PON. - SOB. 10:00 - 20:00 +48 22 370 29 60

Przestań marnować pieniądze na nieskuteczne preparaty i zabiegi. Przekonamy Cię, że nasz sposób to jedyna opcja by zapomnieć o bliznach i rozstępach.

Dawno temu, nasi przodkowie posiadali znacznie więcej blizn niż my. Brak technologii, świadomości medycznej, zasad BHP, konieczność ciężkiej pracy fizycznej, udziału w różnych walkach i wiele innych zdarzeń (które obecnie są rzadko albo w ogóle nie spotykane), zbierało swoje żniwo, zostawiając pamiątki, z których każda niosła swoją historię.

Wojownicy wręcz chwalili się swoimi bliznami, ponieważ (podobnie jak tatuaże) pokazywały ich siłę oraz zdolność przetrwania, odporność na infekcje. Ich obecność była codziennością, w związku z czym ich obecnością przestano się przejmować. Nawet w XXI wieku dziecko niejednokrotnie może usłyszeć od swojego rodzica „Nie przejmuj się, ta blizna dodaje Ci charakteru.”

Blizny towarzyszyły ludziom od zawsze i do niedawna nie było sposobu na pozbycie się ich.

 

usuwanie rozstępów warszawa

 

Wszyscy mamy blizny. W jaki sposób Twoje wpływają na Ciebie?

Na pewno masz jakąś bliznę. Każdy ma. Jeśli nie masz, zapraszamy do kontaktu, stworzymy wspólnie nowy rozdział w historii medycyny, ale pewnie spędzisz resztę życia w laboratoriach ;).

Występują różne rodzaje blizn:

 • pochorobowe – po ospie, trądziku,
 • po zatruciach – np. dioksynami,
 • powypadkowe,
 • pooperacyjne,
 • pooparzeniowe,
 • poodmrożeniowe,
 • rozstępy u kobiet w ciąży,
 • rozstępy u kulturystów,
 • rozstępy u osób otyłych,
 • rozstępy pochorobowe – np. w Zespole Cushinga,
 • inne.

Źródło nie jest istotne. Istotny jest fakt, że każda blizna to wielopłaszczyznowy problem. Problem, którym należy się zająć szybko, skutecznie i z głową.

Aby powstała blizna potrzebne jest uszkodzenie skóry. Z każdym uszkodzeniem skóry wiąże się ból, a z poważniejszymi ranami – dodatkowo trauma. Blizny nie tylko szpecą, ale stanowią także niechcianą pamiątkę po mniej lub bardziej traumatycznym przeżyciu.

Blizny to problem wielopłaszczyznowy.

Blizny łączą problemy fizyczne i psychiczne. Z fizycznych można wymienić:

 1. Przykurcze, ograniczające mobilność.
 2. Nierównomierną i np. chropowatą strukturę skóry, uciążliwą na codzień.
 3. Brak czucia.

Z psychicznych wyróżnimy:

 1. Przypominanie o przeżytej traumie.
 2. Kompleksy związane z widocznymi bliznami, brak pewności siebie w życiu zawodowym i osobistym.
 3. Ograniczenie możliwości zawodowych (modeling, praca w charakterze prezentera telewizyjnego).
 4. Depresję i inne problemy emocjonalne.

„Bez rozstępu nie ma postępu”?

Rozstępy powstają głównie przez rozciąganie skóry ponad jej wytrzymałość, charakterystyczną dla danego osobnika. Zwykle pojawiają się podczas ciąży oraz szybkiego skoku masy ciała. Narażone są osoby z nadwagą, otyłe oraz kulturyści. W niektórych przypadkach rozstępy są wywoływane przez problemy hormonalne np. Zespół Cushinga.

Rozstępy są niczym innym, jak blizną zanikową, czyli stanowiącą wgłębienie w skórze.

Bliznom trudno zapobiec, ale co można zrobić, aby ograniczyć ryzyko powstania rozstępów?

Bardzo duży wpływ ma tutaj genetyka. Jeśli ktoś ma tendencję to niewiele może zrobić. Nawilżanie skóry kremami lub maściami w okresie np. ciąży może pomóc, podobnie jak zdrowe odżywianie i dostarczanie organizmowi optymalnej ilości makro- i mikroelementów. Nie należy się jednak spodziewać całkowitego zażegnania zagrożenia.

Jak postępować ze świeżymi bliznami?

Najlepiej przyjść do nas, ale o tym dalej. Z „domowych sposobów” można stosować maści silikonowe, bez dodatków. Pozostałe „maści na blizny” np. z wyciągami z cebuli (Cepan, Contractubex) dają dobre rezultaty, ale tylko w przypadku blizn przerosłych i powodujących przykurcze. W przypadku blizn zanikowych zaburzają naturalny proces ziarnowacenia i mogą powodować jeszcze większe zaniki skóry.

