczego tak jest? By wykonywać zabiegi inwazyjne to, oprócz umiejętności, trzeba mieć również odpowiednio wysokie ubezpieczenie, które jest oferowane tylko lekarzom. Nie-lekarz nie wykupi takiego ubezpieczenia. Jeśli podczas zabiegu, przeprowadzanego przez nieuprawnioną kosmetyczkę po kursie, coś poszłoby nie tak (np. zakażenie) – pacjent będzie zostawiony sam sobie.

Zainteresuj się produktem, w szczególności jego terminem przydatności.

Jako pacjent masz pełne prawo poprosić o pokazanie opakowania produktu, którym będzie wykonywany zabieg. Bądź świadomym pacjentem!

Uważaj na pseudokliniki!

Podejmując decyzję o wyborze miejsca, w którym wykonamy zabieg, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

 1. Czy zabiegi inwazyjne wykonują lekarze? Nikt inny nie ma uprawnień i odpowiedniego ubezpieczenia. Tutaj możesz sprawdzić lekarza: Centralny Rejestr Lekarzy RP.
 2. Czy zabiegi nieinwazyjne wykonują magistrzy kosmetologii z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem?
 3. Czy lekarze i kosmetolodzy wykonują zabiegi w placówkach będących podmiotami leczniczymi. Każdy podmiot leczniczy ma nadany nr księgi rejestrowej podmiotu leczniczego, po którym można go zweryfikować. Nasz to: 000000165700. Podmioty lecznicze są przygotowane medycznie na każdą ewentualność, posiadają zestawy ratunkowe i antywstrząsowe, przestrzegają rygorystycznych norm i procedur oraz są ubezpieczone. Tutaj możesz sprawdzić placówkę: Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.
 4. Czy urządzenie laserowe jest renomowanej marki?
 5. Czy preparat zabiegowy jest renomowanej marki?
 6. Czy ktoś proponuje Ci dziwne zabiegi np. połączenie silnych kwasów i mikrodermabrazji? Nigdy nie decyduj się na takie hybrydy! Grożą one poważnymi powikłaniami i poszkodowani trafiają później do nas, by ich ratować.

 

uwazaj-na-niebezpieczne-pseudokliniki

 

Wybierz nas i uśmiechnij się. Jesteś w dobrych rękach.

Bejda Medical to przedsiębiorstwo medyczne, ale i podmiot leczniczy. Oznacza to, że podlegamy takim samym surowym rygorom, jak szpitale. Dla pacjenta oznacza to, że niezależnie od tego czy przyszedł na zabieg chirurgiczny, czy na maseczkę, zawsze może oczekiwać takiego samego, najwyższego standardu. Nie wszystkie „kliniki” są podmiotami leczniczymi.

Naszą filozofią jest zastosowanie nowoczesnej medycyny w najmniej inwazyjny dla pacjenta sposób, w kameralnym zaciszu oraz bezpieczeństwie godnym VIP’a. Pacjent jest dla nas najważniejszy, a usługi zawsze „szyte na miarę”. Możecie czuć się bezpiecznie i pewnie, że efekt zabiegów estetycznych będzie zawsze najbardziej zbliżony do naturalnego, jak tylko jest to możliwe.

Od wielu lat skutecznie pomagamy Wam z walce z problemami, które odciskają piętno na wyglądzie. Jednocześnie kultywujemy nową jakość w polskiej medycynie estetycznej, pokazując że nie musicie wybierać między zacofanymi i niebezpiecznymi przychodniami a’la PRL, a „modnymi klinikami”, których lekarze-celebryci odgrywają medialnych błaznów i zdradzają Wasze sekrety w telewizji.

Poznaj naszą kadrę – Twoich osobistych doradców w dziedzinie zdrowia.

Zabiegi toksyną botulinową wykonują u nas lekarze z wieloletnim doświadczeniem, eksperci w swoich dziedzinach oraz esteci. Każdy pacjent jest otoczony indywidualną opieką. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i razem zaplanujemy zabieg pod kątem oczekiwanych efektów.  Nie pozwolimy na brak zadowolenia.

Poznaliśmy temat na własnej skórze. Dosłownie.

