PON. - SOB. 10:00 - 20:00 +48 22 370 29 60

Zamykanie naczyń krwionośnych frakcyjnym laserem żółtym i diodowym

Czy wiesz, że dzięki nowoczesnej technologii możesz pozbyć się szpecących naczynek bez uszkadzania skóry?

Tak zwane „popękane naczynka” lub „pajączki” to, tak naprawdę, rozszerzone naczynia krwionośne widoczne przez skórę. Przypadłość ta jest bardzo powszechna, szczególnie widoczna wśród rasy białej, u osób z jasnymi fototypami skóry.

Rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy, szyi i dekolcie, szczególnie w okolicach nosa lub na nogach to bardzo częsty problem wśród pacjentów gabinetów dermatologicznych. Mogą stanowić problem izolowany i głównie defekt estetyczny, ale mogą też być zwiastunami poważniejszych problemów waskularnych. Przybierają rózne formy: rozgałęzionych teleangiektazji, rozlanych naczyniaków czy znamion naczyniowych.

Statystyki mówią o 25% kobiet i 18% mężczyzn, których dotyczy ta przypadłość. Według nas liczby te są mocno zaniżone.

Medycyna estetyczna dla wszystkich!

Medycyna estetyczna, jeszcze do niedawna, była tematem tabu, unikanym przez, nawet zwykle bardzo ekshibicjonistycznych, celebrytów. Czasy się jednak szybko zmieniają i niegdyś kuluarowe rozmowy szeptem o poprawianiu urody wśród znanych tego świata stały głównym tematem wywiadów mainstreamowych mediów.

Gdy celebryci zaczęli mówić otwarcie o swoich metamorfozach, zabiegi medycyny estetycznej trafiły pod strzechy. Już nie były czymś niezręcznym i niepotrzebnie intymnym i  stały się rutyną osób dbających o zdrowie i wygląd, zupełnie jak wizyta u stomatologa czy trening na siłowni.

Sięgnij gwiazd. Lub weź z nich przykład.

Nikogo już nie dziwi, że gwiazdy inwestują w siebie. Nawet najdroższe markowe ubrania nie zastąpią piękna ludzkiego ciała. Medycyna estetyczna stała się sposobem na uwolnienie się od kompleksów i rozwój osobisty. Zabiegi kiedyś prestiżowe, stały się zabiegami podstawowymi, z których po prostu trzeba korzystać, by zachować młody wygląd. A w młodym ciele, mieszka młody duch.

W dzisiejszym świecie, z powszechnym dostępem do najnowszych technologii, nie ma już żadnej wymówki na zaniedbywanie swojego wyglądu.

Dlaczego masz „naczynka”?

Najczęstszym podłożem tego szpecącego problemu jest obciążenie genetyczne. Jeśli oboje rodzice mają tendencję do naczynek, to na 90% ich dziecko również będzie ją miało. Do pozostałych przyczyn należą:

 • stres,
 • intensywne ćwiczenia fizyczne,
 • gorące kąpiele i korzystanie z sauny,
 • nadużywanie alkoholu,
 • niewłaściwa pielęgnacja skóry,
 • nadmierna ekspozycja na słońce (opalanie się),
 • częste i długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej lub stojącej,
 • problemy hormonalne,
 • ciąża,
 • nadwaga,
 • przewlekła niewydolność żylna,
 • marskość wątroby,
 • stosowanie niektórych leków,
 • niektóre choroby itd.

Pamiętaj, że słońce jest naszym przyjacielem tylko 15 minut dziennie…

Potrzebujemy tylko 15 minut bezpośredniej ekspozycji na słońce by zainicjować procesy wytwarzania witaminy D. Reszta czasu spędzonego na słońcu bez wysokiego filtra niszczy kolagen, elastynę i fibroblasty oraz przyczynia się do powstawania zmian nowotworowych na skórze. Jeśli musisz przebywać na słońcu, stosuj wysokie filtry.

… opalanie jest dla nas zabójcze…

Nie ma żadnych pozytywnych stron opalania. Długotrwała ekspozycja na słońce czy lampy solarium nie tylko niszczy skórę, ale i zdrowie. Pamiętaj, że 70-80% zmarszczek to wina promieniowania UV.

… a fotoprotekcja jest koniecznością do końca życia!

Pragniesz jak najdłużej zachować młodość? Stosuj wysokie filtry i nie opalaj się. Nigdy więcej.

Problem jest zdecydowanie bardzo złożony.

„Naczynka” na twarzy czy na nogach to nie tylko problem estetyczny. Często są jednym z pierwszych objawów przewlekłej niewydolności żylnej. Są wskazaniem do diagnostyki układu żylnego. Choroba rozwija się stosunkowo powoli, ale jeśli masz żylaki – warto zasięgnąć konsultacji lekarskiej i regularnie sprawdzać przepływ krwi przez naczynia badaniem dopplerowskim, by móc w porę zastosować odpowiednie leczenie i zapobiec postępowaniu choroby.

Czym są „pajączki”?

Teleangiektazje (tak brzmi ich medyczna nazwa) to rozszerzone nawet do 0,3 mm naczynia krwionośne, znajdujące się w skórze właściwej. Przybierają barwę niebieską, fioletową, purpurową lub czerwoną, co zależy od ich średnicy i głębokości osadzenia w skórze. Bardzo często występują w skupiskach, tworząc rozgałęzienia, stąd ich potoczna nazwa – „pajączki naczyniowe”.

Teleangiektazje są bezpośrednio wynikiem osłabienia ścian naczyń krwionośnych oraz nieprawidłowej struktury zastawek żylnych (w przypadku „żylaków”).