Naprawdę warto pokazać bliznę dermatologowi lub chirurgowi plastycznemu. Może okazać się, że to tzw. keloid (odmiana blizny przerosłej), a walka z keloidem to bardzo specyficzny rodzaj terapii – np. mikrodermabrazja może bardzo poważnie pogorszyć problem.

Każda blizna przez pierwszy rok to obszar wyjątkowo czuły, w szczególności na promieniowanie słoneczne. Niejednokrotnie przez ekspozycję blizny na słońce powodujemy przebarwienia, które również wymagają usunięcia (odrębnym zabiegiem). Wysokie filtry to absolutna konieczność w okresie wiosenno-letnim, a w przypadku twarzy – przez cały rok.

Pamiętaj, że słońce jest naszym przyjacielem tylko 15 minut dziennie…

Potrzebujemy tylko 15 minut bezpośredniej ekspozycji na słońce by zainicjować procesy wytwarzania witaminy D. Reszta czasu spędzonego na słońcu bez wysokiego filtra niszczy kolagen, elastynę i fibroblasty oraz przyczynia się do powstawania zmian nowotworowych na skórze. Jeśli musisz przebywać na słońcu, stosuj wysokie filtry.

… opalanie jest dla nas zabójcze…

Nie ma żadnych pozytywnych stron opalania. Długotrwała ekspozycja na słońce czy lampy solarium nie tylko niszczy skórę, ale i zdrowie. Pamiętaj, że 70-80% zmarszczek to wina promieniowania UV.

… a fotoprotekcja jest koniecznością do końca życia!

Pragniesz jak najdłużej zachować młodość? Stosuj wysokie filtry i nie opalaj się. Nigdy więcej.

Warto poznać wszystkie fakty i podejść do problemu świadomie.

Być może decyzja o przeprowadzeniu laserowej terapii została przez Ciebie już podjęta, ale masz mnóstwo pytań i wątpliwości. Nie wiesz, czy da się bliznę „usunąć” do końca i jaka jest najlepsza metoda. Nie wiesz czy to zabieg dla Ciebie, rozważasz różne miejsca i urządzenia. Głowa Cię boli od nadmiaru informacji w Internecie, a wszystkie placówki piszą niezrozumiałym, technicznym językiem. Wypowiedzi na forach straszą przebarwieniami albo nieskutecznością. Gubisz się w informacyjnym chaosie.

– „Czy bliznę da się usunąć?”

Jako eksperci w zabiegach laserowych z wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Przeprowadziliśmy już tysiące zabiegów i widzieliśmy wszystkie rodzaje blizn.

Blizn nie da się „usunąć”, ale nie przejmuj się tym – blizny można uczynić nieodróżnialnymi dla ludzkiego oka od zdrowej skóry. Generalnie chodzi o to, że zdrowa skóra i blizna mają inną strukturę. Raz uszkodzonej skóry nie przywróci się do naturalnego fizjologicznego stanu, ale ma to znaczenie tylko dla badań mikroskopowych. Zabiegami laserowymi można sprawić, że w codziennym życiu nie będzie śladu po bliźnie.

Ostatecznie odpowiadając na pytanie – można przywrócić skórę do pierwotnego wyglądu, ale uzależnione to jest od wielu czynników po stronie pacjenta.

– „Czy da się usunąć bliznę maściami/kremami?”

Nie.

– „Czy istnieją inne metody usuwania blizn?”

Istnieją przestarzałe metody mechaniczne np. dermabrazja (nie mylić z mikrodermabrazją), ale nie są już stosowane ze względu na inwazyjność, długi czas rekonwalescencji i możliwość powikłań.

Oprócz tego metodą nadal stosowaną i bardzo przydatną w przypadku niektórych blizn jest metoda chirurgiczna. Polega ona na wycięciu blizny przez chirurga plastycznego i w wyniku tego zastąpieniu jej blizną bardziej wąską i estetyczną. Nową bliznę można poddać terapii laserowej.

Peelingi chemiczne i biologiczne działają zbyt płytko, żeby być skutecznymi.

Blizny zanikowe z ubytkami tkanek podskórnych można wypełnić/podnieść iniekcjami kwasem hialuronowym. Bardzo często zabiegi laserowe łączy się z wypełnianiem kwasem hialuronowym w przypadkach blizn potrądzikowych. Ponieważ laser może zniwelować efekty wypełniania, najpierw należy zakończyć cykl laserowy.

– „W Internecie napisali, że…”

Nie czytaj niepotwierdzonych informacji na forach. Pamiętaj, że rzadko kiedy piszą osoby, które są zadowolone. Większość opinii to opinie osób, które miały złe doświadczenia, więc obraz medycyny estetycznej jest zakłamany. Nie oczekuj też informacji naukowych od zwykłych użytkowników Internetu. Od tego jest kadra podmiotu leczniczego albo podręczniki medyczne.

– „Są tańsze miejsca.”