Tworzenie najlepszej placówki medycznej zaczęliśmy od znalezienia najlepszych metod na rynku i wprowadzenia ich do naszego Centrum. W jaki sposób oceniliśmy, które metody są skuteczne? Testując je na sobie – od powstania Centrum, każdy członek naszej kadry miał wykonany na sobie niemal każdy zabieg, więc znakomicie wiemy o czym mówimy.

Oferujemy tylko to, co najlepsze. Nie wykonujemy nieskutecznych zabiegów. Dane na temat naszych metod i urządzeń mówią same za siebie. W grę wchodzi jedynie najwyższa jakość usług i najlepszy możliwy efekt.

Zaplanujmy razem nowy etap w Twoim życiu.

W naszym centrum medycznym profesjonalna kadra lekarzy umożliwi Ci usunięcie zmarszczek dzięki zabiegowi toksyną botulinową.

>Kliknij tutaj i sprawdź efekty w naszej galerii „przed i po”

Podczas rozmowy z przedstawicielem naszej kadry, telefonicznej lub na miejscu w Centrum, zostaniesz poinformowany o wszystkich wskazaniach, przeciwwskazaniach, etapach zabiegu, zaleceniach pozabiegowych itd..

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

Tuż przed zabiegiem zaoferujemy Ci dobrą kawę, herbatę lub coś zimnego do picia i będziemy gotowi na wszystkie pytania, które zadasz, wypełniając dokumenty. Nie przejmuj się – słyszeliśmy już wszystko.

Podczas zabiegu lekarz kilkukrotnie wkłuje się w obszar zabiegowy i wprowadzi preparat. Jeśli będzie potrzebna przerwa z przyjemnością w międzyczasie porozmawiamy z Tobą na wybrany temat. Po zabiegu nałożymy preparat przeciwko krwiaczkom, jeśli masz do nich tendencję i poinformujemy Cię, jak postępować w drodze do i w domu.

Tuż po zabiegu Twoja twarz w miejscach poddanych zabiegowi może być wrażliwa. Pamiętaj, by nie pochylać się tuż po zabiegu i wstrzymaj z aktywnością fizyczną na kilka dni.

Toksyna botulinowa zaczyna działać po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Pełny efekt terapeutyczny jest widoczny po 7-10 dniach i utrzymuje się średnio 4 – 6 miesięcy, co zależy od indywidualnych cech organizmu.

 

Nadal się wahasz?

Przyjdź na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.

Jeśli masz dodatkowe pytania – przyjdź do nas. Nasi kosmetolodzy widzieli i asystowali przy niezliczonej ilości zabiegów. Doradzą i poinformują Cię o wszystkim, co dotyczy zabiegu. Przy okazji mogą wykonać bezpłatną analizę stanu skóry i doradzić pielęgnację.

>Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wagę złota.

My dzielimy się nią z Tobą za darmo.

 

bejda-medical-poradnik-estetyczny-demo-01

 

Ciekawostki o toksynie botulinowej.

Toksyna botulinowa stosowana najczęściej jest do usuwania zmarszczek, ale ma również działanie hamujące wydzielanie gruczołów potowych i zmniejszające bóle. Szczególnie  przydatna jest w leczeniu zespołów bólowych połączonych z napięciem mięśni np. napięciowych i migrenowych bólów głowy.

Hamuje nie tylko uwalnianie acetylocholiny, ale też innych neurotransmiterów i neuropeptydów, takich jak substancja P oraz kalcytoninowy gen uwalniający białko. Działa ona na centralny układ nerwowy poprzez substancję P i enkefaliny, wpływając na ich poziom w rdzeniu kręgowym, w wyniku czego dochodzi do zablokowania bólu migrenowego.

Ponieważ wykazuje działanie blokujące przewodnictwo w układzie autonomicznym poprzez włókna czuciowe oraz redukuje większość substancji działających na receptory bólowe (nocyceptory), badany jest jej wpływ na bóle neuropatyczne.

Obecnie toksynę botulinową stosuje się w leczeniu:

 • zmarszczek,
 • „uśmiechu dziąsłowego”,
 • bruksizmu (zgrzytania zębami),
 • nadpotliwości dłoni, stóp i pach,
 • migrenowych, napięciowych i chronicznych bólów głowy,
 • spazmowych bólów mięśniowych głównie szyi, karku i pleców,
 • blizn pooperacyjnych i napięcia mięśni piersiowych (np. po wprowadzeniu protez powiększających biust).