Czy wszystkie rozszerzone naczynka to teleangiektazje?

Nie. Problemy naczyniowe występują pod różnymi postaciami. Wyróżniamy m. in.:

 • znamiona pająkowate,
 • naczyniaki starcze i włośniczkowe,
 • znamiona naczyniowe,
 • teleangiektazje skórne,
 • naczyniaki gwiaździste,
 • naczyniaki rubinowe,
 • wenulektazje kończyn dolnych,
 • plamy naczyniowe typu czerwonego wina (PWS – port wine stains),
 • poikilodermia Civatte’a (erythromelanosis colli),
 • jeziorka żylne warg,
 • żylaki.

Jak możesz walczyć z problemem?

Nie ma skutecznej prewencji. Jeśli mamy tendencję, to z genetyką nie wygramy. Istnieje za to kilka skutecznych metod zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych. Ich zastosowanie uzależnione jest od zaawansowania problemu. Im większe naczynie krwionośne, tym bardziej inwazyjny zabieg jest potrzebny do jego zamknięcia.

Do stosowanych zabiegów należą:

 • laseroterapia nieinwazyjna,
 • skleroterapia iniekcyjna,
 • endowaskularna obliteracja laserowa,
 • stripping (chirurgiczne wycięcie żyły) oraz obliteracja elektrochirurgiczna – coraz rzadziej stosowane metody
  z powodu ich przestarzałości.

Nieinwazyjna laseroterapia waskularna.

„Pajączki” czy naczyniaki na twarzy i ciele najlepiej zamknąć laserowo. Jest to szybka i nieinwazyjna metoda, która nie wymaga przygotowań ani znieczulenia.

Metoda laserowa wykorzystuje zjawisko fotokoagulacji i fototermolizy selektywnej. Wiązka światła emitowana przez laser naczyniowy absorbowana jest przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Światło lasera o odpowiednio dobranej długości przenika przez skórę nie uszkadzając jej, a po zetknięciu z hemoglobiną następuje koagulacja oraz obkurczenie i zamknięcie naczynia poddawanego zabiegowi pod wpływem wydzielanej energii cieplnej. Następnie rozpoczyna się resorpcja (wchłanianie) zniszczonego naczynia, która trwa od 4 do 8 tygodni.

Jest to bezpieczny sposób, która nie pozostawia śladów, a dolegliwości bólowe są zredukowane do minimum. Nowoczesne technologie, takie jak laser żółty dzięki, umożliwiają zastosowanie niższych mocy przy takim samym efekcie terapeutycznym, a jednocześnie zminimalizowanym dyskomforcie pacjenta.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

W wielu przypadkach drobnych i pojedynczych naczynek uzyskuje się ich zamknięcie już przy pierwszym zabiegu. Niestety rozszerzone naczynia krwionośne to problem przewlekły i powracający i w przypadku zaawansowanych i rozległych zmian jeden zabieg może być niewystarczający.

Naczynka przy nosie są wyjątkowo trudne do usunięcia. Ze względu na duże ciśnienie krwi w okolicy twarzy, potrafią otwierać się ponownie lub tworzyć nowe rozgałęzienia (krew popłynie inną drogą). Rozległe naczyniaki mogą wymagać nawet kilku lat leczenia.

Dlaczego naczynka zamyka się tak trudno?

Do zamknięcia naczynia potrzebna jest energia laserowa. Energia ta, czyli światło o określonej długości fali, jest absorbowana w hemoglobinie – barwniku krwi. Proces absorpcji zamienia energię świetlną na cieplną, która koaguluje krew i niszczy ścianki naczynia. Im większe jest naczynie, tym większą energię musi wchłonąć by się zamknąć. Większa energia to więcej potencjalnych działań niepożądanych np. uszkodzeń okolicznych tkanek.

Sytuacja analogiczna ma miejsce w przypadku rozległych naczyniaków – im więcej naczynek do zamknięcia, nawet drobnych, tym więcej energii musimy dostarczyć. Ciało ma ograniczoną wytrzymałość, dlatego takie zabiegi musimy „robić na raty”. Chłodzenie jest bardzo potrzebne, ale tylko po zakończeniu zabiegu. Jeśli będziemy chłodzili w trakcie, to naczynka, pod wpływem zimna, skurczą się i przyjmą mniej energii, niż jest wymagane do ich zamknięcia.

Żylaki to poważny problem, wymagający kompleksowego leczenia.

Jeśli cierpisz na żylaki, to nie obejdzie się bez wizyty i badań kontrolnych u chirurga naczyniowego w placówce wyspecjalizowanej w chirurgii naczyniowej. To już nie jest problem tylko estetyczny.

Na drobne żylaki, skuteczną metodą jest będzie skleroterapia, polegająca na podaniu (za pomocą igły) chemicznego środka obliterujacego (uszkadzającego) do światła (do wewnątrz) zmienionego chorobowo naczynia. Substancja uszkadza śródbłonek naczynia i zapoczątkowuje proces jego włóknienia i zarastania – żylak zanika.

Skleroterapia jest stosunkowo starą metodą, ale bardzo dobrze sprawdzoną i skuteczną. Do zabiegu niezbędne jest wyznaczenie przebiegu żylaków (mapowanie za pomocą USG Doppler).

Jeśli Twój problem jest zaawansowany, konieczna może być operacja.

W przypadku dużej ilości żylaków, co oznacza zaawansowane stadium choroby, niezbędna może okazać się operacja. Najnowocześniejszą metodą jest endowaskularna obliteracja laserowa. Polega ona na wprowadzeniu do światła żyły światłowodu i zamknięciu naczynia od środka. Operacje odbywają się w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym.

