Leczenie migren
PON. - SOB. 10:00 - 20:00 +48 22 370 29 60

Leczenie migren

Ból z głowy!

Częste bóle głowy dotyczą 42% populacji. Nie każdy jest migreną, chociaż razem z napięciowym bólem głowy występuje najczęściej. Statystyki twierdzą, że na migreny cierpi  nawet 15-18% populacji kobiet i 6-8% populacji mężczyzn.

Migrena to bardzo uciążliwy i powracający ból głowy, który utrudnia normalne funkcjonowanie i obniża jakość życia. W poważnych przypadkach może uniemożliwiać wykonywanie codziennych czynności takich, jak prowadzenie samochodu, nauka czy praca zawodowa.

Atak znienacka.

Typowe objawy ataku przypadłości to:

 • pulsujący ból, umiejscowiony jednostronnie za gałką oczną, w czole i skroni, ale może być również obustronny lub naprzemienny,
 • mdłości,
 • nadwrażliwość na światło
 • dezorientacja.

Taki napad może trwać od kilku do kilkudziesięciu godzin, czasami napady występują jeden po drugim. Migrena jest uznawana za przewlekłą, jeśli częstotliwość napadów w ciągu miesiąca przekracza 14 dni.

Co to jest aura?

Atak migreny może występować jako migrena z aurą i migrena bez aury.

Aura migrenowa jest symptomem neurologicznym i poprzedza ból głowy. Trwa od kilku do kilkunastu minut. Przejawia się:

 • zaburzeniami widzenia (mroczki przed oczami, błyski świetle w polu widzenia, zaburzenie ostrości widzenia, a czasem nawet utrata wzroku) – aura wzrokowa, charakterystyczna dla migreny klasycznej
 • jednostronnym niedowładem,
 • niedoczulicą
 • lub nieprawidłowymi wrażeniami czuciowymi w postaci na przykład mrowienia.

Jeśli objawy neurologiczne aury utrzymują się dłużej niż kilkanaście minut, przez cały czas trwania bólu głowy, a nawet przez kilka następnych dni, to mamy do czynienia z migreną skojarzoną.

Co to są objawy towarzyszące?

Zaliczamy do nich przede wszystkim:

 • nudności i wymioty,
 • nadwrażliwość na światło, dźwięki i inne bodźce,
 • zmęczenie, tępy ból głowy oraz senność po napadzie.

Przyczyny występowania nie są do końca znane.

Naukowcy uważają, że może być uwarunkowaną wieloczynnikowo chorobą o podłożu genetycznym. Co to oznacza? Jeśli członek Twojej rodziny cierpiał na migreny, to istnieje duże zagrożenie na jej wystąpienie u Ciebie, zaś same ataki mogą być wywoływane bodźcami zewnętrznymi (np. stres, składnik diety), na które, jako osoba z obciążeniem genetycznym, wykazujesz większą wrażliwość.

Najpopularniejsza teoria twierdzi, że napad migreny następuje z powodu skurczu, a następnie rozszerzenia się naczyń mózgowych. Migrena z aurą rozpoczyna się zwężeniem naczyń, skutkującym krótkim niedokrwieniem tkanki mózgowej i pojawieniem się symptomów aury.

Cierpiący na migreny często podają poniższe okoliczności wystąpienia napadu:

 • zakończenie stresującego tygodnia pracy – istnieje teoria, sugerująca, że to wynik odprężenia po stresie,
 • dłuższy sen – wystąpienie fazy REM może być bodźcem powodującym ból głowy,
 • zmiana pogody (najczęściej przytaczany powód bólów migrenowych).

Winna serotonina – „hormon szczęścia”?

Serotonina jest uwalniana w mózgu pod wpływem różnych czynników. Ma między innymi działanie zwężające naczynia krwionośne, niestety szybko ulega rozpadowi. Bez obecności serotoniny naczynia krwionośne gwałtownie się rozszerzają, co wywołuje ból głowy.

Jak rozpoznać zwiastuny?

Tak zwane objawy zwiastunowe, mogą wystąpić kilka a nawet kilkanaście godzin wcześniej:

• huśtawki nastrojów,
• zaburzenia uwagi i koncentracji,
• czasem zaburzenia funkcji autonomicznych, takich jak temperatura ciała, potliwość czy oddawanie moczu i stolca.

Jakie leczenie jest skuteczne?

