Poprawna diagnoza to podstawa!
W Bejda Medical zajmujemy się tradycyjnym leczeniem wszelkich problemów dermatologicznych oraz wenerologicznych. Dermatologia i wenerologia to dziedziny medycyny zajmujące się się chorobami skóry i narządów płciowych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Ponieważ problemy ze skórą w wielu przypadkach wynikają z chorób umiejscowionych w narządach wewnętrznych lub obejmujących cały organizm, dermatolog musi mieć wiedzę z zakresu: alergologii, immunologii, chorób wewnętrznych, reumatologii, chorób zakaźnych oraz onkologii. Szczególną uwagę poświęca się również chorobom zawodowym skóry i dermatozom zawodowym. Dermatolog musi regularnie aktualizować swoją wiedzę z zakresu dermatochirurgii i kosmetologii.
Leczymy najmłodszych.
Dermatologia dziecięca jest trudną dziedziną medycyny. Dziecko często nie jest w stanie przekazać informacji o natężeniu objawów i dolegliwościach. Badanie wymaga wnikliwej obserwacji dziecka podczas konsultacji. Często drobne zmiany w jego zachowaniu stanowią o symptomach, których wychwycenie stanowi podstawę postawienia właściwej diagnozy. W Bejda Medical zajmujemy się problemami dermatologicznymi charakterystycznymi dla wieku dziecięcego z uwzględnieniem zależnych od wieku różnic właściwości skóry.
Skóra dziecka ma budowę odmienną od skóry pacjenta dorosłego. Wiele chorób okresu dziecięcego, mimo wspólnej etiologii z chorobą dorosłego, nie przypomina jej w objawach. Choroby skóry u dzieci podlegają wysokiej dynamice rozwoju. Najczęstszą obecnie chorobą skóry u małych dzieci jest atopowe zapalenie skóry i tu kluczowa jest współpraca dermatologii oraz alergologii. W wieku szkolnym, u nastolatków częstym problemem jest trądzik. Odpowiednie leczenie zapobiega powstawaniu blizn i przebarwień, skraca czas utrzymywania się zaskórników i zmian ropnych, a co za tym idzie, wpływa na lepszą samoocenę nastolatka.
Świetni specjaliści to absolutna podstawa. Naucz się ich rozpoznawać.
Każdy z nas boryka się z problemami zdrowotnymi. Te dermatologiczne potrafią dokuczać przez wiele lat. Wiele lat tułaczki od lekarza do lekarza, od jednej terapii do drugiej. Kilogramy zażytych leków i często kiepskie efekty. W głowie pytanie: „gdzie został popełniony błąd?”.
Dobrze wiemy, jak ciężko jest znaleźć dobrego lekarza. Nie każdy idzie na medycynę z powołania. Niektórzy traktują ją jako po prostu kolejny zawód. Niestety, najbardziej zawodzą się na takich lekarzach pacjenci.
Czy osoba udzielająca konsultacji lekarskiej lub wykonująca zabieg lekarski jest lekarzem?
Można to łatwo sprawdzić. Potrzebne są tylko: imię i nazwisko. Jedynym wiarygodnym źródłem informacji o lekarzach jest Rejestr Naczelnej Izby Lekarskiej:
http://rejestr.nil.org.pl/
Jeżeli rejestr nie znajduje nikogo o danym imieniu i nazwisku – oznacza to, że dana osoba nie jest lekarzem.
Czy lekarz ma specjalizację? Jaką?
W przypadku problemów dermatologicznych (np. trądzik) potrzebujesz dermatologa. Jeśli chcesz wyciąć zmianę z jak najmniej widoczną blizną – potrzebujesz chirurga plastycznego. Informacje na temat specjalizacji wyświetlają się w tabelce informacji o danym lekarzu.
Którego stopnia specjalizację posiada lekarz?
By zostać lekarzem należy odbyć sześcioletnie jednolite studia na wydziale lekarskim uczelni medycznej oraz odbyć trzynastomięsięczny staż podyplomowy i zdać z wynikiem pozytywnym Lekarski Egzamin Końcowy. Następnie można wybrać specjalizację.
Do 1999 roku występowała dwustopniowa specjalizacja np. „dermatologia i wenerologia st. I” następnie „dermatologia i wenerologia st. II”.
Obecnie istnieje model specjalizacji oparty na modułach. Wyróżniamy:
- moduły podstawowe, np. chirurgia ogólna (2 lata),
- moduły specjalistyczne, np. chirurgia plastyczna (kolejne 4 lata),
- moduły jednolite np. kardiochirurgia (6 lat).