5 powodów, dla których zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych jest idealny właśnie dla Ciebie.

 1. Masz rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele.
 2. Cierpisz na naczyniaki lub znamiona naczyniowe.
 3. Twoja cera jest naczyniowa.
 4. Często i łatwo się czerwienisz.
 5. Cierpisz na jedną z przypadłości o podłożu naczyniowym.

Dlaczego warto zainwestować w siebie i wykonać zabieg?

Jeżeli chociaż jeden z wymienionych powyżej powodów dotyczy Ciebie, zastanów się nad bezkonkurencyjnymi korzyściami:

 1. Przede wszystkim zrealizujesz swoje marzenie o idealnej cerze. Czyż nie jest przyjemnie spełniać marzenia?
 2. Pozbędziesz się szpecących naczynek z twarzy.
 3. Zapomnisz o konieczności stosowania mocno kryjącego podkładu.
 4. Pozbędziesz się kompleksów i Twoje wakacje nabiorą nowej jakości.
 5. Twoje nogi bez „pajączków” będą wyglądały świetnie.
 6. Przestaniesz się tak łatwo czerwienić w sytuacjach stresowych.
 7. Zdobędziesz większą pewność siebie i ruszysz na podbój świata.
 8. Doskonalenie Twojego ciała sprawi Ci nieporównywalnie większą przyjemność niż jakiekolwiek zakupy.

Dołącz do grona zadowolonych pacjentów. Zrób kolejne selfie z idealną cerą.

Nie zwlekaj z pozytywnymi zmianami. Życie jest krótkie.

Poznaj wszystkie fakty i nie daj się już nigdy więcej nabrać na niską jakość.

Być może chcesz podjąć decyzję i wykonać zabiegi usuwania naczynek, ale masz mnóstwo pytań i wątpliwości. Nie wiesz, czy da się naczynka usunąć do końca i jaka jest najlepsza metoda. Nie wiesz czy to zabieg dla Ciebie, rozważasz różne miejsca i urządzenia. Głowa Cię boli od nadmiaru informacji w Internecie, a wszystkie placówki piszą niezrozumiałym, technicznym językiem. Wypowiedzi na forach straszą bliznami albo nieskutecznością. Czujesz zagubienie.

Laser jest jedynym skutecznym nieinwazyjnym sposobem.

Jako centrum medyczne, które słynie z laserowego zamykania naczynek i rocznie wykonuje tysiące efektywnych zabiegów jesteśmy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości. Jedynym skutecznym zabiegiem zamykającym naczynka bez uszkadzania skóry jest zabieg laserowy.

Nie chodzi też o jakikolwiek laser, a o laser naczyniowy o odpowiedniej długości fali, dobranej do głębokości położenia naczynia w skórze. Naczynka powierzchowne najlepiej zamyka się laserem żółtym o długości fali, która jest najlepiej absorbowana w hemoglobinie, czyli 577 nm. Takie urządzenia są niestety bardzo rzadkie, ponieważ 99% „klinik” nie może sobie na nie pozwolić.

Unikaj niesprawdzonego sprzętu i dziwnych metod.

Wiele placówek używa IPL, który ma swoje zastosowania – jest na przykład skuteczny w leczeniu rumienia, ale nie jest laserem i nadaje się do zamykania naczyń chociażby przy nosie, gdzie niezbędna jest precyzja lasera. Do głębiej położonych naczyń np. na nogach potrzebna jest długość fali w podczerwieni i duża gęstość skoncentrowanej energii – tutaj IPL odpada w przedbiegach.

Masz pytania? Wątpliwości? Wyjaśnimy wszystko!

Jeśli nie uzyskałeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na naszej stronie – zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie udzielimy Ci informacji.

– „Czy wystarczy jeden zabieg?”

Niestety ludzki organizm ma ograniczenia i nie jest to możliwe. Już nawet nie chodzi o możliwość poparzenia tkanek, ale o reakcje obronne organizmu, które mogą pogorszyć problem. Z naczynkami walczy się cierpliwie, albo w ogóle.

– „Usuwałam/Usuwałem naczynka, ale się nie zamknęły/pootwierały. Dlaczego?”

Zamykanie naczynek może wydawać się proste w wykonaniu, ale tak nie jest. Bardzo ważny jest laser, którym wykonuje się zabieg, ale równie ważne są umiejętności operatora tego lasera i ustawienia – odpowiednie do średnicy naczynia, głębokości jego położenia oraz ilości barwnika w skórze. Powodów braku efektów może być bardzo dużo, począwszy od źle wykonanego zabiegu na nieodpowiednim sprzęcie po lekceważące podejście pacjenta do zaleceń pozabiegowych.

Najczęstszym powodem niezadowolenia są jednak błędne przekonania pacjentów względem efektów. Laser może spowodować obliterację, czyli „zniknięcie” naczynka, jednak w przypadku większych naczyń – mimo uszkodzenia pozostają one widoczne do chwili wchłonięcia przez organizm.

Zamykanie naczynek jest trudne, ponieważ działamy tylko na tych naczynkach, które widać przez skórę. Niestety często nie mamy dostępu do większych naczyń, które zasilają te widoczne. Oznacza to, że jeśli ciśnienie krwi jest wystarczająco wysokie (np. podczas wysiłku), to krew z większego naczynia może zostać wtłoczona do uprzednio zamkniętego naczynka i je „otworzyć”.