Liczne badania kliniczne wykazały, że toksyna botulinowa ma wysoką skuteczność w leczeniu migren. Przy podaniu toksyny w okolicę głowy oraz szyi, u badanych zaobserwowano:

 • redukcję poziomu bólu w przebiegu przewlekłej migreny,
 • zmniejszenie liczby dni migrenowych,
 • zmniejszenie sumarycznej liczby godzin odczuwania bólu.

Badanie wykazało również bezpieczeństwo i wysoką tolerancję leku, z bardzo rzadkim występowaniem objawów niepożądanych.

Dla kogo jest przeznaczone i na czym polega leczenie toksyną botulinową?

Zabieg jest dla osób, u których częstotliwość dni migrenowych przekracza w sumie 14 dni w miesiącu. Polega on na wprowadzeniu leku w odpowiednie obszary na głowie, a dokładniej 16 punktów „spustowych”, których aktywacja wywołuje napady bólowe. Rezultaty terapii utrzymują się zwykle około 6 miesięcy. Zabieg trwa krótko i nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Pierwsze efekty leczenia można zauważyć po tygodniu.

Jak działa ból?

W ogromnym uproszczeniu – ból to informacja dla mózgu, że coś jest nie tak z ciałem. Informacja ta pochodzi z czujników, którymi są komórki nerwowe, rozsiane po całym organizmie. Te komórki przesyłają informację o bólu za pośrednictwem innych komórek. Połączone komórki nerwowe tworzą synapsy i komunikują się, przekazując sobie impulsy za pośrednictwem neuroprzekaźnika – acetylocholiny. Bez niej nie są w stanie porozumieć się i przesłać impulsu dalej.

Toksyna botulinowa działa na zasadzie zahamowania uwalniania acetylocholiny (dokładnie: przez związanie się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej). Jej brak blokuje połączenia między zakończeniami nerwów. W ten sposób impuls nie dociera do mózgu i nie aktywuje obszaru, odpowiedzialnego za odczuwanie bólu.

Zabieg nie zlikwiduje problemu, ale będzie ogromną ulgą dla chorego.

Toksyna botulinowa nie spowoduje całkowitego pozbycia się bólów migrenowych. Zabieg działa jak precyzyjna tabletka przeciwbólowa – jest ulgą, ale nie usuwa przyczyny przypadłości. Biorąc pod uwagę, jednak duży dyskomfort chorego na przewlekłe postaci migreny, będzie to duża poprawa jakości życia.

Masz pytania? Wątpliwości? Wyjaśnimy wszystko!

Jeśli nie uzyskałeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na naszej stronie – zadzwoń lub napisz do nas.

– „W Internecie napisali, że…”

Nie czytaj niepotwierdzonych informacji na forach. Pamiętaj, że rzadko kiedy piszą osoby, które są zadowolone. Większość opinii to opinie osób, które miały złe doświadczenia, więc obraz medycyny estetycznej jest zakłamany. Nie oczekuj też informacji naukowych od zwykłych użytkowników Internetu. Od tego jest kadra podmiotu leczniczego albo podręczniki medyczne.

– „Są tańsze miejsca.”

Tak. Radzimy jednak uważać na te miejsca. Utrzymanie placówki na najwyższym poziomie kosztuje, podobnie jak praca lekarza i najwyższej klasy preparat. Jeżeli zabieg o średniej rynkowej cenie 800 zł kosztuje w jakimś miejscu 200 zł, to na czymś to miejsce oszczędza. W ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że oszczędza na zdrowiu klienta.

– „Nie mogę sobie pozwolić w tej chwili na zabieg.”

Oferujemy liczne rabaty, także indywidualne oraz MediRaty. Jesteśmy elastyczni.

Dlaczego warto zainwestować w siebie i wykonać zabieg?

Jeżeli cierpisz na migreny, zastanów się nad bezkonkurencyjnymi korzyściami:

 1. Rezultaty są błyskawiczne. Toksyna botulinowa daje najszybsze efekty w leczeniu migren.
 2. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.
 3. Wystarczy wykonać jeden zabieg, by zauważyć diametralną różnicę – ograniczenie dolegliwości bólowych.
 4. Jakość Twojego życia ulegnie znaczącej poprawie.
 5. Odzyskasz radość życia
 6. Zyskasz większą pewność siebie, by każdego dnia ruszać na podbój świata.

Dołącz do grona zadowolonych pacjentów.

Nie zwlekaj z pozytywnymi zmianami. Życie jest krótkie.

Uważaj na zagrożenia!