Tak. Radzimy jednak uważać na te miejsca. Utrzymanie placówki na najwyższym poziomie kosztuje, podobnie jak praca lekarza i najwyższej klasy sprzęt. Jeżeli zabieg o średniej rynkowej cenie 800 zł kosztuje w jakimś miejscu 200 zł, to na czymś to miejsce oszczędza. W ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że oszczędza na zdrowiu klienta.

– „Nie mogę sobie pozwolić w tej chwili na zabieg.”

Oferujemy liczne rabaty, także indywidualne oraz MediRaty. Jesteśmy elastyczni.

Laser laserowi nierówny.

Obiektywnie najskuteczniejszym laserem do zabiegów na bliznach jest laser CO2 z technologią frakcyjną.

Dostępne na rynku inne lasery frakcyjne to: lasery erbowo-szklane oraz erbowo-jagowe. Mają inną długość fali (inaczej absorbowaną) i charakterystykę impulsu (m.in. penetrują w formie stożka, a nie walca jak CO2 – wpływa to na skuteczność). By wytłumaczyć te zagadnienia dokładniej musielibyśmy się zagłębić w fizykę medyczną. Innym istotnym czynnikiem jest czy laser jest ablacyjny, czy nieablacyjny. Nieablacyjne są mniej inwazyjne, ale i mniej skuteczne – nie odparowują tkanek. Nadają się do lekkich peelingów laserowych.

Bardzo istotnym czynnikiem jest marka urządzenia, w szczególności używana optyka. W Bejda Medical pracujemy na niemieckich laserach Asclepion z optyką Carl Zeiss.

Pożądanymi efektami ubocznymi zabiegów laserem CO2 w obszarze zabiegowym są:

 • zamknięcie naczynek,
 • usunięcie przebarwień,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • zlikwidowanie zmarszczek,
 • poprawienie struktury skóry,
 • ujędrnienie skóry,
 • zmniejszenie ujść gruczołów łojowych,
 • wyrównanie powierzchni skóry.

Uważaj na zagrożenia!

Bezwzględnie unikaj placówek, które budzą w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, np. dotyczące czystości lub przestrzegania procedur medycznych. Sprawdź, czy kadra wykonuje zabiegi w rękawiczkach i sterylizuje narzędzia. Nie daj się także nabrać na nierealne promocje. Pamiętaj, że nawet promocja „-99%” musi się opłacać. Być może placówka chce pozbyć się przeterminowanego preparatu albo urządzenie jest nieskuteczne i bez promocji nikt nie chce wykonać zabiegu.

Zastanów się również, czy na pewno chcesz wykonać zabieg w większej „klinice”. Ich minusem jest tzw. „masowy przerób”, gdzie każdy pacjent traktowany jest bezosobowo jako np. „zabieg na 15:00”. U nas będziesz VIP’em.

Zabieg może wykonać tylko lekarz. Unikaj kosmetyczek jak ognia.

Pamiętaj, że inwazyjne zabiegi leczenia blizn frakcyjnym laserem CO2 mogą wykonywać tylko lekarze. Prawo zakazuje przerywania ciągłości skóry np. kosmetyczkom, czy nawet doktorom kosmetologii, nawet jeśli mają certyfikaty. Dlaczego tak jest? By wykonywać zabiegi inwazyjne to, oprócz umiejętności, trzeba mieć również odpowiednio wysokie ubezpieczenie, które jest oferowane tylko lekarzom. Nie-lekarz nie wykupi takiego ubezpieczenia. Jeśli podczas zabiegu, przeprowadzanego przez nieuprawnioną kosmetyczkę po kursie, coś poszłoby nie tak (np. zakażenie) – pacjent będzie zostawiony sam sobie.

Wystrzegaj się pseudo-klinik!

Podejmując decyzję o wyborze miejsca, w którym wykonamy zabieg, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

 1. Czy zabiegi inwazyjne wykonują lekarze? Nikt inny nie ma uprawnień i odpowiedniego ubezpieczenia. Tutaj możesz sprawdzić lekarza: Centralny Rejestr Lekarzy RP.
 2. Czy zabiegi nieinwazyjne wykonują magistrzy kosmetologii z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem?
 3. Czy lekarze i kosmetolodzy wykonują zabiegi w placówkach będących podmiotami leczniczymi. Każdy podmiot leczniczy ma nadany nr księgi rejestrowej podmiotu leczniczego, po którym można go zweryfikować. Nasz to: 000000165700. Podmioty lecznicze są przygotowane medycznie na każdą ewentualność, posiadają zestawy ratunkowe i antywstrząsowe, przestrzegają rygorystycznych norm i procedur oraz są ubezpieczone. Tutaj możesz sprawdzić placówkę: Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.
 4. Czy urządzenie laserowe jest renomowanej marki?
 5. Czy preparat zabiegowy jest renomowanej marki?
 6. Czy ktoś proponuje Ci dziwne zabiegi np. połączenie silnych kwasów i mikrodermabrazji? Nigdy nie decyduj się na takie hybrydy! Grożą one poważnymi powikłaniami i poszkodowani trafiają później do nas, by ich ratować.