Kolejną kwestią jest fakt, że jeśli zamkniemy widoczne naczynko, którym płynęła krew, to ta krew musi popłynąć innym naczyniem. Naczynko poddane zabiegowi może pozostać zamknięte, ale naczynie sąsiadujące z nim może stać się widoczne, ponieważ dodatkowa krew spowodowała jego rozszerzenie (i być może zmianę położenia). Tak, więc to nie „zamknięte naczynko się otworzyło”, a kolejne naczynko stało się widoczne.

– „Mam rozległego naczyniaka, którego leczę od roku. Czemu tak długo to trwa?”

Walka z naczyniakami wymaga wiele cierpliwości i systematyczności. Takie zmiany mają bardzo złożoną i wielowymiarową strukturę, a ludzki organizm ma ograniczenia. Przyspieszenie częstotliwości zabiegów lub zwiększenie energii to najlepszy przepis na poparzenia i przebarwienia. Niestety często pacjenci tego nie rozumieją i po kilku zabiegach rezygnują z dalszych.

– „W Internecie napisali, że…”

Nie czytaj niepotwierdzonych informacji na forach. Pamiętaj, że rzadko kiedy piszą osoby, które są zadowolone. Większość opinii to opinie osób, które miały złe doświadczenia, więc obraz medycyny estetycznej jest zakłamany. Nie oczekuj też informacji naukowych od zwykłych użytkowników Internetu. Od tego jest kadra podmiotu leczniczego albo podręczniki medyczne.

– „Są tańsze miejsca.”

Tak. Radzimy jednak uważać na te miejsca. Utrzymanie placówki na najwyższym poziomie kosztuje, podobnie jak praca lekarza i najwyższej klasy sprzęt. Jeżeli zabieg o średniej rynkowej cenie 800 zł kosztuje w jakimś miejscu 200 zł, to na czymś to miejsce oszczędza. W ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że oszczędza na zdrowiu klienta.

– „Nie mogę sobie pozwolić w tej chwili na zabieg.”

Oferujemy liczne rabaty, także indywidualne oraz MediRaty. Jesteśmy elastyczni.

Uważaj na partaczy!

99% gabinetów/salonów/”klinik” nie ma sprzętu, który nadaje się do bezpiecznego i skutecznego wykonania zabiegu zamykania naczynek. Brak efektu to jeden z najmniej uciążliwych problemów. Gorsze są częste poparzenia i odbarwienia oraz przebarwienia. Czego jednak można wymagać od „mocno błyskającego światełka” made in China.

Nigdy nie decyduj się na zabieg, tylko dlatego, że jest tani. Z doświadczenia wiemy, że źle się kończą takie decyzje. To do nas przychodzą później poszkodowani, by ich ratować.

Uważaj na zagrożenia!

Bezwzględnie unikaj placówek, które budzą w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, np. dotyczące czystości lub przestrzegania procedur medycznych. Sprawdź, czy kadra wykonuje zabiegi w rękawiczkach i sterylizuje narzędzia. Nie daj się także nabrać na nierealne promocje. Pamiętaj, że nawet promocja „-99%” musi się opłacać. Być może placówka chce pozbyć się przeterminowanego preparatu albo urządzenie jest nieskuteczne i bez promocji nikt nie chce wykonać zabiegu.

Zastanów się również, czy na pewno chcesz wykonać zabieg w większej „klinice”. Ich minusem jest tzw. „masowy przerób”, gdzie każdy pacjent traktowany jest bezosobowo jako np. „zabieg na 15:00”. U nas będziesz VIP’em.

 

Zamykanie naczynek Warszawa

 

Wystrzegaj się pseudo-klinik!

Podejmując decyzję o wyborze miejsca, w którym wykonamy zabieg, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

 1. Czy zabiegi inwazyjne wykonują lekarze? Nikt inny nie ma uprawnień i odpowiedniego ubezpieczenia. Tutaj możesz sprawdzić lekarza: Centralny Rejestr Lekarzy RP.
 2. Czy zabiegi nieinwazyjne wykonują magistrzy kosmetologii z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem?
 3. Czy lekarze i kosmetolodzy wykonują zabiegi w placówkach będących podmiotami leczniczymi. Każdy podmiot leczniczy ma nadany nr księgi rejestrowej podmiotu leczniczego, po którym można go zweryfikować. Nasz to: 000000165700. Podmioty lecznicze są przygotowane medycznie na każdą ewentualność, posiadają zestawy ratunkowe i antywstrząsowe, przestrzegają rygorystycznych norm i procedur oraz są ubezpieczone. Tutaj możesz sprawdzić placówkę: Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.
 4. Czy urządzenie laserowe jest renomowanej marki?
 5. Czy preparat zabiegowy jest renomowanej marki?
 6. Czy ktoś proponuje Ci dziwne zabiegi np. połączenie silnych kwasów i mikrodermabrazji? Nigdy nie decyduj się na takie hybrydy! Grożą one poważnymi powikłaniami i poszkodowani trafiają później do nas, by ich ratować.

Wybierz nas i uśmiechnij się. Jesteś w dobrych rękach.

Bejda Medical to przedsiębiorstwo medyczne, ale i podmiot leczniczy. Oznacza to, że podlegamy takim samym surowym rygorom, jak szpitale. Dla pacjenta oznacza to, że niezależnie od tego czy przyszedł na zabieg chirurgiczny, czy na maseczkę, zawsze może oczekiwać takiego samego, najwyższego standardu. Nie wszystkie „kliniki” są podmiotami leczniczymi.