Oznacza to, że lekarz, który chce zostać kardiochirurgiem musi wybrać moduł jednolity z kardiochirurgii. Natomiast lekarz, który chce zostać chirurgiem plastycznym musi ukończyć moduł podstawowy z chirurgii ogólnej, a następnie moduł specjalistyczny z chirurgii plastycznej.
Specjalizacja z „medycyny estetycznej” nie istnieje.
Lekarze bez specjalizacji mogą wykonywać inwazyjne zabiegi z „medycyny estetycznej”, ale termin „lekarz medycyny estetycznej” wprowadza w błąd.
Formalnoprawnie i medycznoadministracyjnie „medycyna estetyczna” nie istnieje. Oznacza to, że nie ma ustawy, która by ją normowała. Nie istnieje również taka specjalizacja i – co za tym idzie – nie ma czegoś takiego jak „lekarz medycyny estetycznej”. Ponieważ nie ma takich regulacji, każdy lekarz może się tak nazwać. W rezultacie znamię z naszej skóry może usuwać laserowo nawet… stomatolog. Pomimo że skóra nie jest objęta jego specjalizacją.
Dla własnego bezpieczeństwa szczególną uwagę należy zwrócić na konsultację i zabiegi zarezerwowane wyłącznie dla danych specjalizacji. Pamiętaj, że np. dermatoskopia zarezerwowana jest dla dermatologa, a wycięcia chirurgiczne dla chirurga.
Pamiętaj, że żaden, nawet kilkudniowy, kurs „medycyny estetycznej” nie zastąpi lekarzowi lat specjalizacji.
Czy lekarz posiada stopień lub tytuł naukowy?
Stopnie naukowe to: „doktor” oraz „doktor habilitowany”. W medycynie dodaje się jeszcze element „nauk medycznych”, czyli „doktor nauk medycznych” oraz „doktor habilitowany nauk medycznych”.
Stopień naukowy może, ale nie musi mieć związku ze specjalizacją. Istnieją lekarze bez żadnej specjalizacji, ale ze stopniem naukowym. Tacy lekarze pracują zwykle na uczelniach i poświęcają pracy naukowej.
Tytuł naukowy to tytuł profesora, nadawany przez Prezydenta RP (głównie za zasługi).
Nie zawsze warto kierować się wyłącznie tytułami naukowymi. Czasami lekarz specjalista ma większe umiejętności zabiegowe niż profesor, bo lekarz nastawił się na wykonywanie zabiegów, a profesor na działania akademickie. Czasami jest na odwrót. Nie ma reguły.
Uważaj na oszustów! Nie każdy jest tym, za kogo się podaje.
Istnieją także lekarze, którzy ze swojej działalności uczynili cyrk medialny i wbrew pierwszej, naczelnej zasadzie medycyny „po pierwsze, nie szkodzić” właśnie szkodzą.
Szkodzą wszystkim. Szkodzą pacjentom, rozpowiadając poufne informacje o nich. Szkodzą samej medycynie, niszcząc zaufanie opinii publicznej. Szkodzą innym lekarzom, podszywając się w mediach pod specjalistów, którymi nie są. Budują w umysłach społeczeństwa fałszywy i krzywdzący obraz „lekarza celebryty – medialnego pajaca”.
Nie wierz mediom! Show ma się dobrze sprzedać, nie musi być prawdziwe.
Nazywanie kogoś przez popularną telewizję czy gazetę (papierową bądź internetową) „chirurgiem gwiazd” nie oznacza prawdy. Taka osoba może nie być chirurgiem (ani ogólnym ani plastycznym). Może nie mieć nawet żadnej specjalizacji. Przekonaj się samodzielnie. Wpisz tutaj imię i nazwisko znanej postaci:
http://rejestr.nil.org.pl/
Lekarze występując w mediach np. telewizji łamią prawo. Zgodnie z art. 63 Kodeksu Etyki Lekarskiej:
- Lekarz tworzy swoją zawodową opinię jedynie w oparciu o wyniki swojej pracy, dlatego wszelkie reklamowanie się jest zabronione.
- Lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych.
Najważniejsza jest diagnoza! Błąd na początku oznacza niewłaściwe leczenie.
Wszyscy doświadczyliśmy na jakimś etapie życia problemów medycznych, trudnych do poprawnego zdiagnozowania albo diagnozowanych różnie przez różnych lekarzy. W następstwie albo leczyliśmy się długo i bez skutku, albo co chwilę zmienialiśmy terapie i leki. Na trudne problemy jest jednak rada, którą warto stosować:
Wybieraj lekarzy z klinicznym doświadczeniem.
Lekarz z klinicznym doświadczeniem to (w uproszczeniu) taki, który leczył w szpitalu. W szpitalach jest więcej pacjentów, więcej przypadków oraz więcej różnorodności przypadków. Pamiętaj również, że jeśli pacjent trafił do szpitala, to jego stan musiał być poważny. Jeśli lekarz radzi sobie z takimi sytuacjami, to możesz mieć pewność, że da sobie radę z przypadkami nie wymagającymi hospitalizacji.