 

uwazaj-na-niebezpieczne-pseudokliniki

Zacznij z nami od nowa. Z czystą kartą.

Odwiedzasz naszą stronę, ponieważ pragniesz zmiany. Tak wiemy, czasami zmiany budzą niepokój, ale obiecujemy, że przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy, krok po kroku. Wyjaśnimy wątpliwości i odpowiemy na pytania.

Pomożemy Ci zmienić Twoje życie. Decydując się na zabieg u nas, inwestujesz w siebie i swoją przyszłość. Szkoda życia na kompleksy i ciągłe kompromisy.

Oferujemy najlepszą kadrę i najlepszą technologię do zlikwidowania Twojego problemu.

Wybierz nas i uśmiechnij się. Jesteś w dobrych rękach.

Bejda Medical to przedsiębiorstwo medyczne, ale i podmiot leczniczy. Oznacza to, że podlegamy takim samym surowym rygorom, jak szpitale. Dla pacjenta oznacza to, że niezależnie od tego czy przyszedł na zabieg chirurgiczny, czy na maseczkę, zawsze może oczekiwać takiego samego, najwyższego standardu. Nie wszystkie „kliniki” są podmiotami leczniczymi.

Naszą filozofią jest zastosowanie nowoczesnej medycyny w najmniej inwazyjny dla pacjenta sposób, w kameralnym zaciszu oraz bezpieczeństwie godnym VIP’a. Pacjent jest dla nas najważniejszy, a usługi zawsze „szyte na miarę”. Możecie czuć się bezpiecznie i pewnie, że efekt zabiegów estetycznych będzie zawsze najbardziej zbliżony do naturalnego, jak tylko jest to możliwe.

Od wielu lat skutecznie pomagamy Wam z walce z problemami, które odciskają piętno na wyglądzie. Jednocześnie kultywujemy nową jakość w polskiej medycynie estetycznej, pokazując że nie musicie wybierać między zacofanymi i niebezpiecznymi przychodniami a’la PRL, a „modnymi klinikami”, których lekarze-celebryci odgrywają medialnych błaznów i zdradzają Wasze sekrety w telewizji.

Poznaj naszą kadrę – Twoich osobistych doradców w dziedzinie zdrowia.

Zabiegi leczenia blizn frakcyjnym laserem CO2 wykonują u nas lekarze z wieloletnim doświadczeniem, eksperci w swoich dziedzinach oraz esteci. Każdy pacjent jest otoczony indywidualną opieką. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i razem zaplanujemy zabieg pod kątem oczekiwanych efektów. Nie pozwolimy na brak zadowolenia.

Poznaliśmy temat na własnej skórze. Dosłownie.

Tworzenie najlepszej placówki medycznej zaczęliśmy od znalezienia najlepszych metod na rynku i wprowadzenia ich do naszego Centrum. W jaki sposób oceniliśmy, które metody są skuteczne? Testując je na sobie – od powstania Centrum, każdy członek naszej kadry miał wykonany na sobie niemal każdy zabieg, więc znakomicie wiemy o czym mówimy.

Oferujemy tylko to, co najlepsze. Nie wykonujemy nieskutecznych zabiegów. Dane na temat naszych metod i urządzeń mówią same za siebie. W grę wchodzi jedynie najwyższa jakość usług i najlepszy możliwy efekt.

Wstępne konsultacje u kosmetologa są bezpłatne. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na zabieg.

Po prostu umów się i odwiedź nas. Przekonamy Cię, że warto.

Zaplanujmy razem nowy etap w Twoim życiu.

W naszym centrum medycznym profesjonalna kadra lekarzy i kosmetologów umożliwi Ci pozbycie się raz na zawsze Twojego problemu dzięki zabiegowi usuwania blizn i rozstępów laserem CO2 ze skanerem frakcyjnym.

>Kliknij tutaj i sprawdź efekty w naszej galerii „przed i po”

Podczas rozmowy z przedstawicielem naszej kadry, telefonicznej lub na miejscu w Centrum, zostaniesz poinformowany o wszystkich wskazaniach, przeciwwskazaniach, etapach zabiegu, zaleceniach pozabiegowych itd..

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

Możesz pokazać nam swoje blizny lub rozstępy, przesyłając zdjęcie mailem lub u nas – w gabinecie. Nie martw się, są to informacje poufne, nieudostępniane nikomu z zewnątrz i objęte ochroną w naszym systemie komputerowym. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy system, dzięki któremu możesz w domu samodzielnie wstępnie wycenić zabieg. Umówimy Cię na dogodny termin i poinstruujemy, jak przygotować się na dzień zabiegowy.