Naszą filozofią jest zastosowanie nowoczesnej medycyny w najmniej inwazyjny dla pacjenta sposób, w kameralnym zaciszu oraz bezpieczeństwie godnym VIP’a. Pacjent jest dla nas najważniejszy, a usługi zawsze „szyte na miarę”. Możecie czuć się bezpiecznie i pewnie, że efekt zabiegów estetycznych będzie zawsze najbardziej zbliżony do naturalnego, jak tylko jest to możliwe.

Od wielu lat skutecznie pomagamy Wam z walce z problemami, które odciskają piętno na wyglądzie. Jednocześnie kultywujemy nową jakość w polskiej medycynie estetycznej, pokazując że nie musicie wybierać między zacofanymi i niebezpiecznymi przychodniami a’la PRL, a „modnymi klinikami”, których lekarze-celebryci odgrywają medialnych błaznów i zdradzają Wasze sekrety w telewizji.

Poznaj naszą kadrę – Twoich osobistych doradców w dziedzinie zdrowia.

Zabiegi modelowania i powiększania ust wykonują u nas lekarze z wieloletnim doświadczeniem, eksperci w swoich dziedzinach oraz esteci. Każdy pacjent jest otoczony indywidualną opieką. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i razem zaplanujemy zabieg pod kątem oczekiwanych efektów. Nie pozwolimy na brak zadowolenia.

Poznaliśmy temat na własnej skórze. Dosłownie.

Tworzenie najlepszej placówki medycznej zaczęliśmy od znalezienia najlepszych metod na rynku i wprowadzenia ich do naszego Centrum. W jaki sposób oceniliśmy, które metody są skuteczne? Testując je na sobie – od powstania Centrum, każdy członek naszej kadry miał wykonany na sobie niemal każdy zabieg, więc znakomicie wiemy o czym mówimy.

Oferujemy tylko to, co najlepsze. Nie wykonujemy nieskutecznych zabiegów. Dane na temat naszych metod i urządzeń mówią same za siebie. W grę wchodzi jedynie najwyższa jakość usług i najlepszy możliwy efekt.

Najlepszy laser na powierzchowne naczynka to laser żółty.

W Bejda Medical do leczenia naczynek powierzchownych, takich jak np. teleangiektazje w okolicy nosa, używamy lasera żółtego – Asclepion QuadroStarPro Yellow. Głowica precyzyjna, która wygląda jak futurystyczny długopis, umożliwia dotarcie do trudno dostępnych zmian i dostarczenie bardzo precyzyjnej dawki energii.

Laser żółty posiada najwyższe powinowactwo absorpcji fali przez hemoglobinę, co oznacza najwyższą skuteczność i większe bezpieczeństwo zabiegu w związku z niższymi skutecznymi parametrami. Co to oznacza w prostszych słowach? Do zamknięcia naczynka wystarczy mniej energii (w porównaniu do innych laserów naczyniowych), co skutkuje mniejszym niebezpieczeństwem działań niepożądanych.

Jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych na świecie, wprowadziliśmy w 2013 roku laser żółty do zastosowań dermatologicznych. Od tamtego czasu przeprowadziliśmy tysiące skutecznych zabiegów, udoskonalając procedury leczenia zmian naczyniowych. Asclepion QuadroStarPro Yellow to również pierwszy na świecie żółty laser dermatologiczny ze skanerem frakcyjnym.

Na rozległe zmiany – skaner frakcyjny.

Rozległe zmiany naczyniowe objawiają się np. w postaci rumienia na twarzy. Nieleczony przeradza się w wyraźne, trwałe, rozszerzone naczynia krwionośne, wyglądające jak „czerwone nitki” nazywane teleangiektazjami. Umiejscowione często w okolicy nosa, w skrajnych przypadkach mogą ściśle przylegać do siebie dając obraz jednorodnego zaczerwienienia. Wenektazje to z kolei tzw. „pajączki” obecne na nogach. Obie przypadłości mogą być zwiastunami problemów waskularnych.

Do leczenia rozległych zmian naczyniowych używamy skanera frakcyjnego lasera Asclepion QuadroStarPro Yellow. Stanowi on innowacyjne podejście do zabiegów naczyniowych, umożliwiając efektywne leczenie rozległych zmian naczyniowych z precyzyjnym systemem dostarczania impulsu o kontrolowanej gęstości energii i zabezpieczeniami przed „strzałem” dwa razy w to samo miejsce.

Na głębiej położone naczynia – laser diodowy.

Zamykanie większych naczyń krwionośnych odbywa się za pomocą Lasera diodowego Asclepion MedioStar NeXT. Dzięki głowicy 940 nm umożliwia on bezpieczne nie-endowaskularne (nieinwazyjne) zamykanie głębiej położonych zmian naczyniowych, np. niebieskich pajączków naczyniowych na nogach oraz leczenie naczyniaków. Zabiegi są nieinwazyjne i w większości przypadków nie wymagają znieczulenia.

W przypadku typowych rozszerzonych naczyń kończyn dolnych, które są większe i znajdują się głębiej pod powierzchnią skóry w większości przypadków stosuje się lasery działające w podczerwieni, takie jak laser diodowy MedioStar NeXT. Emitowana przez nie wiązka energii dociera głębiej, jest absorbowana przez hemoglobinę, znajdującą się w naczyniach krwionośnych i zamieniana na energię cieplną, która powoduje zamknięcie naczynia. Przeciętnie do uzyskania wyraźnej poprawy problemów naczyniowych wystarcza jeden zabieg.

Zaplanujmy razem nowy etap w Twoim życiu.

