1. Dlaczego w trakcie trwania kuracji epilacji oraz 4 tygodnie przed nią nie można się opalać?
Światło emitowane przez laser pochłaniane jest przez specyficzny chromofor – melaninę. Jest to naturalny barwnik decydujący o kolorze naszej skóry i włosów. Jeśli skóra jest wystawiona na działanie promieniowania UV, dochodzi do naturalnego procesu obronnego jakim jest zwiększanie się ilości melaniny w skórze, co obserwujemy jako opaleniznę. Im większa zawartość barwnika skóry, tym mniejsza efektywność zabiegu, przy jednoczesnym zwiększeniu ryzyka poparzeń. Wiązka emitowana przez laser jest bowiem absorbowana już w powierzchniowych warstwach skóry, co ogranicza jej penetrację do cebulki włosowej.
2. Jaki system zabiegowy byłby najodpowiedniejszy w celu kompleksowego poprawienia kondycji i wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu?
Ustalenie programu zabiegowego pozwalającego na kompleksowe i długotrwałe efekty opiera się na 3 filarach. W pierwszej kolejności zalecane są zabiegi z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, umożliwiające odświeżenie skóry i przygotowanie jej do kolejnych działań. Drugi z filarów stanowią zabiegi laserowe (resurfacing, fotoodmładzanie, zamykanie naczyń), celujące w konkretne problemy. Ostatnim etapem są terapie z dziedziny dermatologii estetycznej (osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa, wypełniacze, nici PDO oraz toksyna botulinowa). Taka kolejność stwarza szansę najpełniejszego i najskuteczniejszego wykorzystania zasobów wszystkich dziedzin w przywracaniu młodego i zdrowego wyglądu.
3. Czy bezpośrednio po zabiegu eksfoliacji mogę nałożyć make-up?
Jeżeli zabieg przebiegł bez żadnych komplikacji, nie istnieją żadne ograniczenia w stosunku do stosowania kosmetyków kolorowych bezpośrednio po jego zakończeniu. Wyjątek stanowi sytuacja, w której kosmetolog odradzi to w związku z okolicznościami, o których dowiedział się w czasie wywiadu lub łączenia eksfoliacji chemicznej z bardziej inwazyjnymi zabiegami (np. mezoterapia mikroigłowa).
4. W jakim czasie po zabiegu eksfoliacji zauważę efekt złuszczania?
Wystąpienie złuszczania oraz jego rodzaj zależny jest od typu użytego kwasu oraz osobniczych uwarunkowań skóry klienta. Zwyczajowo pierwsze objawy procesu złuszczania uwidaczniają się w 2 lub 3 dobie po przeprowadzonym zabiegu.
5. Dlaczego po zabiegu z wykorzystaniem fali akustycznej powinnam spożywać duże ilości wody?
Po zabiegu fali akustycznej rekomenduje się spożywanie przewidzianej przez dietetyków dziennej normy ok. 2 litrów wody. Zabieg bowiem prowadzi do zwiększenia metabolizmu komórkowego i ogólnoustrojowego, a w związku z tym do przyspieszonego usuwania toksyn. Dodatkowe wykonywanie ruchów drenujących skutkuje stymulacją pracy nerek i zwiększeniem diurezy. Oba te czynniki przy niedostatecznej podaży wody mogą prowadzić do odwodnienia i pogorszenia kondycji organizmu oraz skóry.