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

Tuż przed zabiegiem zaoferujemy Ci dobrą kawę, herbatę lub coś zimnego do picia i będziemy gotowi na wszystkie pytania, które zadasz, wypełniając dokumenty. Nie przejmuj się – słyszeliśmy już wszystko. Odkazimy Twoją skórę i zastosujemy znieczulenie maścią, które potrwa od 30 do 40 minut. Następnie założysz specjalne okulary lub zaślepki na oczy (co zależy od obszaru, na którym będziemy pracowali) i będziemy mogli zaczynać.

Podczas zabiegu będziesz odczuwać ukłucia impulsów oraz uczucie ciepła na skórze. Jeśli poczujesz poważniejszy dyskomfort, lekarz i kosmetolog asystujący zrobią wszystko, aby go natychmiast zniwelować. Czas trwania samej procedury nie jest długi, ale zależy od obszaru. Po wszystkim nałożymy na Twoją twarz preparat kojąco-regeneracyjny oraz tzw. coldpacki, które ochłodzą Twoją skórę.

Przed wyjściem z gabinetu otrzymasz wszystkie wskazania pozabiegowe: jakie preparaty stosować na obszar zabiegowy, przez jaki czas chronić obszar przed innymi czynnikami zewnętrznymi, a nawet jakich potraw unikać do czasu wygojenia. Na recepcji umówisz kolejną wizytę.

Gratulacje – wykonałeś pierwszy krok w kierunku pozbycia się swojego poważnego problemu.

Po ostatnim zabiegu laserem CO2 zaproponujemy Ci dodatkowe zabiegi, celem dopełnienia terapii, np. wypełnianie kwasem hialuronowym czy mezoterapię osoczem bogatopłytkowym oraz koktajlami na bazie kwasu hialuronowego, aby efekt jednolitej i wyleczonej skóry był jak najlepszy.

 

Nadal się wahasz?

Przyjdź na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.

Jeśli masz dodatkowe pytania – przyjdź do nas. Nasi kosmetolodzy widzieli i asystowali przy niezliczonej ilości zabiegów. Doradzą i poinformują Cię o wszystkim, co dotyczy zabiegu. Przy okazji mogą wykonać bezpłatną analizę stanu skóry i doradzić pielęgnację.

>Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wagę złota.

My dzielimy się nią z Tobą za darmo.

 

bejda-medical-poradnik-estetyczny-demo-01

 

Co to jest blizna (definicja naukowa)?

Blizna (łac. cicatrix) to zmiana zbudowana z tkanki łącznej włóknistej, która tworzy się w miejscu urazu (blizny po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach) albo jako następstwo wygojenia pewnych zmian chorobowych takich jak: blizny potrądzikowe, po ospie itp. Tworzenie blizn jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną tkanką ziarninującą, z licznymi najpierw ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu. Blizna wyraźnie różni się od otaczającej ją skóry kolorem, strukturą, reakcją na promieniowanie słoneczne , elastycznością i wytrzymałością.

Rozstęp to również blizna.

Rozstęp jest rodzajem blizny zanikowej, która powstaje w wyniku (bardzo upraszczając) obniżonej odporności skóry na rozciąganie. Najlepsze efekty daje obecnie kuracja zabiegów łączonych – laser CO2 oraz mezoterapia i wypełnianie kwasem hialuronowym.

Czego mogę się spodziewać?

Leczenie blizn to proces kompleksowy. Istotnymi czynnikami są: geneza blizny, predyspozycje genetyczne, historia pacjenta, schorzenia współtowarzyszące, warunki środowiskowe oraz narażenie na czynniki ryzyka. Lekarz przeprowadza wywiad, badanie i opracowuje indywidualny plan terapii.

Efekt, do którego dążymy, to przywrócenie naturalnego wyglądu skóry w miejscu blizny.

Na czym polega laserowe „usuwanie” blizn?

Zabieg wykonujemy z użyciem lasera Asclepion Multipulse CO2. W trybie frakcyjnym działa w oparciu o najnowszą technologię dostarczania energii laserowej w postaci strumienia impulsów o mikroskopijnej średnicy rozłożonych równomiernie na skórze tak, by tkanka z mikrourazami sąsiadowała z każdej strony ze zdrową (efekt po zabiegu przypomina siateczkę). Dzięki temu proces gojenia blizn i ryzyko efektów niepożądanych są zminimalizowane, a proces leczenia może postępować bardzo szybko. Skóra z mikrouszkodzeniami uruchamia procesy regeneracyjne, które powodują wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. Procent zapełnienia powierzchni skóry przy każdym zabiegu ustala lekarz. Badania wykazały, że laser frakcyjny CO2 zapewnia pełen efekt terapeutyczny zwykle po 3 – 5 zabiegach.

Podejmij decyzję, a resztę zostaw nam.