Podejmij decyzję, a resztę zostaw nam.

Jesteśmy Twoim najlepszym wyborem, bo wiemy jak ważny jest dla Ciebie bezkompromisowy profesjonalizm, ale również niepowtarzalna atmosfera. U nas poczujesz, że technologia w połączeniu ze wspaniałymi ludźmi to przyszłość medycyny.

Gwarantujemy, że przekonasz się do medycyny estetyczniej i wrócisz do nas na zabiegi jeszcze nie raz.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wyślij nam maila!

 

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

 

Przetestuj nas. Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną!

Nadal nie wiesz, jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie? Potrzebujesz diagnozy stanu skóry? Nie możesz dobrać dla siebie kosmetyków? Może chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o pielęgnacji?

Zadzwoń do nas lub przyjdź i zapisz się na konsultację u profesjonalisty. Wizyta u kosmetologa jest całkowicie bezpłatna. Nawet jeśli nie wykonasz zabiegu, wyjdziesz od nas z kompleksową wiedzą i informacjami z zakresu interesujących Cię tematów.

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Wybierają nas pacjenci z całej północnej półkuli.

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski, krajów UE, Bliskiego Wschodu. Wykonaliśmy już tysiące zabiegów na wszystkich fototypach.

Jesteśmy najlepsi w medycynie estetycznej.

 • do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie,
 • nasze terapie są kompleksowe,
 • zapewniamy realistyczne efekty, nie wykonamy zabiegu jeśli nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom pacjenta,
 • oferujemy bezkompromisowy, najwyższy standard usług,
 • pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie i preparatach,
 • zabieg wykonują lekarze z wieloletnim doświadczeniem,
 • nasi pacjenci są zadowoleni z efektów, wracają na kolejne zabiegi i polecają nas swoim bliskim i znajomym.

Organizujemy liczne akcje promocyjne:

 • promocje tematyczne,
 • zniżki na hasło,
 • zniżki happy hours,
 • zniżki dla stałych pacjentów,
 • złotówki na zabiegi za przyprowadzenie przyjaciół/kolegów/znajomych,
 • zniżki grupowe.

 

Nie pozwól, by wątpliwości hamowały Twój rozwój. Nie zwlekaj. Zadzwoń teraz. Czas zacząć zmiany.

Umów się na na zabieg już dziś!

+48 22 370 29 60

 

Zaprenumeruj nasz newsletter!

Otrzymasz nasz bezpłatny Profesjonalny Poradnik Estetyczny i już nigdy nie przegapisz specjalnych promocji na zabiegi leczenia bruksizmu.

 

Polub nas na Facebooku i bierz udział w konkursach!

Obserwuj nas na Instagramie i poznawaj nowości, jako pierwszy!

Instagram

 

Wskazania Wskazania

Wskazaniem do zabiegu jest bruksizm i jego powikłania.

Przeciwskazania Przeciwskazania
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
  — aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.),
  — aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina),
  — D-penicylamina (Cuprenil),
  — cyklosporyna,
  — tubokuraryna, pankuronium, galamina,
  — sukcynylocholina,
  — linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu,
 • nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze,
 • ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie,
 • opryszczka,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • stany zapalne skóry,
 • zakażenia grzybiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).
Czy zabieg jest bolesny? Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu podczas zabiegu jest sprawą indywidualną. Iniekcja przypomina ukłucie szpilką.

Jak długo trwa zabieg? Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut.

Przygotowanie do zabiegu Przygotowanie do zabiegu

Zabieg podania toksyny botulinowej nie wymaga szczególnych przygotowań. Zaleca się jednak nie spożywać alkoholu ani leków takich jak aspiryna co najmniej 24h przed zabiegiem.

Jeśli chorujesz lub przyjmujesz jakiekolwiek leki, nawet witaminy, poinformuj o tym lekarza.

Należy również tak zaplanować najbliższe kilka godzin, aby unikać wysiłku fizycznego, schylania oraz przeciążania organizmu.