W naszym centrum medycznym profesjonalna kadra specjalistów umożliwi Ci pozbycie się szpecących naczynek dzięki zabiegowi zamykania laserem żółtym lub diodowym.

>Kliknij tutaj i sprawdź efekty w naszej galerii „przed i po”

Podczas rozmowy z przedstawicielem naszej kadry, telefonicznej lub na miejscu w Centrum, zostaniesz poinformowany o wszystkich wskazaniach, przeciwwskazaniach, etapach zabiegu, zaleceniach pozabiegowych itd..

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

Możesz pokazać nam swoje naczynka, przesyłając zdjęcie mailem lub u nas – w gabinecie. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy system, dzięki któremu możesz w domu samodzielnie wstępnie wycenić zabieg. Umówimy Cię na dogodny termin i poinstruujemy, jak przygotować się na dzień zabiegowy.

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

Tuż przed zabiegiem zaoferujemy Ci dobrą kawę, herbatę lub coś zimnego do picia i będziemy gotowi na wszystkie pytania, które zadasz, wypełniając dokumenty. Nie przejmuj się – słyszeliśmy już wszystko.

Obszaru zabiegowego nie wolno niestety znieczulać. Maści znieczulające obkurczają naczynia krwionośne i czynią zabieg niemożliwym. Podobnie jak stosowanie chłodzenia przed zabiegiem. Podczas zabiegu laser będzie wielokrotnie „strzelał” w obszarze ze zmianami naczyniowymi. Możesz odczuwać ukłucia. Jeśli będzie potrzebna przerwa z przyjemnością w międzyczasie porozmawiamy z Tobą na wybrany temat. Po zabiegu schłodzimy Twoją skórę coldpack’ami, następnie nałożymy preparat przyspieszający gojenie i poinformujemy Cię, jak postępować w drodze do i w domu.

Efektem zabiegu jest zamknięcie naczynia krwionośnego. Bezpośrednio po zabiegu może występować rumień i/lub obrzęk, strupki, pęcherzyki oraz miejscowe wybarwienia skóry. Wszystkie te objawy są naturalną reakcją skóry na światło lasera i utrzymują się od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od indywidualnego tempa regeneracji Twojej skóry. W większości przypadków efekty zabiegu zamykania naczyń są trwałe, jednak w zależności od ilości i umiejscowienia naczyń poddawanych zabiegowi, może być konieczne jego kilkukrotne powtórzenie. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennego życia.

Naczynka to problem przewlekły i powracający.

Po każdym zabiegu z użyciem lasera można zaobserwować poprawę sięgającą 70%-80% w przypadku pajączków na twarzy oraz 30%-40% na nogach. Terapia laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku pajączków małych i średniej wielkości, z kolei duże teleangiektazje zamykane są przy wykorzystaniu skleroterapii.

Zamknięte naczynka mogą być nadal widoczne.

Zabieg laserowy zamyka naczynie krwionośne przez koagulację krwi w jego wnętrzu. Skoagulowana krew wraz z pozostałościami naczynia może być widoczna przez skórę jeszcze przez nawet miesiąc po zabiegu, aż makrofagi skończą swoją pracę, więc dopiero po tym czasie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy naczynie zamknęło się prawidłowo.

 

Nadal się wahasz?

Przyjdź na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.

Jeśli masz dodatkowe pytania – przyjdź do nas. Nasi kosmetolodzy widzieli i asystowali przy niezliczonej ilości zabiegów. Doradzą i poinformują Cię o wszystkim, co dotyczy zabiegu. Przy okazji mogą wykonać bezpłatną analizę stanu skóry i doradzić pielęgnację.

>Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wagę złota.

My dzielimy się nią z Tobą za darmo.

 

bejda-medical-poradnik-estetyczny-demo-01

 

Podejmij decyzję, a resztę zostaw nam.

Jesteśmy Twoim najlepszym wyborem, bo wiemy jak ważny jest dla Ciebie bezkompromisowy profesjonalizm, ale również niepowtarzalna atmosfera. U nas poczujesz, że technologia w połączeniu ze wspaniałymi ludźmi to przyszłość medycyny.

Gwarantujemy, że przekonasz się do medycyny estetyczniej i wrócisz do nas na zabiegi jeszcze nie raz.

Z nami jesteś w dobrych rękach!

Pomożemy Ci zmienić Twoje życie. Decydując się na zabieg u nas, inwestujesz w siebie i swoją przyszłość. Szkoda życia na kompleksy i ciągłe kompromisy.

Oferujemy najlepszą kadrę i najlepszą technologię do zlikwidowania Twojego problemu.

Pomożemy Ci stać się najlepszą wersją Ciebie.

Z przyjemnością doradzimy najlepsze zabiegi dla Ciebie. Działamy kompleksowo z zakresu dermatologii, laseroterapii, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i kosmetologii. Oddajesz się w opiekę najwyższej klasy specjalistów, pracujących na najlepszych dostępnych urządzeniach i preparatach.

Nie ma czasu do stracenia

Wiemy – zawsze jest coś innego do zrobienia, zawsze są inne wydatki, zawsze jest jakieś „ale”, brak pewności, czy pełnej wiedzy.

Ale czy na pewno? Czy jest coś pilniejszego niż Twoje zdrowie? Mówimy o zdrowiu zarówno fizycznym, jak i psychicznym oraz związanym z nimi komforcie życia.

Wystarczy, że wykonasz pierwszy krok i nam zaufasz. Skutecznie zajmiemy się Twoim przypadkiem.

Dlaczego jesteśmy liderami?