Bezwzględnie unikaj placówek, które budzą w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, np. dotyczące czystości lub przestrzegania procedur medycznych. Sprawdź, czy kadra wykonuje zabiegi w rękawiczkach i sterylizuje narzędzia. Nie daj się także nabrać na nierealne promocje. Pamiętaj, że nawet promocja „-99%” musi się opłacać. Być może placówka chce pozbyć się przeterminowanego preparatu.

Zastanów się również, czy na pewno chcesz wykonać zabieg w większej „klinice”. Ich minusem jest tzw. „masowy przerób”, gdzie każdy pacjent traktowany jest bezosobowo jako np. „zabieg na 15:00”. U nas będziesz VIP’em.

Zabieg może wykonać tylko lekarz. Unikaj kosmetyczek jak ognia.

Pamiętaj, że zabiegi ostrzykiwania toksyną botulinową mogą wykonywać tylko lekarze. Prawo zakazuje przerywania ciągłości skóry np. kosmetyczkom, czy nawet doktorom kosmetologii, nawet jeśli mają certyfikaty. Dlaczego tak jest? By wykonywać zabiegi inwazyjne to, oprócz umiejętności, trzeba mieć również odpowiednio wysokie ubezpieczenie, które jest oferowane tylko lekarzom. Nie-lekarz nie wykupi takiego ubezpieczenia. Jeśli podczas zabiegu, przeprowadzanego przez nieuprawnioną kosmetyczkę po kursie, coś poszłoby nie tak (np. zakażenie) – pacjent będzie zostawiony sam sobie.

Zainteresuj się produktem, w szczególności jego terminem przydatności.

Jako pacjent masz pełne prawo poprosić o pokazanie opakowania produktu, którym będzie wykonywany zabieg. Bądź świadomym pacjentem!

Uważaj na pseudokliniki!

Podejmując decyzję o wyborze miejsca, w którym wykonamy zabieg, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

 1. Czy zabiegi inwazyjne wykonują lekarze? Nikt inny nie ma uprawnień i odpowiedniego ubezpieczenia. Tutaj możesz sprawdzić lekarza: Centralny Rejestr Lekarzy RP.
 2. Czy zabiegi nieinwazyjne wykonują magistrzy kosmetologii z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem?
 3. Czy lekarze i kosmetolodzy wykonują zabiegi w placówkach będących podmiotami leczniczymi. Każdy podmiot leczniczy ma nadany nr księgi rejestrowej podmiotu leczniczego, po którym można go zweryfikować. Nasz to: 000000165700. Podmioty lecznicze są przygotowane medycznie na każdą ewentualność, posiadają zestawy ratunkowe i antywstrząsowe, przestrzegają rygorystycznych norm i procedur oraz są ubezpieczone. Tutaj możesz sprawdzić placówkę: Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.
 4. Czy urządzenie laserowe jest renomowanej marki?
 5. Czy preparat zabiegowy jest renomowanej marki?
 6. Czy ktoś proponuje Ci dziwne zabiegi np. połączenie silnych kwasów i mikrodermabrazji? Nigdy nie decyduj się na takie hybrydy! Grożą one poważnymi powikłaniami i poszkodowani trafiają później do nas, by ich ratować.

 

uwazaj-na-niebezpieczne-pseudokliniki

 

Wybierz nas i uśmiechnij się. Jesteś w dobrych rękach.

Bejda Medical to przedsiębiorstwo medyczne, ale i podmiot leczniczy. Oznacza to, że podlegamy takim samym surowym rygorom, jak szpitale. Dla pacjenta oznacza to, że niezależnie od tego czy przyszedł na zabieg chirurgiczny, czy na maseczkę, zawsze może oczekiwać takiego samego, najwyższego standardu. Nie wszystkie „kliniki” są podmiotami leczniczymi.

Naszą filozofią jest zastosowanie nowoczesnej medycyny w najmniej inwazyjny dla pacjenta sposób, w kameralnym zaciszu oraz bezpieczeństwie godnym VIP’a. Pacjent jest dla nas najważniejszy, a usługi zawsze „szyte na miarę”. Możecie czuć się bezpiecznie i pewnie, że efekt zabiegów estetycznych będzie zawsze najbardziej zbliżony do naturalnego, jak tylko jest to możliwe.