Jesteśmy Twoim najlepszym wyborem, bo wiemy jak ważny jest dla Ciebie bezkompromisowy profesjonalizm, ale również niepowtarzalna atmosfera. U nas poczujesz, że technologia w połączeniu ze wspaniałymi ludźmi to przyszłość medycyny.

Gwarantujemy, że przekonasz się do medycyny estetyczniej i wrócisz do nas na zabiegi jeszcze nie raz.

Pomożemy Ci stać się najlepszą wersją Ciebie.

Z przyjemnością doradzimy najlepsze zabiegi dla Ciebie. Działamy kompleksowo z zakresu dermatologii, laseroterapii, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i kosmetologii. Oddajesz się w opiekę najwyższej klasy specjalistów, pracujących na najlepszych dostępnych urządzeniach i preparatach.

Nie ma czasu do stracenia

Wiemy – zawsze jest coś innego do zrobienia, zawsze są inne wydatki, zawsze jest jakieś „ale”, brak pewności, czy pełnej wiedzy.

Ale czy na pewno? Czy jest coś pilniejszego niż Twoje zdrowie? Mówimy o zdrowiu zarówno fizycznym, jak i psychicznym oraz związanym z nimi komforcie życia.

Wystarczy, że wykonasz pierwszy krok i nam zaufasz. Skutecznie zajmiemy się Twoim przypadkiem.

Dlaczego jesteśmy liderami?

Dlatego, że poprawiamy po innych. Jeżeli miałeś zabieg w innej klinice bez efektów, przyjdź do nas. Jeżeli zgodzisz się opowiedzieć Twoją historię, zaoferujemy Ci zabiegi w indywidualnej, bardzo korzystnej promocji.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wyślij nam maila!

 

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

>Wyślij nam maila: centrum@bejda.pl

 

Przetestuj nas. Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną!

Nadal nie wiesz, jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie? Potrzebujesz diagnozy stanu skóry? Nie możesz dobrać dla siebie kosmetyków? Może chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o pielęgnacji?

Zadzwoń do nas lub przyjdź i zapisz się na konsultację u profesjonalisty. Wizyta jest całkowicie bezpłatna. Nawet jeśli nie wykonasz zabiegu, wyjdziesz od nas z kompleksową wiedzą i informacjami z zakresu interesujących Cię tematów.

>Zadzwoń do nas: +48 22 370 29 60

 

bejda-medical-bezplatne-konsultacje-kosmetologiczne

 

Sprawdź opinie o nas w Google!

Zobacz więcej opinii (50+) ->

 

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Wybierają nas pacjenci z całej północnej półkuli.

Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całej Polski, krajów UE, Bliskiego Wschodu. Wykonaliśmy już tysiące zabiegów
na wszystkich fototypach.

Jesteśmy najlepsi w medycynie estetycznej.

 • do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie,
 • nasze terapie są kompleksowe,
 • zapewniamy realistyczne efekty, nie wykonamy zabiegu jeśli nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom pacjenta,
 • oferujemy bezkompromisowy, najwyższy standard usług,
 • pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie i preparatach,
 • zabieg wykonują lekarze z wieloletnim doświadczeniem,
 • nasi pacjenci są zadowoleni z efektów, wracają na kolejne zabiegi i polecają nas swoim bliskim i znajomym.

Organizujemy liczne akcje promocyjne:

 • promocje tematyczne,
 • zniżki na hasło,
 • zniżki happy hours,
 • zniżki dla stałych pacjentów,
 • złotówki na zabiegi za przyprowadzenie przyjaciół/kolegów/znajomych,
 • zniżki grupowe.

 

Nie pozwól, by wątpliwości hamowały Twój rozwój. Nie zwlekaj. Zadzwoń teraz. Czas zacząć zmiany.

Umów się na zabieg już dziś!

+48 22 370 29 60

 

Zaprenumeruj nasz newsletter!

Otrzymasz nasz bezpłatny Profesjonalny Poradnik Estetyczny i już nigdy nie przegapisz specjalnych promocji na zabiegi leczenia blizn i rozstępów.

 

Polub nas na Facebooku i bierz udział w konkursach!

Obserwuj nas na Instagramie i poznawaj nowości, jako pierwszy!

Instagram

 