Dlatego, że poprawiamy po innych. Jeżeli miałeś zabieg w innej klinice bez efektów, przyjdź do nas. Jeżeli zgodzisz się opowiedzieć Twoją historię, zaoferujemy Ci zabiegi w indywidualnej, bardzo korzystnej promocji.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wyślij nam maila!

 

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

 

Przetestuj nas. Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną!

Nadal nie wiesz, jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie? Potrzebujesz diagnozy stanu skóry? Nie możesz dobrać dla siebie kosmetyków? Może chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o pielęgnacji?

Zadzwoń do nas lub przyjdź i zapisz się na konsultację u profesjonalisty. Wizyta jest całkowicie bezpłatna. Nawet jeśli nie wykonasz zabiegu, wyjdziesz od nas z kompleksową wiedzą i informacjami z zakresu interesujących Cię tematów.

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Wybierają nas pacjenci z całej północnej półkuli.

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski, krajów UE, Bliskiego Wschodu. Wykonaliśmy już tysiące zabiegów
na wszystkich fototypach skóry.

Jesteśmy najlepsi w medycynie estetycznej.

 • do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie,
 • nasze terapie są kompleksowe,
 • zapewniamy realistyczne efekty, nie wykonamy zabiegu jeśli nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom pacjenta,
 • oferujemy bezkompromisowy, najwyższy standard usług,
 • pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie i preparatach,
 • zabieg wykonują lekarze z wieloletnim doświadczeniem,
 • nasi pacjenci są zadowoleni z efektów, wracają na kolejne zabiegi i polecają nas swoim bliskim i znajomym.

Organizujemy liczne akcje promocyjne:

 • promocje tematyczne,
 • zniżki na hasło,
 • zniżki happy hours,
 • zniżki dla stałych pacjentów,
 • złotówki na zabiegi za przyprowadzenie przyjaciół/kolegów/znajomych,
 • zniżki grupowe.

 

Nie pozwól, by wątpliwości hamowały Twój rozwój. Nie zwlekaj. Zadzwoń teraz. Czas zacząć zmiany.

Umów się na zabieg już dziś!

+48 22 370 29 60

 

Zaprenumeruj nasz newsletter!

Otrzymasz nasz bezpłatny Profesjonalny Poradnik Estetyczny i już nigdy nie przegapisz specjalnych promocji na zabiegi zamykania naczyń krwionośnych laserem żółtym lub diodowym.

 

Polub nas na Facebooku i bierz udział w konkursach!

Obserwuj nas na Instagramie i poznawaj nowości, jako pierwszy!

Instagram

 

Wskazania Wskazania
 • rozszerzone naczynia krwionośne do 0,3 mm średnicy,
 • znamiona pająkowate,
 • naczyniaki starcze i włośniczkowe,
 • znamiona naczyniowe,
 • teleangiektazje skórne,
 • naczyniaki gwiaździste,
 • naczyniaki rubinowe,
 • wenulektazje kończyn dolnych,
 • plamy naczyniowe typu czerwonego wina (PWS – port wine stains),
 • poikilodermia Civatte’a (erythromelanosis colli),
 • jeziorka żylne warg.
Przeciwskazania Przeciwskazania
 • ciąża, karmienie piersią,
 • ciemne fototypy skóry,
 • rozrusznik serca,
 • zmiany nowotworowe,
 • zaburzenia krzepnięcia (przeciwwskazanie względne),
 • zaburzenia czucia (przeciwwskazanie względne),
 • zaburzenia krążenia (przeciwwskazanie względne),
 • wrażliwość/uczulenie na światło,
 • świeża opalenizna/korzystanie z solarium (należy zaprzestać użytkowania na miesiąc przed serią),
 • używanie/przyjmowanie preparatów światłouczulajacych np. z retinolem, wit. C, kwasami AHA, BHA,
  z dziurawcem, nagietkiem, tetracykliny (należy odstawić na miesiąc przed serią), retinoidy
  (należy odstawić na co najmniej 3 miesiące przed serią),
 • epilepsja,
 • skłonność do bliznowacenia/keloidów,
 • wcześniejsze głębokie zabiegi złuszczające (w przeciągu ostatniego miesiąca),
 • implanty, wypełniacze oraz nici w okolicy obszaru zabiegowego — nici medyczne wchłanialne do 6 miesięcy
  po zabiegu, nici medyczne niewchłanialne – przeciwwskazanie bezwzględne,
 • infekcje bakteryjne/grzybicze/wirusowe,
 • choroby tkanki łącznej,
 • choroby autoimmunologiczne (przeciwwskazanie względne).
Czy zabieg jest bolesny? Czy zabieg jest bolesny?

Zamykanie naczynek krwionośnych jest w większości wypadków bezbolesny. Przy leczeniu niektórych partii ciała (skrzydełka nosa) pacjent może odczuwać lekki dyskomfort porównywalny do ukłucia szpilką. Przy zabiegach naczyniowych znieczulenie nie jest  i nie może być stosowane ze względu na efekt obkurczenia naczynia krwionośnego pod wpływem substancji czynnej maści znieczulającej, które uniemożliwia skuteczne zamknięcie naczynia.

Jak długo trwa zabieg? Jak długo trwa zabieg?

Zabieg zamykania naczynek trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od rodzaju zabiegu i powierzchni skóry poddawanej działaniu lasera.

Jak należy się przygotować do zabiegu? Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków przeciwbólowych bez konsultacji z lekarzem. W gabinecie zmywany jest makijaż (jeżeli obszar zabiegowy jest na twarzy), skóra jest oczyszczana i dezynfekowana i można przystąpić do zabiegu.