Od wielu lat skutecznie pomagamy Wam z walce z problemami, które odciskają piętno na wyglądzie. Jednocześnie kultywujemy nową jakość w polskiej medycynie estetycznej, pokazując że nie musicie wybierać między zacofanymi i niebezpiecznymi przychodniami a’la PRL, a „modnymi klinikami”, których lekarze-celebryci odgrywają medialnych błaznów i zdradzają Wasze sekrety w telewizji.

Poznaj naszą kadrę – Twoich osobistych doradców w dziedzinie zdrowia.

Zabiegi toksyną botulinową wykonują u nas lekarze z wieloletnim doświadczeniem, eksperci w swoich dziedzinach oraz esteci. Każdy pacjent jest otoczony indywidualną opieką. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i razem zaplanujemy zabieg pod kątem oczekiwanych efektów.  Nie pozwolimy na brak zadowolenia.

Poznaliśmy temat na własnej skórze. Dosłownie.

Tworzenie najlepszej placówki medycznej zaczęliśmy od znalezienia najlepszych metod na rynku i wprowadzenia ich do naszego Centrum. W jaki sposób oceniliśmy, które metody są skuteczne? Testując je na sobie – od powstania Centrum, każdy członek naszej kadry miał wykonany na sobie niemal każdy zabieg, więc znakomicie wiemy o czym mówimy.

Oferujemy tylko to, co najlepsze. Nie wykonujemy nieskutecznych zabiegów. Dane na temat naszych metod i urządzeń mówią same za siebie. W grę wchodzi jedynie najwyższa jakość usług i najlepszy możliwy efekt.

Zaplanujmy razem nowy etap w Twoim życiu.

W naszym centrum medycznym profesjonalna kadra lekarzy umożliwi Ci pozbycie się problemu nadpotliwości dzięki zabiegowi toksyną botulinową.

Podczas rozmowy z przedstawicielem naszej kadry, telefonicznej lub na miejscu w Centrum, zostaniesz poinformowany o wszystkich wskazaniach, przeciwwskazaniach, etapach zabiegu, zaleceniach pozabiegowych itd.. Umówimy Cię na dogodny termin i poinstruujemy, jak przygotować się na dzień zabiegowy.

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

Tuż przed zabiegiem zaoferujemy Ci dobrą kawę, herbatę lub coś zimnego do picia i będziemy gotowi na wszystkie pytania, które zadasz, wypełniając dokumenty. Nie przejmuj się – słyszeliśmy już wszystko.

Podczas zabiegu lekarz kilkukrotnie wkłuje się w obszar zabiegowy i wprowadzi preparat. Jeśli będzie potrzebna przerwa z przyjemnością w międzyczasie porozmawiamy z Tobą na wybrany temat. Po zabiegu poinformujemy Cię, jak postępować w drodze do i w domu. Tuż po zabiegu Twoja skóra w miejscach poddanych zabiegowi będzie wrażliwa. Pamiętaj, by wstrzymać się z aktywnością fizyczną na kilka dni.

Toksyna zaczyna działać po ok. tygodniu i utrzymuje się przez ok. 6 miesięcy, co zależy od indywidualnych cech organizmu. Zabieg należy powtarzać.

 

Nadal się wahasz?

Przyjdź na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.

Jeśli masz dodatkowe pytania – przyjdź do nas. Nasi kosmetolodzy widzieli i asystowali przy niezliczonej ilości zabiegów. Doradzą i poinformują Cię o wszystkim, co dotyczy zabiegu. Przy okazji mogą wykonać bezpłatną analizę stanu skóry i doradzić pielęgnację.

>Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wagę złota.

My dzielimy się nią z Tobą za darmo.

 

bejda-medical-poradnik-estetyczny-demo-01

 

Ciekawostki o toksynie botulinowej.

Toksyna botulinowa stosowana najczęściej jest do usuwania zmarszczek, ale ma również działanie hamujące wydzielanie gruczołów potowych i zmniejszające bóle. Szczególnie  przydatna jest w leczeniu zespołów bólowych połączonych z napięciem mięśni np. napięciowych i migrenowych bólów głowy.

Hamuje nie tylko uwalnianie acetylocholiny, ale też innych neurotransmiterów i neuropeptydów, takich jak substancja P oraz kalcytoninowy gen uwalniający białko. Działa ona na centralny układ nerwowy poprzez substancję P i enkefaliny, wpływając na ich poziom w rdzeniu kręgowym, w wyniku czego dochodzi do zablokowania bólu migrenowego.