Wskazania Wskazania
 • blizny pooperacyjne,
 • blizny pochorobowe (po trądziku, ospie wietrznej itp.),
 • blizny pooparzeniowe,
 • blizny powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych (wypadki),
 • rozstępy skóry,
 • niejednolita powierzchnia skóry.
Przeciwskazania Przeciwskazania
 • ciąża, karmienie piersią,
 • ciemne fototypy skóry,
 • rozrusznik serca,
 • zmiany nowotworowe,
 • zaburzenia krzepnięcia (przeciwwskazanie względne),
 • zaburzenia czucia (przeciwwskazanie względne),
 • zaburzenia krążenia (przeciwwskazanie względne),
 • wrażliwość/uczulenie na światło,
 • świeża opalenizna/korzystanie z solarium (należy zaprzestać użytkowania na miesiąc przed serią),
 • używanie/przyjmowanie preparatów światłouczulajacych np. z retinolem, wit. C, kwasami AHA, BHA,
  z dziurawcem, nagietkiem, tetracykliny (należy odstawić na miesiąc przed serią), retinoidy (należy odstawić
  na co najmniej 3 miesiące przed serią),
 • epilepsja,
 • skłonność do bliznowacenia/keloidów,
 • wcześniejsze głębokie zabiegi złuszczające (w przeciągu ostatniego miesiąca),
 • implanty, wypełniacze oraz nici w okolicy obszaru zabiegowego — nici medyczne wchłanialne do 6 miesięcy
  po zabiegu, nici medyczne niewchłanialne – przeciwwskazanie bezwzględne,
 • infekcje bakteryjne/grzybicze/wirusowe,
 • choroby tkanki łącznej,
 • choroby autoimmunologiczne (przeciwwskazanie względne).
Czy zabieg jest bolesny? Czy zabieg jest bolesny?

Laserowe usuwanie blizn wywołuje odczucie bólu zależne od rodzaju zabiegu i zastosowanych parametrów w konkretnym przypadku. Wiele mało intensywnych zabiegów nie wymaga znieczulenia. Przy wyższych mocach stosowana jest maść znieczulająca i doustne leki przeciwbólowe.

Jak długo trwa zabieg? Jak długo trwa zabieg?

Laserowe usuwanie blizn  trwa  od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i do zależy od zabiegu oraz powierzchni poddawanej działaniu lasera i jej dostępności. Należy jeszcze wliczyć czas potrzebny na znieczulenie maścią – od 30 do 45 minut.

Jak należy się przygotować do zabiegu? Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków przeciwbólowych bez konsultacji z lekarzem. W gabinecie zmywany jest makijaż (jeżeli obszar zabiegowy jest na twarzy), skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Następnie nakładana jest maść znieczulająca oraz okluzja. Po upływie około 30 — 45 minut maść znieczulająca jest zmywana i można przystąpić do zabiegu.

Jak wygląda gabinet zabiegowy? Jak wygląda gabinet zabiegowy?
Jak przebiega zabieg? Jak przebiega zabieg?

Opis zabiegu Opis zabiegu

Do każdego pacjenta ustawienia zabiegowe dobierane są indywidualnie. Skaner wyznacza pole pracy, laser „strzela” wiązkami odpowiednio je zapełniając. Po dokonaniu pełnej sekwencji „strzału” (złożonego z licznych mikroimpulsów) skaner przesuwany jest na następny fragment skóry poddawanej zabiegowi i cały proces powtarza się. Do wykonania zabiegu wystarcza jedno „przejście”. Dzięki specjalistycznej technologii i licznym zabezpieczeniom nie jest możliwe trafienie impulsem lasera dwa razy w to samo miejsce. Stanowi to wyższość nad laserami bezskanerowymi typu Fraxel® DUAL 1550/1927, których tryb pracy wymaga „przejść” wielokrotnych i całkowicie manualnej pracy operatora, co wiąże się z licznymi zagrożeniami (możliwość „strzału” dwa razy w to samo miejsce).

Efekty zabiegu Efekty zabiegu

Docelowym efektem zabiegu usuwania blizny jest sprawienie by była nieodróżnialna od otaczającej ją tkanki zdrowej. Należy pamiętać, że nie istnieje sposób na „usunięcie” blizny (można ją wyciąć chirurgicznie, ale wtedy zastępujemy jedną bliznę drugą). Można ją jednak przebudować i uczynić niewidoczną w codziennym życiu.

Laser CO2 w trybie frakcyjnym działa w oparciu o najnowszą technologię dostarczania energii laserowej w postaci strumienia impulsów o mikroskopijnej średnicy rozłożonych równomiernie na skórze tak, by tkanka z mikrourazami sąsiadowała z każdej strony ze zdrową (efekt po zabiegu przypomina siateczkę). Dzięki temu proces gojenia i ryzyko efektów niepożądanych są zminimalizowane, a proces leczenia może postępować bardzo szybko. Skóra z mikrouszkodzeniami uruchamia procesy regeneracyjne, które powodują wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. Procent zapełnienia powierzchni skóry przy każdym zabiegu ustala lekarz. Badania wykazały, że pełen efekt terapeutyczny osiąga się zwykle po 3 — 5 zabiegach.

Zdjęcia przed i po Zdjęcia przed i po
Ile zabiegów jest potrzebnych? Ile zabiegów jest potrzebnych?

Ilość zabiegów jest całkowicie uzależniona od czynników po stronie pacjenta. Zapełnienie powierzchni zabiegowej w 100% uzyskuje się po 3-5 zabiegach, co nie oznacza osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego.