Jak wygląda gabinet zabiegowy? Jak wygląda gabinet zabiegowy?
Jak przebiega zabieg? Jak przebiega zabieg?

Opis zabiegu Opis zabiegu

W zależności od użytego lasera i głowicy — specjalista operuje głowicą precyzyjną lub skanerem. W przypadku zabiegów precyzyjnych — emisje impulsów następują wzdłuż naczynia krwionośnego, skaner natomiast pracuje w oparciu o liczne pola zabiegowe.

Leczenie zmian naczyniowych wykorzystuje zjawisko fotokoagulacji i fototermolizy selektywnej. Wiązka światła emitowana przez laser absorbowana jest głównie przez hemoglobinę. Światło lasera o odpowiednio dobranej długości przenika przez skórę nie uszkadzając jej, a po zetknięciu z hemoglobiną następuje koagulacja oraz obkurczenie i zamknięcie naczynia poddawanego zabiegowi. Resorpcja trwa od 4 do 8 tygodni. Jest to bezpieczna metoda, która nie pozostawia śladów, a dolegliwości bólowe są zredukowane do minimum.

Laser żółty dzięki swojej technologii umożliwia zastosowanie niższych mocy przy takim samym efekcie terapeutycznym, a jednocześnie zminimalizowanym dyskomforcie pacjenta.

Efekty zabiegu Efekty zabiegu

Efektem zabiegu jest zamknięcie naczynia krwionośnego. Bezpośrednio po zabiegu może występować rumień i/lub obrzęk, strupki, pęcherzyki oraz miejscowe wybarwienia skóry. Wszystkie te objawy są naturalną reakcją skóry na światło lasera i utrzymują się od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od indywidualnego tempa regeneracji skóry pacjenta.

W większości przypadków efekty zabiegu zamykania naczyń są trwałe, jednak w zależności od ilości i umiejscowienia naczyń poddawanych zabiegowi, może być konieczne jego powtórzenie. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennego życia.

UWAGA. Rozszerzone naczynia krwionośne to problem przewlekły i powracający.

Zdjęcia przed i po Zdjęcia przed i po
Ile zabiegów jest potrzebnych? Ile zabiegów jest potrzebnych?

W przypadku pojedynczego naczynka zwykle wystarcza jeden zabieg. Rozległe zmiany naczyniowe mogą wymagać kilku zabiegów do uzyskania pełnego efektu terapeutycznego.

Zalecenia pozabiegowe Zalecenia pozabiegowe
 • bezwzględne stosowanie się do poleceń kosmetologa,
 • zakaz wystawiania miejsca zabiegowego na działanie promieni słonecznych — do miesiąca po ostatnim zabiegu,
 • stosowanie filtrów p/słonecznych (SPF 50),
 • zakaz intensywnej aktywności fizycznej minimum tydzień po zabiegu — sport, siłownia, aerobik, fitness, cross-fit, kolarstwo, taniec, intensywne koncerty i imprezy itd.,
 • zakaz przegrzewania organizmu (np. gorące kąpiele, sauna) minimum miesiąc po zabiegu,
 • nawilżanie/natłuszczanie zgodnie z zaleceniami kosmetologa,
 • zakaz spożywania alkoholu minimum tydzień po zabiegu,
 • zakaz mechanicznego drażnienia skóry w okolicy zabiegu,
 • zakaz stosowania preparatów na skórę na bazie alkoholu,
 • zakaz korzystania basenu minimum tydzień po zabiegu,
 • zakaz zdrapywania ewentualnych pęcherzyków, czy strupków.
Występujące skutki uboczne Występujące skutki uboczne
 • rumień,
 • zsinienie,
 • obrzęk,
 • zwiększona wrażliwość skóry,
 • pęcherzyki,
 • strupki.
Możliwe efekty niepożądane Możliwe efekty niepożądane
 • ponowne otworzenie naczynia krwionośnego — samoistne lub pod wpływem niestosowania się do zaleceń pozabiegowych,
 • odbarwienia w miejscu poddanym zabiegowi (rzadko),
 • małe blizny u osób predysponowanych (rzadko),
 • infekcje bakteryjne,
 • reakcje alergiczne.
Zobacz naszą galerię
NIE PRZEGAP!

Poleć nas swoim znajomym i otrzymaj
złotówki na zabiegi

kliknij i dowiedz się więcej

Obdaruj bliską Ci osobę naszą
kartą prezentową

kliknij i dowiedz się więcej

W grupie taniej
przyprowadź znajomych i zgarnij zniżki

kliknij i dowiedz się więcej

Masz firmę? Nagradzaj pracowników
zabiegami SPA

kliknij i dowiedz się więcej

Zaufaj specjalistom,
nie forom internetowym

Odpowiadamy
rzetelnie na pytania

Umów się na wizytę bezpośrednio

Zadzwoń do nas:

Napisz do nas:

Odwiedź nas:

ul. Sokołowska 9
lokal U28,
01-142 Warszawa
zapraszamy
od poniedziałku do soboty
w godzinach 10:00 - 20:00

Napisz szybką wiadomość:

tło trójkątne pod guzikiem - bejdamedical
Umów się na wizytę przez naszych partnerów

Znany lekarz

Bejda Medical

Tourmedica

Tourmedica - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical
Opinie pacjentów o nas
Znajdź nas na mapie
Bestsellery w sklepie
Nasz Instagram
Mediraty - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical

instagram logo /bejdamedical

Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej "Bejda Medical sp. z o.o." sp. k.

wróć na górę
umów się na wizytę
Potwierdzenie zapisu na newsletter - bejdamedical