Ponieważ wykazuje działanie blokujące przewodnictwo w układzie autonomicznym poprzez włókna czuciowe oraz redukuje większość substancji działających na receptory bólowe (nocyceptory), badany jest jej wpływ na bóle neuropatyczne.

Obecnie toksynę botulinową stosuje się w leczeniu:

 • zmarszczek,
 • „uśmiechu dziąsłowego”,
 • bruksizmu (zgrzytania zębami),
 • nadpotliwości dłoni, stóp i pach,
 • migrenowych, napięciowych i chronicznych bólów głowy,
 • spazmowych bólów mięśniowych głównie szyi, karku i pleców,
 • blizn pooperacyjnych i napięcia mięśni piersiowych (np. po wprowadzeniu protez powiększających biust).

Podejmij decyzję, a resztę zostaw nam.

Jesteśmy Twoim najlepszym wyborem, bo wiemy jak ważny jest dla Ciebie bezkompromisowy profesjonalizm, ale również niepowtarzalna atmosfera. U nas poczujesz, że technologia w połączeniu ze wspaniałymi ludźmi to przyszłość medycyny.

Gwarantujemy, że przekonasz się do medycyny estetyczniej i wrócisz do nas na zabiegi jeszcze nie raz.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wyślij nam maila!

 

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

 

Przetestuj nas. Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną!

Nadal nie wiesz, jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie? Potrzebujesz diagnozy stanu skóry? Nie możesz dobrać dla siebie kosmetyków? Może chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o pielęgnacji?

Zadzwoń do nas lub przyjdź i zapisz się na konsultację u profesjonalisty. Wizyta u kosmetologa jest całkowicie bezpłatna. Nawet jeśli nie wykonasz zabiegu, wyjdziesz od nas z kompleksową wiedzą i informacjami z zakresu interesujących Cię tematów.

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Wybierają nas pacjenci z całej północnej półkuli.

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski, krajów UE, Bliskiego Wschodu. Wykonaliśmy już tysiące zabiegów na wszystkich fototypach.

Jesteśmy najlepsi w medycynie estetycznej.

 • do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie,
 • nasze terapie są kompleksowe,
 • zapewniamy realistyczne efekty, nie wykonamy zabiegu jeśli nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom pacjenta,
 • oferujemy bezkompromisowy, najwyższy standard usług,
 • pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie i preparatach,
 • zabieg wykonują lekarze z wieloletnim doświadczeniem,
 • nasi pacjenci są zadowoleni z efektów, wracają na kolejne zabiegi i polecają nas swoim bliskim i znajomym.

Organizujemy liczne akcje promocyjne:

 • promocje tematyczne,
 • zniżki na hasło,
 • zniżki happy hours,
 • zniżki dla stałych pacjentów,
 • złotówki na zabiegi za przyprowadzenie przyjaciół/kolegów/znajomych,
 • zniżki grupowe.

 

Nie pozwól, by wątpliwości hamowały Twój rozwój. Nie zwlekaj. Zadzwoń teraz. Czas zacząć zmiany.

Umów się na na zabieg już dziś!

+48 22 370 29 60

 

Zaprenumeruj nasz newsletter!

Otrzymasz nasz bezpłatny Profesjonalny Poradnik Estetyczny i już nigdy nie przegapisz specjalnych promocji na zabiegi leczenia migren.

 

Polub nas na Facebooku i bierz udział w konkursach!

Obserwuj nas na Instagramie i poznawaj nowości, jako pierwszy!

Instagram

 

Wskazania Wskazania
 • silne bóle głowy na tle migrenowym,
 • częste ataki bólu głowy (częstotliwość przekraczająca 14 dni w miesiącu),
 • bóle głowy, na które nie pomagają leki przeciwbólowe,
Przeciwskazania Przeciwskazania
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
  stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
  — aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.),
  — aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina),
  — D-penicylamina (Cuprenil),
  — cyklosporyna,
  — tubokuraryna, pankuronium, galamina,
  — sukcynylocholina,
  — linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu,
 • nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze,
 • ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie,
  opryszczka,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • stany zapalne skóry,
 • zakażenia grzybiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).
Czy zabieg jest bolesny? Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu podczas zabiegu jest sprawą indywidualną. Iniekcja przypomina ukłucie szpilką a sam zabieg należy do grupy dobrze tolerowanych przez pacjentów z różnym progiem odporności na ból. Znieczulenie nie jest wymagane.

Jak długo trwa zabieg? Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut.