Ilość zabiegów jest uzależniona od:

 • rodzaju blizny (np. blizny po oparzeniu są trudne do leczenia),
 • rozległości blizny (ogranicza to możliwość poddania całej powierzchni zabiegowi podczas jednej sesji),
 • umiejscowienia blizny (skóra twarzy goi się szybciej),
 • wieku blizny (im blizna starsza, tym więcej zabiegów jest potrzebnych),
 • predyspozycji genetycznych pacjenta (np. szybkość gojenia),
 • stosowania się do zaleceń pozabiegowych (np. zakaz opalania),
 • uwarunkowań środowiskowych w życiu pacjenta (np. praca w uciążliwych warunkach),
 • przyjmowanych leków (sterydy przeciwzapalne ścieńczają skórę),
 • przebytych chorób.
Zalecenia pozabiegowe Zalecenia pozabiegowe

Laserowe usuwanie blizn powoduje lokalne zaczerwienienie i obrzęk skóry. W celu minimalizacji dyskomfortu i przyspieszenia regeneracji stosuje się zimne okłady oraz preparaty wspomagające proces leczenia. Zaczerwienienie ustępuje po 3-5 dniach, a obrzęk po osiągnięciu apogeum po 2 dniach, znika po 3-4. W tym czasie mogą pojawić się strupki, skóra może brązowieć i złuszczać się. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki. Pacjent stosuje maści przepisane przez lekarza oraz unika słońca i gorących kąpieli. Przy bardziej intensywnych zabiegach powrót do pracy jest możliwy po 3-4 dniach, skóra wraca do normalnego wyglądu po tygodniu. Proces przetworzenia kolagenu trwa od dwóch do czterech tygodni, wtedy widzimy pierwsze prawdziwe efekty. Ostateczne przetworzenie kolagenu osiągane jest po roku, ale zabiegi w serii można powtarzać co 3-4 tygodnie. Efekty terapeutyczne są trwałe i nie ustępują.

Inne zalecenia:

 • bezwzględne stosowanie się do poleceń kosmetologa,
 • zakaz wystawiania miejsca zabiegowego na działanie promieni słonecznych — do miesiąca po ostatnim zabiegu,
 • stosowanie filtrów p/słonecznych (SPF 50),
 • zakaz zdrapywania strupków,
 • zakaz intensywnej aktywności fizycznej do momentu wygojenia — sport, siłownia, pływanie, aerobik, fitness, crossfit, kolarstwo, sauna, taniec, intensywne koncerty i imprezy itd.
 • zakaz mycia miejsca zabiegowego do momentu wygojenia,
 • nawilżanie/natłuszczanie zgodnie z zaleceniami kosmetologa,
 • zakaz spożywania alkoholu do momentu wygojenia.
Występujące skutki uboczne Występujące skutki uboczne
 • zaczerwienienie,
 • przejściowe ściemnienie miejsca zabiegowego,
 • obrzęk
 • swędzenie,
 • strupki,
 • pęcherze (bardzo rzadko — zależy od indywidualnych predyspozycji).
Możliwe efekty niepożądane Możliwe efekty niepożądane
 • zaburzenia barwnikowe (odbarwienia i przebarwienia),
 • blizny i bliznowce (u osób predysponowanych),
 • zmiany tekstury skóry (efekt bibułki) – z reguły cofają się w ciągu 1-3 lat,
 • infekcje bakteryjne,
 • infekcje wirusowe,
 • reakcje alergiczne,
 • rzadkie przypadki nierówności skóry.
Zobacz naszą galerię
NIE PRZEGAP!

Poleć nas swoim znajomym i otrzymaj
złotówki na zabiegi

kliknij i dowiedz się więcej

Obdaruj bliską Ci osobę naszą
kartą prezentową

kliknij i dowiedz się więcej

W grupie taniej
przyprowadź znajomych i zgarnij zniżki

kliknij i dowiedz się więcej

Masz firmę? Nagradzaj pracowników
zabiegami SPA

kliknij i dowiedz się więcej

Zaufaj specjalistom,
nie forom internetowym

Odpowiadamy
rzetelnie na pytania

Umów się na wizytę bezpośrednio

Zadzwoń do nas:

Napisz do nas:

Odwiedź nas:

ul. Sokołowska 9
lokal U28,
01-142 Warszawa
zapraszamy
od poniedziałku do soboty
w godzinach 10:00 - 20:00

Napisz szybką wiadomość:

tło trójkątne pod guzikiem - bejdamedical
Umów się na wizytę przez naszych partnerów

Znany lekarz

Bejda Medical

Tourmedica

Tourmedica - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical
Opinie pacjentów o nas
Znajdź nas na mapie
Bestsellery w sklepie
Nasz Instagram
Mediraty - Medycyna Estetyczna Warszawa - Bejda Medical

instagram logo /bejdamedical

Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej "Bejda Medical sp. z o.o." sp. k.

wróć na górę
umów się na wizytę
Potwierdzenie zapisu na newsletter - bejdamedical