Jak wygląda gabinet zabiegowy? Jak wygląda gabinet zabiegowy?
Opis zabiegu Opis zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu należy odkazić skórę. Następnie lekarz wstrzykuje toksynę botulinową w kilka punktów na twarzy, pod skórę do nadmiernie napiętych mięśni, przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Pełny efekt terapeutyczny jest widoczny po 7-10 dniach.

Efekt utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje stopniowo.

Po 2 letniej terapii pacjenci odczuwają wyraźną poprawę, zmniejszenie objawów bólowych oraz redukcję zgrzytania zębami. Efektem ubocznym tej metody może być kosmetyczna zmiana w rysach twarzy, czasem widoczna w trakcie uśmiechu.

Jak wygląda zabieg? Jak wygląda zabieg?

wkrótce…

Efekty zabiegu Efekty zabiegu

Już po jednym zabiegu jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony efekt, czyli rozluźnienie mięśni w obrębie szczęki, brak zgrzytania zębami i ustąpienie dolegliwości bólowych z tym związanych.

Ubytki szkliwa i odsłonięte szyjki wymagają leczenia stomatologicznego.

Zdjęcia przed i po Zdjęcia przed i po

wkrótce…

Ile zabiegów jest potrzebnych? Ile zabiegów jest potrzebnych?

Do uzyskania pełnego efektu terapeutycznego zwykle wystarcza jeden zabieg, który należy powtarzać co około 6 miesięcy.

Uwaga!

Jeśli planujesz również inne zbiegi pamiętaj, że:

 • najpierw należy wykonać zabiegi laserowe, ponieważ mogą one zniwelować efekty np. wypełniaczy,
 • odstępy między różnymi zabiegami estetycznymi (np. między toksyną botulinową a peelingiem chemicznym) powinien wynosić min. 3 tygodnie.
Zalecenia pozabiegowe Zalecenia pozabiegowe
 • w ciągu 0,5-1 godz. po zabiegu należy ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia,
 • unikać masażu w miejscach wstrzyknięć,
 • w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów, czy też podczas snu),
 • w miarę możliwości unikać spożycia alkoholu i palenia tytoniu przez 24h po zabiegu (słabsze działanie toksyny botulinowej),
 • unikać różnicy ciśnień (latanie samolotem, nurkowanie) przez 24h po zabiegu.
Występujące skutki uboczne Występujące skutki uboczne

Po zabiegu mogą wystąpić reakcje zapalne, tj. przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się niewielki krwiak, jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Ryzyko wystąpienia wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny).

Możliwe efekty niepożądane Możliwe efekty niepożądane
 • nadmierne zwiotczenie mięśni,
 • ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.

Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.

Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

Zobacz naszą galerię
NIE PRZEGAP!

Poleć nas swoim znajomym i otrzymaj
złotówki na zabiegi

kliknij i dowiedz się więcej

Obdaruj bliską Ci osobę naszą
kartą prezentową

kliknij i dowiedz się więcej

W grupie taniej
przyprowadź znajomych i zgarnij zniżki

kliknij i dowiedz się więcej

Masz firmę? Nagradzaj pracowników
zabiegami SPA

kliknij i dowiedz się więcej

Zaufaj specjalistom,
nie forom internetowym

Odpowiadamy
rzetelnie na pytania

Umów się na wizytę bezpośrednio

Zadzwoń do nas:

Napisz do nas:

Odwiedź nas:

ul. Sokołowska 9
lokal U28,
01-142 Warszawa
zapraszamy
od poniedziałku do soboty
w godzinach 10:00 - 20:00

Napisz szybką wiadomość:

tło trójkątne pod guzikiem - bejdamedical
Umów się na wizytę przez naszych partnerów

Znany lekarz

Bejda Medical

Tourmedica

Tourmedica - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical
Opinie pacjentów o nas
Znajdź nas na mapie
Bestsellery w sklepie
Nasz Instagram
Mediraty - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical

instagram logo /bejdamedical

Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej "Bejda Medical sp. z o.o." sp. k.

wróć na górę
umów się na wizytę
Potwierdzenie zapisu na newsletter - bejdamedical