Przygotowanie do zabiegu Przygotowanie do zabiegu

Zabieg podania toksyny botulinowej nie wymaga szczególnych przygotowań. Zaleca się jednak nie spożywać alkoholu ani leków takich jak aspiryna co najmniej 24h przed zabiegiem.

Przyjmując na stałe leki lub chorując przewlekle, należy poinformować o tym lekarza prowadzącego.

Należy również tak zaplanować najbliższe kilka godzin po zabiegu, aby unikać wysiłku fizycznego, schylania oraz przeciążania organizmu.

Zachęcamy pacjentów aby zapisywali dni w miesiącu, w których wystąpił silny ból migrenowy. Może w tym pomóc kalendarz, do pobrania, tu:

Opis zabiegu Opis zabiegu

Toksynę botulinową wstrzykuje się przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę w kilka specjalnych punktów na głowie oraz karku. Preparat działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia i następuje jego rozluźnienie.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Pełny efekt terapeutyczny jest widoczny po 10-14 dniach.

Jak wygląda zabieg? Jak wygląda zabieg?

wkrótce…

Efekty zabiegu Efekty zabiegu

Toksyna botulinowa — „Botox” wstrzyknięta do mięśni, których skurcz prowokuje napady migreny, zapobiega ich wystąpieniu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez około 4 miesiące, w niektórych przypadkach nawet do 6 miesięcy.

Toksyna botulinowa jest najskuteczniejszym lekiem w leczeniu migreny u ponad 80% przypadków. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a w pozostałych przypadkach do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia ich częstotliwości i intensywności.

Ile zabiegów jest potrzebnych? Ile zabiegów jest potrzebnych?

U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a u pozostałych do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia ich częstotliwości i intensywności, już po pierwszym zabiegu.

U znakomitej większości pacjentów objawy stają się coraz mniej dotkliwe i nie ma konieczności częstych powtórzeń zabiegu. Zabieg można powtórzyć nie wcześniej niż po 3-4 miesiącach, po ustąpieniu efektów terapeutycznych.

Zalecenia pozabiegowe Zalecenia pozabiegowe

W miejscu nakłucia mogą wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie. U niektórych pacjentów mogą pojawić się niewielkie zasinienia, które znikają po około 7 dniach.

Dodatkowo:

 • unikać masażu w miejscach wstrzyknięć,
 • w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów, czy też podczas snu),
 • w miarę możliwości unikać spożycia alkoholu i palenia tytoniu przez 24h po zabiegu (słabsze działanie toksyny botulinowej),
 • unikać różnicy ciśnień (latanie samolotem, nurkowanie) przez 24h po zabiegu.
Występujące skutki uboczne Występujące skutki uboczne

Po zabiegu mogą wystąpić reakcje zapalne, tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się niewielki krwiak. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

 • zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny).
Występujące efekty niepożądane Występujące efekty niepożądane
 • ból w momencie iniekcji,
 • małe krwiaki w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie,
 • mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji,
 • zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych,
 • ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.

Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach.

Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne.

Zobacz naszą galerię
NIE PRZEGAP!

Poleć nas swoim znajomym i otrzymaj
złotówki na zabiegi

kliknij i dowiedz się więcej

Obdaruj bliską Ci osobę naszą
kartą prezentową

kliknij i dowiedz się więcej

W grupie taniej
przyprowadź znajomych i zgarnij zniżki

kliknij i dowiedz się więcej

Masz firmę? Nagradzaj pracowników
zabiegami SPA

kliknij i dowiedz się więcej

Zaufaj specjalistom,
nie forom internetowym

Odpowiadamy
rzetelnie na pytania

Umów się na wizytę bezpośrednio

Zadzwoń do nas:

Napisz do nas:

Odwiedź nas:

ul. Sokołowska 9
lokal U28,
01-142 Warszawa
zapraszamy
od poniedziałku do soboty
w godzinach 10:00 - 20:00

Napisz szybką wiadomość:

tło trójkątne pod guzikiem - bejdamedical
Umów się na wizytę przez naszych partnerów

Znany lekarz

Bejda Medical

Tourmedica

Tourmedica - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical
Opinie pacjentów o nas
Znajdź nas na mapie
Bestsellery w sklepie
Nasz Instagram
Mediraty - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical

instagram logo /bejdamedical

Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej "Bejda Medical sp. z o.o." sp. k.

wróć na górę
umów się na wizytę
Potwierdzenie zapisu na newsletter - bejdamedical