Leczenie musi być nowoczesne. Medycyna rozwija się bardzo szybko.
Wiedza lekarza musi być aktualna. Wracamy tutaj do tematu klinicznego doświadczenia. Przydatne informacje można też uzyskać na zagranicznych konsyliach, konferencjach, szkoleniach itp..
Wybieraj lekarzy z doświadczeniem w pracy na nowoczesnych urządzeniach medycznych.
Główną przewagą nowoczesnych placówek prywatnych nad szpitalami jest wyposażenie i sprzęt. Zwróć uwagę, na jakich urządzeniach pracują lekarze. Przyszłość medycyny to technologia.
Wystrzegaj się pseudo-klinik!
Podejmując decyzję o wyborze miejsca, w którym wykonamy zabieg, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:
- Czy zabiegi inwazyjne wykonują lekarze? Nikt inny nie ma uprawnień i odpowiedniego ubezpieczenia. Tutaj możesz sprawdzić lekarza: Centralny Rejestr Lekarzy RP.
- Czy zabiegi nieinwazyjne wykonują magistrzy kosmetologii z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem?
- Czy lekarze i kosmetolodzy wykonują zabiegi w placówkach będących podmiotami leczniczymi. Każdy podmiot leczniczy ma nadany nr księgi rejestrowej podmiotu leczniczego, po którym można go zweryfikować. Nasz to: 000000165700. Podmioty lecznicze są przygotowane medycznie na każdą ewentualność, posiadają zestawy ratunkowe i antywstrząsowe, przestrzegają rygorystycznych norm i procedur oraz są ubezpieczone. Tutaj możesz sprawdzić placówkę: Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.
- Czy urządzenie laserowe jest renomowanej marki?
- Czy preparat zabiegowy jest renomowanej marki?
- Czy ktoś proponuje Ci dziwne zabiegi np. połączenie silnych kwasów i mikrodermabrazji? Nigdy nie decyduj się na takie hybrydy! Grożą one poważnymi powikłaniami i poszkodowani trafiają później do nas, by ich ratować.
Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wyślij nam maila!
>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60
>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl
Przetestuj nas. Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną!
Nadal nie wiesz, jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie? Potrzebujesz diagnozy stanu skóry? Nie możesz dobrać dla siebie kosmetyków? Może chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o pielęgnacji?
Zadzwoń do nas lub przyjdź i zapisz się na konsultację u profesjonalisty. Wizyta u kosmetologa jest całkowicie bezpłatna. Nawet jeśli nie wykonasz zabiegu, wyjdziesz od nas z kompleksową wiedzą i informacjami z zakresu interesujących Cię tematów.
>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60
Sprawdź opinie o nas w Google!
Zobacz więcej opinii (50+) ->
W dzisiejszych czasach wiedza jest na wagę złota.
My dzielimy się nią z Tobą za darmo.
Dlaczego warto wybrać właśnie nas?
Wybierają nas pacjenci z całej północnej półkuli.
Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski, krajów UE, Bliskiego Wschodu. Wykonaliśmy już tysiące zabiegów na wszystkich fototypach.
Jesteśmy najlepsi w medycynie estetycznej.
- do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie,
- nasze terapie są kompleksowe,
- zapewniamy realistyczne efekty, nie wykonamy zabiegu jeśli nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom pacjenta,
- oferujemy bezkompromisowy, najwyższy standard usług,
- pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie i preparatach,
- konsultują lekarze z wieloletnim doświadczeniem,
- nasi pacjenci są zadowoleni z efektów, wracają na kolejne zabiegi i polecają nas swoim bliskim i znajomym.
Organizujemy liczne akcje promocyjne:
- promocje tematyczne,
- zniżki na hasło,
- zniżki happy hours,
- zniżki dla stałych pacjentów,
- złotówki na zabiegi za przyprowadzenie przyjaciół/kolegów/znajomych,
- zniżki grupowe.
Nie pozwól, by wątpliwości hamowały Twój rozwój. Nie zwlekaj. Zadzwoń teraz. Czas zacząć zmiany.
Umów się na na konsultację lub zabieg już dziś!
+48 22 370 29 60
Zaprenumeruj nasz newsletter!
Otrzymasz nasz bezpłatny Profesjonalny Poradnik Estetyczny i już nigdy nie przegapisz specjalnych promocji na zabiegi i kosmetyki.
Polub nas na Facebooku i bierz udział w konkursach!
Obserwuj nas na Instagramie i poznawaj nowości, jako pierwszy!